iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 07.10.2013

304 views

Published on

iProspect Türkiye'nin haftalık olarak hazırladığı dijital ve performans pazarlama dünyasında gerçekleşen gelişmeler ve haberleri içeren haftalık bülteni inceleyebilirsiz.

Published in: Marketing
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
304
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 07.10.2013

  1. 1. iProspect’s Performans Pazarlaması Haberler Bülteni 07.10.2013 iProspect Türkiye tarafından hazırlanmıştır. +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. I Sektördeki Yenilikler Google Adwords, Tahmini Toplam Dönüşüm Özelliğini Duyurdu. Google arama motoru reklamcılığını bir adam daha ileri götürerek artık çapraz cihazlar arası dönüşüm takibine olanak sağlıyor. İlk etapta sadece online ve arama motoru üzerinden gerçekleşen dönüşümlerin tahminini yapacak olan bu yeni sistemin, ileriki dönemlerde telefon ve mağaza içi dönüşüm hesaplamalarını da yapması bekleniyor. Geliştirilmiş kampanyalar(Enhanced Campaigns) sistemine geçiş sonrası kullanıcıların hem masaüstü bilgisayarlarında hem de mobil ve tablet cihazlarında araştırmalarına sürekli olarak devam ettiğini bilen Google, öncesinde mobil arama gerçekleştirip araştırmasını yapan bir kullanıcının evinde veya ofisinde bilgisayarı üzerinden satın almayı gerçekleştirebileceğini söylüyor. Detaylı Bilgi için: http://adwords.blogspot.com/2013/10/estimated-total-conversions.html Google Analytics Summit 2013 Amerika’da Gerçekleşti! Bir çok yeniliğin de duyurulduğu Google Analytics Summit 2013 dolu dolu gerçekleşti! En çok dikkat çeken yenilikler; Trafik Kaynağı sayfasının tamamen yenileniyor olması, kitle analizinde yaş ve cinsiyet bilgilere yer verilmesi, Event etiketlerinin otomatik olarak Analytics tarafından gerçekleştirilmesidiyebiliriz. Daha fazla bilgi için: http://analytics.blogspot.com/2013/10/the-rundown-new-products-and-features.html Facebook Mobil Uygulama Yükleme Reklamlarında Yeni Özellikler Duyuruldu! Facebook “Mobile App Install” reklamlarında gördüğümüz “Install Now” call to action’I içeren reklamları ile kullanıcıları uygulamalara yönlendiriyorduk. Facebook buradaki başarıyı uygulama indirmenin ötesinde farklı call to action’lar üzerinden kullanarak genişletmeyi ve geliştirmeyi hedefliyor. Bu amaçla artık farklı call to action mesajları içeren reklamlarla mobil uygulamalarda hem etkileşim hem de dönüşüm sağlamaya başlayabileceğiz. Buradaki amaç artık sadece uygulamanın indirilme sayısını arttırmak değil, ayrıca eski kullanıcıları yeniden uygulamaya yönlendirmek veya ilgisini kazanmak şeklinde de olacak. Kısacası aktif kullanıcı sayısını arttırarak mobil dünyadaki “Active Users”, “Retention Rate” ve “Sessions” KPI’larını geliştirmeye yönelik reklamlar çıkabileceğiz. Daha fazla bilgi ve video için: https://developers.facebook.com/blog/post/2013/10/01/beyond-installs--announcing-mobileapp-ads-for-engagement-and-conversion/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  3. 3. I Sektördeki Yenilikler Google’ın Mobil Reklam Platformu AdMob, Artık Windows Phone 8’de! Google, bu hafta Windows 8 için hazırladığı beta versiyonunda olan yeni SDK ile Admob’u buluşturuyor. Google’ın AdMob’unu kullanan geliştiriciler bir süredir heyecanla bu platformdan faydalanacakları için heyecanlı bir bekleyiş içindeydi. Bununla birlikte yeni SDK, Microsfot’a ait pubCenter advertising platformun karşısına zorlu bir alternatif olarak çıkıyor. Daha fazla bilgi için: http://googleadsdeveloper.blogspot.com/2013/10/admob-onwindows-phone-8.html Artık Facebook İçerikleri Graph Search ile Her Zaman Erişiminizde! Graph Search’e yeni eklenen bu özellikle artık herhangi bir konu hakkında yazılmış içerikler Facebook arama sonuçları üzerinden kolaylıkla erişilebilecek. Daha fazla bilgi için: http://newsroom.fb.com/News/728/Graph-Search-NowIncludes-Posts-and-Status-Updates Google Web Designer Uygulaması Beta Olarak Yayınlandı HTML5’in öncülerinden olan Google, reklamlarda ve kampanyalarda HTML5’in kullanımını arttırmak ve tasarımcılara bu formatın kolaylıklarına daha hızlı alışmalarını sağlayacağı herkes için bedava olan Google Web Designer uygulamasını yayınladı. Detaylı Bilgi için: http://adwordsagency.blogspot.com/2013/09/google-webdesigner-beta-now-available_30.html Twitter Halka Arzı Öncesi Şirket Bilgilerini Borsaya Sundu! Kasım ayında gerçekleşecek olan halka arzında 1 milyar dolar satış gerçekleştirmeyi hedefleyen Twitter şirket hakkındaki tüm bilgileri borsaya sunarak son adımını gerçekleştirdi. Aylık 215 milyon, günlük ise 100 milyon aktif kullanıcısı olduğunu bildiren Twitter; günde 500milyon tweet atıldığını bildiriyor.Mobil kullanıcıların ise %75’e yükselmesi dikkat çekiyor. Bir çok ilginç veriyi açığa çıkaran bu belgeleri inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için: http://thenextweb.com/twitter/2013/10/03/twitter-ipo-filing-reveals-company-looks-to-raise-1-billion/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  4. 4. I Sektördeki Yenilikler Twitter’ın Açıkladığı Bilgilerle Beraber Türkiye’deki Kullanıcı Sayısı Yaklaşık Olarak 11.3milyon’a Ulaştı. Financial Times’ın Twitter’ın açıklanan verileriyle yaptığı bir çalışma ile Türkiye %31,1 penetrasyon oranı ile Japonya’dan sonra birinci sırada. Kabaca yapılan hesap ile de 11.3 milyon kullanıcı olduğu tahmin ediliyor. Daha fazla bilgi için: http://blogs.ft.com/beyondbrics/2013/10/04/twitter-who-are-the-77/ Instagram’da Reklam Dönemi Resmen Başlıyor Instagram blog’unda yaptığı açıklamayla konuşulan dedikodulara son vererek uygulama üzerinde reklamlara başlayacağını doğruladı. 3. yaşını kutlayan ve 150 milyon kullanıcıyı barındıran Instagram’ın; yayın akışında gösterilecek reklamlar bakalım kullanıcıları nasıl etkilecek. Detaylı bilgi için:http://thenextweb.com/facebook/2013/10/03/instagram-confirms-occasional-in-feed-ads-are-coming-tothe-us-in-the-next-couple-months/ Fortune 500 Şirketlerinin Instagram Raporu Instagram 150 milyon aktif kullanıcı, günlük ortalama 55 milyon paylaşım ile 16 milyar fotoğraf ve video içeriğe sahip, artık hepimizin bildiği çok popüler bir uygulama. Kullanıcıların günde 1.2 milyar beğeni ile etkileşimde olduğu Instagram’ı dünyanın en büyük şirketleri olarak kabul edilen Fortune 500 şirketlerinin nasıl kullandığını inceleyen TrackMaven şirketi güzel bir rapor yayınladı. Detaylı bilgi ve rapor için: http://info.trackmaven.com/hs-fs/hub/277501/file320184291-pdf/white%20papers/tm_instagramreport_.pdf +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  5. 5. I Sektördeki Yenilikler Facebook’un Yeni Reklam Görselleri Boyutları Daha Mı Performanslı? Henüz çok yeni olmasına karşın, EdgeRank Checker firması yeni reklam görselleri boyutlarıyla ilgili bir çalışma gerçekleştirmiş. Sonuçlar oldukça pozitif gözüküyor ve büyük görselli reklamların %69 daha fazla tıklama aldığı ve daha fazla etkileşim sağladığı yorumlanıyor. Facebook’un bu değişikliği oldukça yeni olduğundan ve kullanılan örneklem oldukça kısa dönemde ve sınırlı kapasitede olduğundan kesin konuşmak için erken olduğunu düşünüyoruz. iProspect olarak reklamlarımızda oldukça pozitif sonuçlar görsek de önümüzde dönemlerde daha kapsamlı bir çalışma ile bu rakamları yenilemek daha doğru olacaktır. Detaylar için; http://edgerankchecker.com/blog/2013/10/new-link-images-receive69-more-link-clicks/ Sosyal Ağların Dünyadaki SEO Görünürlükleri iProspect ekibinden İlyas Teker’in yayınladığı bu ilginç analizi okudunuz mu? 12 sosyal ağın (facebook, twitter, youtube, foursquare, linkedin, google+, pinterest, instagram, vine, slideshare, tumblr, myspace) dünyadaki arama motorlarında (SEO) görünürlük oranlarını (arama motorlarında ilk 5 sayfada yer alma) analizini okuyacağınız bu yazı; hangi ülkelerde hangi siteler arama sonuçlarında daha fazla görünüyor ve daha başarılılar detaylı bir şekilde inceliyor. Detaylar için; http://www.webrazzi.com/2013/09/30/sosyal-aglarindunyadaki-seo-gorunurlukleri-ozel-analiz/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×