Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Wady i zalety
open source
www.i-systems.pl
Przedsiębiorcy często stoją przed wyborem:
użyć oprogramowania dedykowanego czy open source?
Znając zarówno walory jak i m...
Open source w kraju i na świecie
Open source w kraju i na świecie
W Polsce Magento obsługuje
tylko 4% polskich sklepów
int...
Koszty wdrożenia i rozwoju
Koszty wdrożenia i rozwoju
"Open" oznacza otwarte
oprogramowanie, jednak nie
darmowe.
W przypad...
Bezpieczeństwo open source
Bezpieczeństwo przy wyborze
oprogramowania otwartego
Oprogramowanie otwarte może oznaczać szybs...
Aktualizacje i kompatybilność
Trudności z aktualizacjami
i kompatybilnością
Gdy pojawia się nowa wersja
oprogramowania, a ...
Zmiana firmy wdrażającej sklep internetowy
Open source a zmiana firmy
wdrażającej sklep internetowy
Nie wszystkie agencje ...
Komercjalizacja open source
Komercjalizacja open source
Standardową praktyką jest
komercjalizacja open source.
Lista dodat...
Koszt utrzymania oprogramowania otwartego
Koszt utrzymania
oprogramowania otwartego
Open source to system często
nadmierni...
Samoedukującą się społeczność
Open source tworzone
przez samoedukującą się społeczność
Oprogramowanie open source
wyraźnie...
Open source a nowe rozwiązania
Klienci coraz częściej oczekują mniej standardowych rozwiązań,
a przedsiębiorcy: zarówno do...
Open source a nowe rozwiązania
Dedykowane rozwiązania i-systems warto
rozważyć szczególnie wtedy, gdy funkcjonalności
skle...
www.i-systems.pl
Design i wykonanie: contellio.com
w w w . i - s y s t e m s . p l
Spotkajmy się!
Odwiedź nas, porozmawiamy
o projekcie
i-s...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Wady i zalety open source

573 views

Published on

Znając zarówno walory jak i mankamenty oprogramowania otwartego, można dopasować system sprzedaży online do specyfiki prowadzonego biznesu oraz wymagań obecnych i przyszłych klientów sklepu internetowego.

Published in: Software
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Wady i zalety open source

 1. 1. Wady i zalety open source www.i-systems.pl
 2. 2. Przedsiębiorcy często stoją przed wyborem: użyć oprogramowania dedykowanego czy open source? Znając zarówno walory jak i mankamenty oprogramowania otwartego, można dopasować system sprzedaży online do specyfiki prowadzonego biznesu oraz wymagań obecnych i przyszłych klientów sklepu internetowego.
 3. 3. Open source w kraju i na świecie Open source w kraju i na świecie W Polsce Magento obsługuje tylko 4% polskich sklepów internetowych. Liderem jest PrestaShop (25% sklepów), a drugie miejsce zamuje WooCommerce (19%). Na światowym rynku open source dominuje Magento, które wraz z Magento Enterprise stanowi 22% rynku.
 4. 4. Koszty wdrożenia i rozwoju Koszty wdrożenia i rozwoju "Open" oznacza otwarte oprogramowanie, jednak nie darmowe. W przypadku Magento, licencja z pełnym wsparciem technicznym i modułami marketingowymi to wydatek rzędu 22 000$.
 5. 5. Bezpieczeństwo open source Bezpieczeństwo przy wyborze oprogramowania otwartego Oprogramowanie otwarte może oznaczać szybsze wykrywanie błędów, ale także większe ryzyko ataków. To także rozmyta odpowiedzialność za powstałe błędy. Przykładem może być OpenSSL i luka "heartbleed", która przez 2 lata znajdowała się w przeglądarkach i na serwerach sieciowych.
 6. 6. Aktualizacje i kompatybilność Trudności z aktualizacjami i kompatybilnością Gdy pojawia się nowa wersja oprogramowania, a sklepy próbują migrować, to bardzo często moduły i rozszerzenia przestają działać. Z tego powodu znaczny odsetek sklepów internetowych nadal pracuje na silnikach Magento w wersji 1.7.
 7. 7. Zmiana firmy wdrażającej sklep internetowy Open source a zmiana firmy wdrażającej sklep internetowy Nie wszystkie agencje przy krótkoterminowych kontraktach wywiązują się w 100% ze swoich obowiązków. Brak zaangażowania i spójnych zasad może powodować powstanie "długu technologicznego", który w przyszłości będzie generował większy koszt modyfikacji i rozwoju oprogramowania.
 8. 8. Komercjalizacja open source Komercjalizacja open source Standardową praktyką jest komercjalizacja open source. Lista dodatkowych modułów, ilości użytkowników oraz produktów zostaje ograniczana, przez co firmy chcące rozwijać działania online muszą przechodzić na model płatny.
 9. 9. Koszt utrzymania oprogramowania otwartego Koszt utrzymania oprogramowania otwartego Open source to system często nadmiernie rozbudowany. Z tego powodu, wymaga kilkukrotnie większych zasobów, niż tej samej wielkości system dedykowany. </>
 10. 10. Samoedukującą się społeczność Open source tworzone przez samoedukującą się społeczność Oprogramowanie open source wyraźnie skraca drogę każdej agencji interaktywnej do możliwości tworzenia sklepów internetowych. Niestety duży odsetek takich sklepów internetowych jest mało bezpieczny (kradzieże danych, ataki, fikcyjne sklepy).
 11. 11. Open source a nowe rozwiązania Klienci coraz częściej oczekują mniej standardowych rozwiązań, a przedsiębiorcy: zarówno dopasowanego do potrzeb rynku jak i bezpiecznego systemu sprzedaży online Oprogramowanie open source jest świetnym uzupełnieniem rynku eCommerce, jednak zawsze jest kilka kroków za rozwiązaniami, które wypracowywane są przez firmy komercyjne w zamkniętych zespołach.
 12. 12. Open source a nowe rozwiązania Dedykowane rozwiązania i-systems warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy funkcjonalności sklepu wychodzą poza te standardowe i zakładają integracje, wymagające stałej kontroli i szybkiej reakcji na błędy.
 13. 13. www.i-systems.pl
 14. 14. Design i wykonanie: contellio.com w w w . i - s y s t e m s . p l Spotkajmy się! Odwiedź nas, porozmawiamy o projekcie i-systems Sp. z o.o. Spółka komandytowa ul. Bojkowska 47, 44-100 Gliwice Zadzwoń lub napisz + 48 32 733 26 26 wew.0 - Dział Zagraniczny (ENG) wew. 1 - Dział Handlowy wew. 2 - Dział Supportu wew. 3 - Dział Administracji Sprzedaż: info@ i-systems.pl Współpraca: partner@ i-systems.pl Support: support@ i-systems.pl

×