Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Twitter TV Reklamı ve Yeni Hashtag Sayfaları

695 views

Published on

Twitter TV reklamı ve yeni hashtag sayfaları ne ifade ediyor?

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Twitter TV Reklamı ve Yeni Hashtag Sayfaları

  1. 1. I TWITTER TV REKLAMI VE HASHTAG SAYFALARI Twitterın geçen hafta duyurduğu "yükselişe geçen kuş" görünümündeki yeni logosu yeniliklerin habercisiydi. Yeni logodan bir kaç gün sonra Twitter, ilk TV reklamını ABDde yayınladı. NASCAR yarışları özelinde hazırlanan reklam videoları, basit bir tanıtımdan ziyade aynı anda bir kaç noktaya vurgu yapıyor; Reklamlarda kullanıcılar #NASCAR etiketi ile yarışları Twitter üzerinden takibe yönlendirilse de detayları incelediğimizde Twitterın amacının markalar olduğu görebiliyoruz. TV reklamlarında vurgusu yapılan #NASCAR etiketi, aslında değişen hashtag sayfalarının reklamı ve markalara hashtagler ile ulaşabilecekleri geniş kitleler gösteriliyor. Twitter, öne çıkarmak istediği yeni hashtag sayfalarıyla diğer sosyal ağlardan da tamamen farklılaşıyor. Facebook, Youtube ve Pinterest gibi en çok kullanılan sosyal ağları incelediğimizde markalar iletişim için tamamen kendi sayfalarına odaklanmak zorundalar ve iletişimleri de sayfada paylaştıkları içerikler üzerinden oluşturuyorlar. Ancak Twitter, insanları marka hakkında sadece markaya özel sayfada konuşturmaya zorlamak yerine hashtag sayfaları ile organik konuşulma ve dolayısıyla markaya çok daha somut bir fayda sağlama amacında gözüküyor.1.800.522.1152 » interest@iprospect.com » www.iprospect.comCopyright © 2012 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. Tüm bu olumlu adımlara rağmen Twitter’ın arama sistemi ne yazık ki çok iyi durumda değil. Bu alanda yapacağı yenilikler ve geliştirmelerle Twitter, yapısı itibariyle sosyal ağ özelliğinin yanında gerçek zamanlı arama motoru olarak da kullanıcılarına fayda sağlayabilir. Twitter’ın yeni hashtag sayfa görünümü; https://twitter.com/hashtag/nascar1.800.522.1152 » interest@iprospect.com » www.iprospect.comCopyright © 2012 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×