JavaScript ile Taş Kırmak

3,271 views

Published on

JavaScript ile Taş Kırmak Internet Semineri Notları
http://www.ibrahimatay.com/post/2013/03/javascript-ile-tas-kirmak-internet-semineri-notlari/

Geçmişte masaüstü uygulamaları ile başlayan süreç, günümüz de Web ve Mobile uygulamalar ile devam etmektedir. Oluşturulan uygulamaların, geliştirme süresinin ve bilinmesi gereken özel bilgilerin artmasın, gereksinimlerin çoğu zaman çözüm olmaktan çıkarak, problem olmasına sebep olmaktadır.

Zaman hızla ilerlemektedir. İnsanların istekleri ve hayalleri değişmektedir. Kullanıcıların yapmış oldukları taleplerin en hızlı ve en az maliyet ile çözümlenmesi büyük avantajlar sunmaktadır.

Günümüzde kullanılan uygulamaların çeşitliliğinin artması, kullanılan uygulamaların kolay ve hızlı geliştirebilir olmasına sebep olmaktadır. Gelişen teknoloji, özellikle Web uygulama geliştirme sürecinde yükü olarak görülen, JavaScript ve Html’in uygulama geliştirmenin merkezine gelmesine neden oldu.

JavaScript ve html’in uygulama geliştirme süreçlerinin merkezine gelmesinin en büyük sebebi, kolay ve hızlı öğrenilebilir, uygulanabilir olmasıdır.

Published in: Technology
0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
3,271
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2,691
Actions
Shares
0
Downloads
8
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

JavaScript ile Taş Kırmak

 1. 1. JavaScript ile Taş kırmak İbrahim  ATAY  |  Consultant   info@ibrahimatay.org   @ibrahim_atay   www.İbrahimatay.org  
 2. 2. Seminer  Rehberi   Web  Standartları   Modern Web Uygulamalar Rest Yaklaşımı İş  Kolaylaş@rıcı  JavaScript  Kütüphaneleri   Uygulama  Yapalım!  
 3. 3. Web  Standartları  
 4. 4. Rest(RepresentaLonal  State  Transfer)  nedir?   HPp  protokolünü  temel  alan  yazılım  mimari  biçimidir.     SOAP  gibi  standart  yapısı  yoktur.     HPp  protokolünün  fonksiyonları  olan  Get/Put/Delete/ Post  kullanmaktadır.   RPC  2616  
 5. 5. Rest  Mimarisi  
 6. 6. Rest  Mimarisi  
 7. 7. Rest  Mimarisi  
 8. 8. Modern  Web  Uygulama  GelişLrme   Responsive  tasarım  oluşturulması.   Gelişmiş  JavaScript  kütüphaneleri  kullanılması   Single  Page  uygulamalarını  kullanılması  
 9. 9. jQuery  ve  Mobil  Web  Uygulamaları   08.02.2011  /  nedir?tv.com  
 10. 10. JQuery  Maceraları  
 11. 11. Kütüphanelerin  İncelenmesi   hFp://codebrief.com/2012/01/the-­‐top-­‐10-­‐javascript-­‐mvc-­‐frameworks-­‐reviewed/  
 12. 12. JavaScript  Dünyası   Neden     JavaScript  MVC/MVP/MVVM  kütüphanelerine  ihPyaç   duymaktayız?  
 13. 13. Backbonejs  
 14. 14. Backbonejs  nedir?   JavaScript  tabanlı  mvc  kütüphanesi     MIT  lisansına  sahip  olarak  dağa@lmakta     Res_ull  olarak  back-­‐end  ile  konuşmaktadır.  
 15. 15. Backbonejs  Mimarisi  
 16. 16. Uygulama  GelişLrme  ve  Rest   ASP.Net  MVC   ASP.Net  Web  API   Node.js  
 17. 17. Uygulama  GelişLrelim   Uygulama  GelişPrelim  !  
 18. 18. Soru  /  Cevap   ? info@ibrahimatay.org   @ibrahim_atay   www.İbrahimatay.org  

×