Interneti dhe shkolla.

5,828 views

Published on

disa perparesi te internetit ne shkolla.

Published in: Education, Business, Technology
1 Comment
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
5,828
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
50
Comments
1
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Interneti dhe shkolla.

  1. 1. PUNOI : DESARA SHABANI<br />Shkolla 28 Nentori<br />Xb. <br />INTERNETI DHE SHKOLLA<br />
  2. 2. Shpikjadhepopullariteti i vazhdueshem i internetitkandryshuarmënyrën se si jetojmë. Jetasigurisht u bëpakmë e lehtë me internetin. Me internet, tani ne kemiaftësinëpërtëarkivavekërkimtë fotografi nëbibliotekë, tëkomunikojë me tëafërmitmënyrëgjysmërrethbotës.<br />
  3. 3. Perdorimi i internetit<br /><ul><li>Ne shkolle: qellimearsimoreedukative,informacioneshtese,dhekuriozitete.
  4. 4. Ne klase: messhokeveqellimeargetuese,lidhjemiqesie,muzike,</li></ul>facebook,lojraetj.<br />
  5. 5. 2008-2010: 18% -34%(telefon mobile)<br />Ne krahasim me vitet e tjera ne shqiperiperdorimi i internetitkapasurrritje te medha.<br />2005: 10%<br />2001: vetem 4%.<br />Perdorimi i internetit ne shqiperiStatistikat<br />
  6. 6. Interesimi i njerezve ne ……<br />lajme<br />muzike<br />forume<br />tjera<br />
  7. 7. Pese arsyepseinternetieshte i pazevendesueshem.<br /> FUND.<br />

×