Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Windows Store ve   Windows Phoneuygulamalarında WCF      İbrahim Ersoy
Ajanda
Service Oriented Architecture-SOA
Neden SOA?
SOA ÖNCESİ
SOA SONRASI
Service Oriented Architecture-SOAAhmet Bey                                 Murat BeyOpel ...
Service Oriented Architecture-SOA                                        Hi    ...
Windows Communication Foundation - WCF
WCF Nedir? Servis tabanlı uygulamalar geliştirmek için Microsoft tarafından geliştirilmiş bir Framework SOAP(Simple Obje...
WCF’te Önemli Kavramlar  Service : Çalışmanızı webde gösterebileceğiniz birim  Address : Servisin çalıştığı ağ adresi....
Windows Phone’da WCFWindows Phone’da WCF i neden kullanırız?•Veri kaynaklarına erişmek için•Bağlı uygulamalar geliştirmek ...
“  Örnek: Windows Phone  Uygulamalarında WCF      Kullanımı              ”
Windows Store’da WCFWindows Store’da WCF’i neden kullanırız?•Veri kaynaklarına erişmek için•Bağlı uygulamalar geliştirmek ...
“  Örnek: Windows Store  Uygulamalarında WCF     Kullanımı              ”
Sunum Demo-1: Logic Bomb
Sunum Demo-2: Bağlı Uygulamalar
Sorular
Dinlediğiniz için ÇokTeşekkürler…
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Windows Store ve Windows Phone Uygulamalarında WCF

668 views

Published on

Published in: Technology
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Windows Store ve Windows Phone Uygulamalarında WCF

 1. 1. Windows Store ve Windows Phoneuygulamalarında WCF İbrahim Ersoy
 2. 2. Ajanda
 3. 3. Service Oriented Architecture-SOA
 4. 4. Neden SOA?
 5. 5. SOA ÖNCESİ
 6. 6. SOA SONRASI
 7. 7. Service Oriented Architecture-SOAAhmet Bey Murat BeyOpel Astra Bugatti Necla Hanım Bilge Hanım Renault Clio Ferrari Slogan: “Ersoy Oto Tamir ve Bakım olarak tüm araçlarınızın bakım ve tamirini yaparız”
 8. 8. Service Oriented Architecture-SOA Hi et zm Hizm et ek Em Em ek et Hizmet Emek zm Emek HiAhmet Bey Murat BeyOpel Astra Bugatti Necla Hanım Bilge Hanım Renault Clio Ferrari Slogan: “Ersoy Oto Tamir ve Bakım olarak tüm araçlarınızın bakım ve tamirini yaparız”
 9. 9. Windows Communication Foundation - WCF
 10. 10. WCF Nedir? Servis tabanlı uygulamalar geliştirmek için Microsoft tarafından geliştirilmiş bir Framework SOAP(Simple Object Access Protocol) üzerinden iletişim kurulur. SOA(Service Oriented Architecture) fikrinin gelişmiş hali olarak da görülebilir. WCF sadece Web Servislerinden ibaret değildir.
 11. 11. WCF’te Önemli Kavramlar Service : Çalışmanızı webde gösterebileceğiniz birim Address : Servisin çalıştığı ağ adresi.Örneğin; http://www.iersoy.com/service/Service1.svc Binding : Servis verilerinin ne tür protokoller eşliğinde gönderileceğini belirtir. Contract : Servisinize ait fonksiyonalitenizi belirtmenize yarar. Endpoint: ABC nin tamamına verilen isim.Address size o servisin nerede barındığını,Binding size o servis ile nasıl iletişim kurabileceğinizi,Contract ise; o servisin sizin için ne yapabileceğini belirtir.
 12. 12. Windows Phone’da WCFWindows Phone’da WCF i neden kullanırız?•Veri kaynaklarına erişmek için•Bağlı uygulamalar geliştirmek için(*)*: Konuyla ilgili demo yapacağız.
 13. 13. “ Örnek: Windows Phone Uygulamalarında WCF Kullanımı ”
 14. 14. Windows Store’da WCFWindows Store’da WCF’i neden kullanırız?•Veri kaynaklarına erişmek için•Bağlı uygulamalar geliştirmek için(*)WCF’i Windows Store uygulamalarında kullanma sebebimiz deWindows Phone ile aynıdır.*: Konuyla ilgili demo yapacağız.
 15. 15. “ Örnek: Windows Store Uygulamalarında WCF Kullanımı ”
 16. 16. Sunum Demo-1: Logic Bomb
 17. 17. Sunum Demo-2: Bağlı Uygulamalar
 18. 18. Sorular
 19. 19. Dinlediğiniz için ÇokTeşekkürler…

×