iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 02.09.2013

259 views

Published on

iProspect Türkiye'nin haftalık olarak hazırladığı dijital ve performans pazarlama dünyasında gerçekleşen gelişmeler ve haberleri içeren haftalık bülteni inceleyebilirsiz.

Published in: Marketing
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
259
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 02.09.2013

  1. 1. iProspect’s Performans Pazarlaması Haberler Bülteni 02.09.2013 iProspect Türkiye tarafından hazırlanmıştır. +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. I Sektördeki Yenilikler Facebook Kampanyalarında Büyük Değişiklik Facebook , sayfasında yayınladığı açıklama ile, promosyonların sadece özel uygulamalar üzerinden yaratılması ve yönetilmesi şartını kaldırdı. Bu değişiklikle beraber ödüllü yarışmalar ve promosyon çalışmaları, doğrudan markaların Facebook sayfaları üzerinden düzenlenebilecek. Sayfalardaki yarışmalarda daha önceden yasak olan; beğeni sayıları, yorumlar veya gönderileri yarışmaya katılım amacıyla kullanmak artık serbest. Bu değişikliğin ilk örneklerinden biri ise, fotoğrafı beğenen üyelerinden birine oyuncak hediye eden Angry Birds sayfası oldu. Detaylı bilgi için: https://www.facebook.com/facebookforbusiness/news/pagepromotions-terms Facebook’da Fiziksel Hediyeler Yerini GiftCard’lara Bırakıyor Facebook, geçen yıl başlattığı kullanıcılar arası hediye alışverişini kaldırıyor. Fiziksel ürün olarak evcil hayvan, çikolata, çiçek ve şarap hediye edilebilen serviste yakında sadece iTunes ve Facebook oyunlar için dijital kod ile hediye mümkün olacak. Kullanıcılar Facebook üzerinden aldıkları dijital kodlar ile belirli yerlerde alışveriş yapabilecek. Facebook’un hediye kartları üzerine yoğunlaşması da bekleniyor. Daha fazla bilgi için: http://allfacebook.com/gifts-facebookcard_b124042 Markalar Vine’ı Nasıl Kullanıyor? Geçtiğimiz bültende haber verdiğimiz gibi artık Vine 40 milyon üye sayısına ulaştı. Yüksek erişiminin bilincinde olan markalar kullanıcılarına erişmek için artık Vine’I kullanıyor. Bu markalardan biri olan Gap, içinde Vine olan tweetlerinin 6 kat daha fazla etkileşim aldığını açıkladı. Daha fazla bilgi ve şu ana kadar yapılmış başarılı Vine reklamları için: http://www.webrazzi.com/2013/08/24/vine-marka-kullanimi/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  3. 3. I Sektördeki Yenilikler Twitter’dan e-Ticaret Girişimi Twitter, Türkiye’de Biletix adıyla servis veren uluslararası şirket Ticketmaster’ın CEO’su Nathan Hubbard, Twitter’ın yeni açtığı Ticaret biriminin başına getirildi. Bu şirket içi değişimden sonar perakendecilerin de Twitter kanalını kullanmasını kolaylaştıracak yenilikler gelmesi bekleniyor. Yakın zamanda, hashtag’ler ve 140 karakter üzerinden ticarete tanık olacağız gibi gözüküyor. Daha fazla bilgi için: http://techcrunch.com/2013/08/27/twitter-hires-ex-ticketmaster-ceonathan-hubbard-as-head-of-commerce-to-make-it-retail-friendly/ AdWords Hesaplar Arası Dönüşüm Ölçümü Kolaylığı Başladı Çapraz hesap Conversion İzleme özelliği ile, artık tek bir etiket ve basit bir kurulum ile tüm hesaplardaki conversionlar kolayca takip edilebilecek. Cross-Account Conversion Tracking ile ilgili daha detaylı bilgi için: http://adwords.blogspot.com/2013/08/get-more-insight-into-fullcustomer.html Markaların Twitter Accountları 253 uluslararası şirket üzerinden yapılan araştırmaya gore, markaların %63’ü birden fazla Twitter hesabı kullanıyor. Twitter hesabı olmayan markalar ise yalnızca %2. 3 yılı kapsayan bu araştırmanın grafiğini incelemek için tıklayın: http://mashable.com/2013/08/23/brands-multiple-twitter-accounts/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  4. 4. I Sektördeki Yenilikler Hilton Double Tree’de, Seyahat Ederken Dijital Etkileşime Geçin Hilton Double Tree otelleri, müşterilerini DTour ve Youtoube kanalları üzerinden video paylaşımı yapmaya davet ediyor. Bu paylaşım karşılığında da onların seyahat planlamalarına ve rezervasyonlarına yardımcı oluyor. İçerik paylaşımları ile daha kişisel bir hal kazanan DTour platformunun, marka bilincini de arttıracağı düşünülüyor. Daha fazla bilgi için: http://www.google.com/think/articles/goingplaces-with-doubletree.html Daha İyi Bir Foursquare Yapılan 4 milyara yakın check-in sonrası, Foursquare artık kullanıcılarına daha kullanıcı dostu bir deneyim yaşatıyor. Pili bitirme derdini minimum indiren Foursquare, app’e girmeden bile kullanıcılarına yakındaki güzel lokasyon tavsiyelerini notifikasyon olarak sunabiliyor. Şimdilik sadece Android kullanıcılarına açık olacak olan bu yenilik, deneme süreci sonrasında IOS’lere de açılacak. Daha fazla bilgi için: http://blog.foursquare.com/2013/08/29/a-smarterfoursquare-so-you-dont-miss-a-thing/ Facebook Trending Topics Facebook son iki aydır uygulamaya başladığı hashtagleri kendi mecrasında daha aktif bir hale getirtmek için mobildeki denemelerden sonra masaüstü bilgisayarlar üzerinde de aynı uygulamasını başlattı. Sosyal medyada öne çıkan konuları ve gündemi gerçek zamanlı takip etme alışkanlığı Twitter’dan Facebook!a da taşınacak gibi gözüküyor. Umarız #FacebookcularTakiplesiyor gibi içerikleri görmeyiz. Daha fazla bilgi için: http://allfacebook.com/trendingtopics_b124439 +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  5. 5. ISektördeki Yenilikler Twitter Lead Generation Card Twitter, reklamverenler için uygulamaya açtığı Lead Generation Card özelliğini daha da geliştiriyor. Güncellenen Lead Generation Card ile, reklamlara tıklayan kullanıcı bilgisini markanın CRM datasına entegre edebilmek daha kolay, lead sayısını ve lead başına harcanan bütçeyi raporlamak mümkün. http://marketingland.com/twitter-lead-gen-cards-get-new-features-afull-release-to-all-advertisers-57587 Facebook Data Kullanım Politikasını Yeniledi Facebook kullanıcılarına daha hakim olabilecekleri bir sosyal medya deneyimi yaşatmak için yasal belgelerini geliştirdi. Bu belgelerde de belirtildiği üzere, kullanıcılar artık Facebook’a üye olduklarında profil bilgilerinin reklamlarda kullanımına izin vermiş olacaklar. Facebook geliştirdiği Data Use Policy’de kullanıcı bilgilerinin reklam oluşumundaki payını detaylı olarak kullanıcılarına sunuyor. Detaylı incelemek için: https://www.facebook.com/notes/facebook-site-governance/proposed-updates-to-ourgoverning-documents/10153167395945301 Hayatımıza Yandex Oto Giriyor! Bu yepyeni platform sayesinde arabaların satın almadan önceki karşılaştırılma süreci satın alanlar için artık çok daha kolay. Bu platformda araba satın almayı düşünen potansiyel müşteriler araçları kasa modellerine, fiyat aralıklarına, markalarına kadar birçok segmentasyona göre inceleyebiliyor olacak. Her modelin kendine ait bulunan kartlarında teknik özellikler ve fotoğraflar gibi detayları da incelemek mümkün. Sitenin nasıl gözükeceği konusunda, şu an yayında olan Rusya versyonu bize yardımcı olacaktır. http://auto.yandex.ru/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×