Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Kush mbart dhimbjen me te madhe puthja apo ikja pa kthim ?
Dashuria eshte energjia qe ve ne levizje cdo grimce te kesaj to...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

ese dhimbja e madhe

2,491 views

Published on

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

ese dhimbja e madhe

  1. 1. Kush mbart dhimbjen me te madhe puthja apo ikja pa kthim ? Dashuria eshte energjia qe ve ne levizje cdo grimce te kesaj toke. Fuqia qe te shtyn per te harruar te keqijat e kesaj bote dhe per te nxjerre ne pah anen humane te njeriut qe eshte e afte te ndryshoje gjithcka. Cdo dashuri pershkohet nga valet e pasionit , nga dhimbje qe rrahin fort zemren, rrahin kujtimet, cojne dhimbjen deri ne skutat me te thella te shpirtit dhe lotet rrjedhin pa pushim. Ikja pa kthim ka dhimbjen qe te con deri ne shkeputjen e shpirtit nga qenia jote . Dhimbja behet me e forte kur kupton qe njeriu q eke dashuruar i ke faluar castet , kohen, i ke dhene lumturi gezim buzeqeshje nuk do te kthehet me , ka ikur ne nje rruge nje kalimshme pa pasur mundesine e te kthyrit pas. Iken ,largohet por zemra nuk e pranon ajo i fsheh kujtimet thelle ne zmer i mbyll aty me dryn dhe celesin e ka ne doren e vet . Puthja .Ajo eshte forma e shprehjes se dashurise, ndjenjave.Puthja e lamtumires te shkakton dhimbje me te madhe te shpirtit, te djeg , te therr, te bent e humbesh ne ato caste te ikjes , dhe vuan , vuan shume me shume se nje lamtumire mes fjaleve te cilat i merr era dhe i mbulon pluuri i harrese me ndihmen e makines se kohes . Puthjen kurresesi smund ta fshish ajo mbetet nje shije nje emocion nje dritherime Brenda shpirtit. Te puthes duke ikur mbart me vete dhimbjen e largesise dhe te ndarjes , te mungeses per te mos puthur me. Te puthesh duke percjelle dashuri dhe te puthesh duke pritur nje te tille duke e ditur qe ajo sdo te jete me, eshte thjesht nje lamtumire , edhe pse shpirti cirret , uleret nga brenda per te thene mos ik mos u largo , me duaj , Nje puthje per largesu e zbras shpirtin dhe i jep nje kuptim tjeter dashurise i jep vuajtje dhe ikje, ikje pa kthim.

×