Google Sosyal Arama

852 views

Published on

Google sosyalleşiyor!

Published in: Technology, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
852
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
5
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Google Sosyal Arama

  1. 1. GOOGLE, SOSYAL ARAMA 12 Ocak 2011Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  2. 2. NELER OLUYOR? • Google, sadece içerikleri anlayan değil, içerikle birlikte insanları ve ilişkilerini de anlayabilen bir arama motoruna dönüşüyor. • Yeni özellikler: a. Kişisel sonuçlar b. Aramada profiller c. Kişiler ve sayfalar Video http://www.youtube.com/watch?&v=8Z9TTBxarbsCopyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  3. 3. KIŞISEL SONUÇLAR • Diyelim ki bir tatil beldesi arıyorsunuz. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi; arkadaşlarınızın deneyimleri, web’den alacağınız bilgiden çok daha anlamlı olacaktır. Kişisel sonuçlar:  Google+ içerikleri Arkadaşlarınız tarafından paylaşılmış bağlantıları, aktiviteleri, restaurantları ve tatillerinde hoşlarına giden her şeyi bulabilmeniz mümkün olacak.  Fotoğraflar Google+ ve Picasa üzerinde sizinle paylaşılmış fotoğraflara başlıklar, yorumlar ve albüm adı üzerinden ulaşma imkanınız olacak. Bu arama beni anlıyor ve sadece benim görebileceğim özel bir arama sonucu sayfası çıkarıyor.Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  4. 4. ARAMADA PROFILLER • Artık arkadaşınızın isminin ilk birkaç harfini yazmanız ile otomatik tamamlama size kişiselleştirilmiş profil tahmininde bulunacak.  Google+ kullanıcısı olarak oturum açtığınızda seçtiğiniz profilin yanında istediğiniz kişiyi Çevrelerinize eklemek için bir buton görecek ve arama sonuçlarından tıklayarak onu doğrudan takip edebileceksiniz.Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  5. 5. KIŞILER VE SAYFALAR • Bugünden itibaren “müzik” ya da “futbol” gibi bir konu aradığınızda ilgili kişileri arama sonuçları sayfanızın sağ tarafında görüyor olacaksınız.  Aynı zamanda arama sonuçları sayfasının sağ üst tarafına yerleştirdiğimiz yeni bir tuş ile tek bir tıkla kişiselleştirilmemiş arama sonuçlarını görüntüleyebileceksiniz. Denemek İçin TıklayınCopyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  6. 6. YANI? • Biz neler yapmalıyız?  Markalar için oluşturulmamışsa Google+ sayfalarının oluşturulup, aynı Facebook gibi aktif content paylaşılması, iletişimin arttırılması.  Markanın daha fazla circle içinde yer alması için farklı deneyimde kampanyalar yapılması.  Sonraki aşamada gerekirse AdWords reklamı.Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.

×