Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 21.10.2013

345 views

Published on

iProspect Türkiye'nin haftalık olarak hazırladığı dijital ve performans pazarlama dünyasında gerçekleşen gelişmeler ve haberleri içeren haftalık bülteni inceleyebilirsiz.

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 21.10.2013

  1. 1. iProspect’s Performans Pazarlaması Haberler Bülteni 21.10.2013 iProspect Türkiye tarafından hazırlanmıştır. +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. I Sektördeki Yenilikler Eylül Ayında YouTube Üzerinde En Fazla İzlenen Reklamlar Hangileriydi? Google’ın her ay yayınladığı bu eğlenceli raporu kaçırmayın! Eylül ayının en fazla izlenen ve ilgi çeken YouTube reklamlarına bir göz atın! http://www.google.com/think/articles/youtube-leaderboardsep13.html Mobil Uygulama Dünyasında Eylül Ayında Neler Oldu? Distimo’nun yayınladığı aylık raporda, ilk dikkat çeken bilgi uygulama pazarlarında Apple App Store’un %65’lik pay ile Google Play Store’un önünde olması. Nisan 2013’te bu paydanın %74’lük bir dilimde olduğu da belirtiliyor. Genel olarak oyun uygulamalarının ilgi odağı olmaya devam ettiğini gördüğümüz raporda Türkiye’de mesajlaşma uygulaması olan LINE’ın yükselişi dikkat çekiyor. WhatsApp’ın paralı olmasından sonra bu piyasa hareketli olmaya devam edeceği ortada. Daha fazla bilgi için: http://www.distimo.com/blog/2013_10_top-global-appsseptember-2013/ Facebook PMD Innovation Competition 2013 Yarışmasının Kazananları Açıklandı! Facebook’un her yıl 2 kez düzenlediği PMD ajansları arasındaki yenileştirme yarışmasının bu dönemki kazananları açıklandı. Optim.al teknoloji ajansının en büyük ödülü kazandığı bu yarışmadaki bir çok proje oldukça ilgi çekici. Facebook üzerindeki marka iletişimde ne gibi teknolojiler ile stratejilerine araçlar yaratabileceğiniz hakkında ufkunuzu açmak için bu projelere kesin bir göz gezdirin! Daha fazla bilgi için: https://developers.facebook.com/preferredmarketingdevelopers/innovation/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  3. 3. I Sektördeki Yenilikler Google Gmail Mobil Uygulamasında Reklamlar Google’ın yeni gmail arayüzüyle bizlere tanıttığı yeni reklam modelinden sonra yakın bir zamanda mobil uygulamada da benzer şekilde reklamlar göreceğimizi artık söyleyebiliriz. Android Police blog’unda paylaşılan ekran görüntüsü her şeyi özetliyor. Detaylar için söz artık Google’da! Daha fazla bilgi için: http://www.androidpolice.com/2013/10/04/ads-are-beginning-toappear-in-the-gmail-app-promotions-folder-as-predicted/ Mobil Aramalarda da Artık Ürün Listeleme Reklamlarını(PLA) Görebileceğiz Google Adwords’te uzun bir süredir deneme sürecinde olan Ürün Listeleme Reklamları artık mobilde de yeni görünüşleriyle kullanıcılara gösterime başlanıyor. Ürün Listeme Reklamları hakkında detaylı bilgi için iProspect ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://adwords.blogspot.com/2013/10/mobileproduct-listing-ads-improvements_17.html Facebook “Özel Hedef Kitleleri” Reklamlarını Geliştiriyor Facebook yaptığı açıklamada, Özel Hedef Kitleleri (Custom Audience) reklam modeline websitenizi ziyaret eden kullanıcıları hem mobil üzerinden hem de masaüstü üzerinden kırılımlar sağlayarak hedefleme özelliğini ekliyor. Kısacası “Remarketing” ile aynı konsepte sahip olan bu reklamlar bakalım reklam performanslarını nasıl etkileyecek? Detaylı Bilgi için: https://www.facebook.com/facebookforbusiness/news/custo m-audiences +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  4. 4. I Sektördeki Yenilikler DoubleClick ve Facebook Exchange Artık Birlikte Çalışacak Reklam verenlere ve reklam ajanslarına hizmet veren DoubleClick platformu, sağladığı reklam çözümleriyle hizmetini uzun süredir sürdürüyor. Cuma günü yapılan açıklama ile DoubleClick artık Facebook Exchange envanterini de satış listesine yeniden eklediğini resmen açıkladı. Daha fazla bilgi için: http://doubleclickadvertisers.blogspot.com/2013/10/doubleclickbid-manager-joins-fbx.html Twitter’da Tweet Zamanlama Dönemi Başladı Hem organik hem de promoted tweet’ler için geçerli olacak programlı tweet dönemine geçişi Twitter resmen açıkladı. Bu özellik ile tweet’lerinizi önceden programlayarak yayına hazırlayabilir aynı zamanda otomatik olarak reklam kullanımı yapmasını da sağlayabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için:https://blog.twitter.com/2013/now-availablescheduled-tweets Twitter’da Sizi Takip Eden Tüm Kullanıcılardan Direkt Mesaj Almak Artık Mümkün! Öncesinde Direkt Mesaj(DM) özelliğini kullanmak için kullanıcıların birbirlerini takip etmesi gerektiği Twitter’da artık sizi takip eden tüm kullanıcılardan mesaj alabiliyorsunuz. Bu özelliği hesabınızın ayarlar bölümünden aktifleştirmeniz yeterli! Detaylı bilgi için: http://marketingland.com/twitter-users-now-able-torecieve-direct-messages-from-all-users-whether-they-are-following-ornot-61699 +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  5. 5. I Sektördeki Yenilikler Facebook Reklam Görüntülenmeleri, Tıklama Hacimleri ve Dönüşüm Oranları 2013 Q3’te Artış Gösterdi Dünyanın en büyük reklam teknolojisi şirketlerinden biri olan Kenshoo’nun yayınladığı rapora göre; 2013 3. çeyreğinde 2 çeyreğe kıyasla reklam görüntülenmeleri %13, tıklama hacmi %14,4 ve dönüşüm oranları 2.36 kat artarak gelişme gösterdi. Detaylar için; http://kenshoosocial.com/educationresources/facebookadecosystem/ Video İçeriklerdeki Etkileşim Oranı Mobil Cihaz Kullanıcılarında Masaüstüne Göre 3 Kat Daha Fazla Teknoloji platformu Unruly Media’nın 3000’den fazla kampanya üzerinden yaptığı araştırmaya göre mobil kampanyalardaki etkileşim sonuçları oldukça başarılı ve masaüstü kullanıcılarına kıyasla kat kat daha etkili. Mobil kampanyalardaki CTR’ın masaüstüne göre 3 kat daha fazla olduğunu belirten rapor, aynı zamanda mobil etkileşim oranları geçen yıla göre ikiye katlanmış durumda. Detaylar için; http://www.unrulymedia.com/article/14-102013/video-engagement-mobile-almost-three-times-higherdesktop/1381775710 Nielsen’in Beklenen İlk Twitter TV Rating Raporu Yayınlandı Uzun süredir heyecanla beklenen rapor yayınlandı. TV ile alakalı tweetleri kaç kişi görmüş gibi bir çok detaylı verinin ortaya çıktığı bu ilgi çekici raporu içlemelisiniz! Gerçek zamanlı ve sosyal pazarlamanın kalbi Twitter’da nasıl başarılı olunabileceği artık daha da detaylı olarak ölçümlenebilecek! Detaylar için; http://www.socialguide.com/nielsen-launches-nielsen-twitter-tv-ratings/ Google Adwords Lokasyon Bazlı Hedeflemeleri Geliştiriyor! Google Adwords artık lokasyon bazlı hedeflemelerinde hem kullanıcılarının aramalarını nereden yaptığına hem de hangi lokasyonla ilgili arama yaptıklarına odaklanıyor olacak. Detaylar için; http://adwords.blogspot.com/2013/10/improvements-to-location-targeting-for.html +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×