Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Google Sosyal Arama

900 views

Published on

Google sosyalleşiyor!

Published in: Technology, Business
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Google Sosyal Arama

  1. 1. GOOGLE, SOSYAL ARAMA 12 Ocak 2011Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  2. 2. NELER OLUYOR? • Google, sadece içerikleri anlayan değil, içerikle birlikte insanları ve ilişkilerini de anlayabilen bir arama motoruna dönüşüyor. • Yeni özellikler: a. Kişisel sonuçlar b. Aramada profiller c. Kişiler ve sayfalar Video http://www.youtube.com/watch?&v=8Z9TTBxarbsCopyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  3. 3. KIŞISEL SONUÇLAR • Diyelim ki bir tatil beldesi arıyorsunuz. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi; arkadaşlarınızın deneyimleri, web’den alacağınız bilgiden çok daha anlamlı olacaktır. Kişisel sonuçlar:  Google+ içerikleri Arkadaşlarınız tarafından paylaşılmış bağlantıları, aktiviteleri, restaurantları ve tatillerinde hoşlarına giden her şeyi bulabilmeniz mümkün olacak.  Fotoğraflar Google+ ve Picasa üzerinde sizinle paylaşılmış fotoğraflara başlıklar, yorumlar ve albüm adı üzerinden ulaşma imkanınız olacak. Bu arama beni anlıyor ve sadece benim görebileceğim özel bir arama sonucu sayfası çıkarıyor.Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  4. 4. ARAMADA PROFILLER • Artık arkadaşınızın isminin ilk birkaç harfini yazmanız ile otomatik tamamlama size kişiselleştirilmiş profil tahmininde bulunacak.  Google+ kullanıcısı olarak oturum açtığınızda seçtiğiniz profilin yanında istediğiniz kişiyi Çevrelerinize eklemek için bir buton görecek ve arama sonuçlarından tıklayarak onu doğrudan takip edebileceksiniz.Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  5. 5. KIŞILER VE SAYFALAR • Bugünden itibaren “müzik” ya da “futbol” gibi bir konu aradığınızda ilgili kişileri arama sonuçları sayfanızın sağ tarafında görüyor olacaksınız.  Aynı zamanda arama sonuçları sayfasının sağ üst tarafına yerleştirdiğimiz yeni bir tuş ile tek bir tıkla kişiselleştirilmemiş arama sonuçlarını görüntüleyebileceksiniz. Denemek İçin TıklayınCopyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.
  6. 6. YANI? • Biz neler yapmalıyız?  Markalar için oluşturulmamışsa Google+ sayfalarının oluşturulup, aynı Facebook gibi aktif content paylaşılması, iletişimin arttırılması.  Markanın daha fazla circle içinde yer alması için farklı deneyimde kampanyalar yapılması.  Sonraki aşamada gerekirse AdWords reklamı.Copyright © 2012, iProspect, Inc. All rights reserved.

×