Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 23.09.2013

327 views

Published on

iProspect Türkiye'nin haftalık olarak hazırladığı dijital ve performans pazarlama dünyasında gerçekleşen gelişmeler ve haberleri içeren haftalık bülteni inceleyebilirsiz.

Published in: Marketing
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

iProspect Performans Pazarlaması Haberleri 23.09.2013

  1. 1. iProspect’s Performans Pazarlaması Haberler Bülteni 23.09.2013 iProspect Türkiye tarafından hazırlanmıştır. +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  2. 2. I Sektördeki Yenilikler Twitter Promoted Trends Kullanımları Markanız İçin Ne Kadar Değerli? Twitter 3 yıldır kullanıma sunduğu Promoted Trends reklam ünitesini, 35 farklı kullanım üzerinden hazırladığı bir analizle detaylı olarak anlattığı bir rapor paylaştı. Markanızın stratejisine, hedeflerine ve KPI’larına ne kadar uygun olduğunun cevabını belki bu analiz üzerinden de cevaplandırabilirsiniz. Reklam detayları için her zaman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi için: https://blog.twitter.com/2013/study-the-value-of-promoted-trends Arama Motorunda Organik ve Reklam Sonuçlarının Analizinde SEO ve SEM Birlikteliği Daha önce Google’ın Adwords özelinde eklediği Organik vs Reklam raporlama özelliğinden bahsetmiştik. (Bkz. Paid & Organic Reporting) Google’ın Webmaster Tool ile Adwords’ün güçlerini birleştirdiği bu yeni raporlama sistemiyle hem organik tarafta hem de reklamlar tarafında markamıza yeni faydalar yaratabiliyoruz. iProspect ekibi konuyla ilgili yaptığı açıklama ve çalışmayı incelemenizi tavsite ederiz. Detaylı bilgi ve markanıza adaptasyonu konusunda yine bizlerle iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Daha fazla bilgi için: http://www.iprospect.com/google-accepts-the-importance-of-seo-ppc-paid-organic-report Google, Yeni Bir Yapıyla Cerez Sistemini Geliştirmek İstiyor Google, Avrupa’da internet kullanıcıların gizlilik haklarıyla ilgili regülasyonlarla sürekli sorunlar yaşadığı cerez sistemine alternatif yollar aramanın peşinde. Google’dan Rob Shilkin’in yaptığı kısa açıklama, kullanıcıların gizlilik haklarını koruyan ve kullanıcıların isteği doğrultusunda takip edilmelerine izin veren yeni bir system geliştirmeye çalıştıklarını anlatıyor. Daha fazla bilgi için: http://www.usatoday.com/story/tech/2013/09/17/google-cookiesadvertising/2823183/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  3. 3. I Sektördeki Yenilikler Facebook Reklamlarında Yüksek CTR İçin Nelere Dikkat Edilmeli? Facebook reklamlarında daha iyi performans için ilgi çekici reklam görseli tasarlamak oldukça önemlidir. Burada hem ajanslara hem de marka yöneticilerine karar aşamalarında büyük sorumluluk düşüyor. Konuyla ilgili detaylı bir çalışma Adobe tarafından yayınlandı. Kesinlikle incelemenizi ve revizyonlar sırasında doğru kararlar vermenizi öneriyoruz. Daha fazla bilgi için: http://blogs.adobe.com/digitaleurope/files/2013/08/9_Adobe-Infographic-090813-01-blogsized2.png 2013 Yılı Ve Video Reklamlarının Yükselişi – 2013 UK Advertising Report – Digital Video BrightRoll firmasının dijital reklamcılık pazarıyla ilgili yaptığı araştırma raporunda, video kullanımının önemi ve güncel istatistikler paylaşılmış. İzlenme sayısı ve marka bilinirliği hala hedeflerde ilk sırada yer alıyor. YouTube ve Facebook gibi mecralarda tekil kullanıcı hedefli reklamlar kolaylıkla verildiğinden daha fazla tercih edilen mecralar olarak göze çarparken, YouTube reklamlarının 30sn üzerinden ücretlendirme sistemi en verimli sistem olmaya devam ediyor. Video reklam kullanımlarında sektörde neler oluyor şeklinde göz atılası güzel bir araştırma olduğunu düşünüyoruz. Rapor için: http://marketingassets.btrll.com/research/reports/agency_survey/uk/2013/BRUK_Agency_Report_2013.pdf Infografik için: http://www.dotrising.com/wp-content/uploads/sites/2/2013/09/a.jpg Facebook, iOS ID’ler Üzerinden İstenilen iPhone Kullanıcısının Hedeflemesine Olanak Tanıyor iPhone’da iOS IDFA (Reklam ID) özelliğini kapatmamış kullanıcıların bilgilerini kullanarak hedeflenen reklamlarla yayın yapmak artık Facebook ile mümkün. Örnek olarak eski bir uygulamanızı yükleyen kullanıcıların id’lerini toplatıp onlara yeni uygulamanızla ilgili hedefleme grubu yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi için: https://developers.facebook.com/blog/post/2013/09/18/platform-updates--facebook-ios-sdk-3-8-larger-images-for-link-page-posts--and-custom-audiences-upda/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  4. 4. I Sektördeki Yenilikler Pinterest Reklamlarına Merhaba Sonunda beklenen oldu ve Pinterest de “Promoted Pins” adlı reklam opsiyonuna kavuştu. Artık profilinizde paylaştığınız bir içeriğin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayabileceksiniz. Pinterest CEO’su Ben Silbermann’ın yaptığı açıklamasında reklamların kullanıcı tecrübesini etkilemeyeceğine yönelik sözler bulunuyor. Doğru kişiye doğru “pin”’i göstereceklerinin garantisini veriyor. Daha fazla bilgi için: http://blog.pinterest.com/post/61688351103/planning-for-the-future Nielsen Artık Mobil TV ve Tweet Bazlı TV Reytingleri Paylaşacak Nielsen’in 30 Eylül’de lansmanı gerçekleşecek olan Mobil TV ve Tweet Bazlı Reyting verileri Twitter tarafından da doğrulandı. Wall Street Journal haberine göre ilginç verilerle karşılaşacağız. Verilen bir örnekte ABD analizlerinde TV Dizi’leri hakkında atılan her bir tweeti 50 kişinin gördüğü iddia ediliyor. Mobil kullanımın her geçen gün daha da arttığı son dönemde reyting verilerinin arasında tablet ve akıllı telefon üzerinden izleyenlerin de dahil edileceği ayrıca belirtiliyor. Detaylı bilgi için: http://online.wsj.com/article_email/SB100014241278873233085045790853419 86969458-lMyQjAxMTAzMDEwOTExNDkyWj.html IAB’den Programatik Satın Alma Rehberi IAB reklamverenlerin programatik satın alma standartlarını öğrenmesi amacıyla bir rehber dosya yayınladı. Programmatic and automation guide (pdf) RTB ile satın alımlar için terminoloji ve jargonu daha basit ve sade hale getirmiş durumda. Ayrıca yayıncı gözüyle programatik satın alma rehberi’de yayınlayan IAB, bu kavramları öğrenmek isteyen herkes için en iyi kaynaklardan biri olarak görülüyor. Daha fazla bilgi için: http://www.iab.net/iablog/2013/09/eliminatingprogrammatic-confusion-road-to-publisher-clarity.html Reklamverenlerin, Private Exchangelere Olan İlgisi Artıyor eConsultancy’nin Rubicon Project ile birlikte çalıştığı 2013 online reklamverenler anket raporuna göre, programatik satın almalar 2011 yılına göre 16 puan yükselmiş durumda. 650 küresel reklamveren ve ajans’ın yanıtlarından oluşan anketin en ilginç sonucu ise Facebook reklamları için ayrılan bütçeler. Online reklamverenlerin 68%’i bu platformda son 12 ay içinde daha fazla harcama yaptıkları yönünde yanıt verdi. Daha fazla bilgi için; http://www.adexchanger.com/onlineadvertising/programmatic-private-exchanges-attract-interest-from-advertisers/ +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.
  5. 5. I Sektördeki Yenilikler Tüketiciler Hangi Reklama Ne Kadar Güveniyor? Nielsen farklı bir araştırma ile yeniden karşımızda. Tüm reklam türlerine karşı tüketicilerin güvenini inceleyen bu araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkarıyor. Geleneksel iletişim kanalları hala en yüksek değerlerdeyken, arama motoru reklamlarında son 6 yılda %48’e yükselmesi dikkat çekiyor. En büyük artış mobil ve online banner reklamlarda ve sinema öncesi reklamlarda gerçekleşiyor. Detaylar için; http://www.nielsen.com/us/en/newswire/2013/under-theinfluence-consumer-trust-in-advertising.html +90.212.377.44.11 » infotr@iprospect.com » www.iprospect.com.tr Copyright © 2013 iProspect, Inc. All Rights Reserved.

×