Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Mija kolejny rok. Oddaję w Twoje ręce krótkie podsumowanie tego, co udało się zrobić w ciągu
ostatnich dwunastu miesięcy.
...
Misja, którą realizuję, brzmi następująco:
„Rozsiewam dobro. Inspiruję.
Pokazuję chrześcijaństwo jako
sposób na życie na m...
Dobre Nowiny
W 2014 roku wydaliśmy szesnasty i siedemnasty już
numer „Dobrych Nowin” – darmowej gazety
ewangelizacyjnej.
N...
Film „Niebo istnieje… naprawdę!”
Po pierwsze… pomagaliśmy w promocji filmu wtedy,
kiedy był on w kinie. Zobaczyło go ponad...
Film „Karolina”
Największy projekt 2014 roku. Miesiące pracy nad:
• zorganizowaniem budżetu filmowego. W 100%
pochodzi on ...
8 projektów wydawniczych
Od światowego bestselleru „Niebo istnieje
naprawdę” poprzez kapitalną książkę o wolności
(„Wolnoś...
5 300 000 wysłanych e-maili
Wysyłanie e-maili to niezmiennie najlepsza forma
dotarcia do potężnej społeczności, która zgro...
140 000 inspiracji z książek
Dokładnie tyle książek i filmów rozprowadziliśmy w
2014 roku. Każdy, kto kupuje w księgarni r...
Kilka lat temu otrzymałem od znajomego misjonarza koszulkę z postacią św. Maksymiliana
Kolbego i napisem:
Tego i Tobie życ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Andrzej Sobczyk - podsumowanie roku 2014

4,979 views

Published on

Podsumowanie działań w 2014 roku!

Niech dzieją się dobre rzeczy!

http://andrzejsobczyk.gloria24.pl

Published in: Social Media
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Andrzej Sobczyk - podsumowanie roku 2014

 1. 1. Mija kolejny rok. Oddaję w Twoje ręce krótkie podsumowanie tego, co udało się zrobić w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W głowie kołacze mi się tylko jedno zdanie: „Bogu chwała, a ludziom wielkie dzięki!”. I to prawda. Zarówno bez pomocy z Góry, jak i ludzi nic by nie było. Dzięki współdziałaniu tak wiele jest dobrych rzeczy, które przypadły nam w udziale. Zapraszam Cię do krótkiej lektury. A jeśli i Ty masz swój udział w jakiejkolwiek opisywanej inicjatywie – koniecznie przeczytaj ostatnią stronę :-) Piszę to zestawienie w pierwszej osobie, ale nie myśl, że są to tylko i wyłącznie moje projekty. Za każdym z nich stoi konkretna grupa ludzi, która ciężko pracowała (m.in. ekipa Gloria24.pl, Domu Wydawniczego „Rafael”, Stowarzyszenia „Rafael”, firm-podwykonawców oraz ponad 3 000 chętnych do pomocy internautów). To im należą się brawa! Pozdrawiam Cię, Niech dzieja sie dobre rzeczy! Andrzej Sobczyk podsumowanie roku 2014
 2. 2. Misja, którą realizuję, brzmi następująco: „Rozsiewam dobro. Inspiruję. Pokazuję chrześcijaństwo jako sposób na życie na maksa!” „Dobre Nowiny” (dwa numery o łącznym nakładzie 900 000 egz.) Dobry Mailing Film „Niebo istnieje… naprawdę!” (ponad 249 000 widzów w kinach, 30 000 płyt DVD) Film „Mary’s Land – Ziemia Maryi” (ponad 130 000 widzów w kinach, 4 miesiące seansów, 1194 udostępnienia na FB) Film „Karolina” (zorganizowanie społecznego finansowania, uroczysta premiera, powstanie grupy modlitewnej „Pancerz”, nagranie materiałów promocyjnych) Akcja „Film Ratuje Życie” (ogólnopolska akcja pro-life, rozdawanie filmu antyaborcyjnego) 8 projektów wydawniczych ~5 300 000 wysłanych e-maili Przeprowadzenie szkoleń, konsultacji i warsztatów Transmisja online Misterium Męki Pańskiej (największe przedstawienie pasyjne na świecie) ~140 000 inspiracji z książek Grafiki ewangelizacyjne (16 grafik do udostępniania na FB)
 3. 3. Dobre Nowiny W 2014 roku wydaliśmy szesnasty i siedemnasty już numer „Dobrych Nowin” – darmowej gazety ewangelizacyjnej. Numer o Zmartwychwstaniu: 500 000 egz. Numer o bł. Karolinie Kózkównej: 400 000 egz. Gazeta była rozdawana za darmo w całej Polsce za pośrednictwem księży i sieci parafii oraz wolontariuszy, tj. osób, które przejęły inicjatywę i zajęły się jej kolportażem. Chwała im za to! Dobry Mailing Maile, które mają podnosić na duchu, wysyłamy już kilka dobrych lat. Baza odbiorców cały czas rośnie. W tym roku wysłaliśmy ponad 1 800 000 maili! Więcej na www.DobryMailing.gloria24.pl.
 4. 4. Film „Niebo istnieje… naprawdę!” Po pierwsze… pomagaliśmy w promocji filmu wtedy, kiedy był on w kinie. Zobaczyło go ponad 249 000 widzów! Po drugie… we wrześniu wydaliśmy film na DVD. W ciągu 4 miesięcy ponad 30 000 osób stało się posiadaczami płyty DVD z tą historią pełną nadziei. Więcej na www.nieboistniejenaprawde.pl. Film „Mary’s Land. Ziemia Maryi” Stawianie pierwszych kroków w nowym miejscu – tzn. w świecie kina – odbyło się przy okazji premiery filmu „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że obraz ten jest fenomenem: • W kinach zobaczyło go ponad 130 000 widzów (wkład promocyjny był minimalny, wiele kin nie chciało go grać); • Film grany jest w kinach do tej pory (obecnie jest to czwarty miesiąc wyświetlania). Kolejne kina chcą go mieć; • Plakat „Mary’s Land” pobił rekord popularności na Facebooku. Został on udostępniony ponad 1194 razy z jednego tylko profilu. Więcej na www.MarysLand.pl
 5. 5. Film „Karolina” Największy projekt 2014 roku. Miesiące pracy nad: • zorganizowaniem budżetu filmowego. W 100% pochodzi on z wpłat indywidualnych darczyńców! • przygotowaniem uroczystej premiery w Krakowie; • animowaniem grupy modlitewnej „Pancerz”, która otacza nas swoim wstawiennictwem; • nagraniem materiałów promujących film (m.in. wywiad z reżyserem, klip z singlem „Ziemski kres”, wywiady z aktorami). Wielkie, naprawdę wielkie podziękowania kieruję do wszystkich, którzy pomogli przy powstaniu „Karoliny”. Bez Was nie byłoby tego filmu! Więcej na www.Karolina-Film.pl Akcja „Film Ratuje Życie” Ogólnopolska akcja pro-life, w której ludzie rozdają bardzo mocny (i dobry) film wyjaśniający, o co chodzi w aborcji. Akcja trwa do tej pory. W Polsce rozeszło się 26 000 płyt DVD! Więcej na www.FilmRatujeZycie.pl.
 6. 6. 8 projektów wydawniczych Od światowego bestselleru „Niebo istnieje naprawdę” poprzez kapitalną książkę o wolności („Wolność jest w Tobie”) aż do… nagrania z konferencji o pomnażaniu majątku zgodnie z wiarą i zasadami („Żyj w obfitości”) czy… historię mamy walczącej o życie swojego dziecka („Pod sercem mamy”). Takie i inne tematy dane nam było poruszyć w naszej pracy wydawniczej. Każdy projekt był inny, każdy spodobał się nam na tyle, że zechcieliśmy go zrealizować. Sami oceńcie! Przeprowadzenie szkoleń, konsultacji i warsztatów Kilkadziesiąt spotkań. Długie godziny wytężonej pracy nad tym, by pomóc innym ludziom poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Spotkania osobiste to jedna z najlepszych form inspiracji dla innych ludzi. Sprawdzone! :) Więcej na www.andrzejsobczyk.gloria24.pl/praca/doradztwo
 7. 7. 5 300 000 wysłanych e-maili Wysyłanie e-maili to niezmiennie najlepsza forma dotarcia do potężnej społeczności, która zgromadziła się wokół wszystkich inicjatyw. W minionym roku wysłaliśmy ich ponad 5 300 000 do grupy ponad 376 000 adresów e-mailowych! Dzięki, że jesteście! 5 300 000 rocznie to 14 500 maili dziennie :-) PS. W związku z powyższym wybaczcie przedłużający się czas odpisywania na maile :-) Więcej na www.ZapiszSie.gloria24.pl Transmisja Misterium Męki Pańskiej Największe widowisko pasyjne online. W poznańskiej Cytadeli, gdzie odgrywano misterium, zgromadziło się ponad 50 000 osób. Ci, którzy nie mogli tam być, zobaczyli transmisję w Internecie! Odbyło się to po raz pierwszy. Pomysł powstał dzięki miłemu spotkaniu z reżyserem widowiska Arturem Piotrowskim. Wszystko bardzo dobrze się zapowiadało, gdyby nie… klęska urodzaju. Serwery nie wytrzymały tak dużego ruchu. Na szczęście szybko pojawiła się retransmisja.
 8. 8. 140 000 inspiracji z książek Dokładnie tyle książek i filmów rozprowadziliśmy w 2014 roku. Każdy, kto kupuje w księgarni religijnej, z pewnością szuka wzrostu duchowego. Bardzo, bardzo cieszę się, że możemy być tym kimś, kto dostarcza ów „duchowy pokarm”. Więcej na www.Gloria24.pl Grafiki ewangelizacyjne Aby w Internecie było więcej dobrych i budujących rzeczy, dorzuciliśmy swoje 3 grosze... W sieci pojawiły się i ciągle krążą grafiki ewangelizacyjne. Zostały one przygotowane specjalne dla użytkowników portali społecznościowych. Więcej na: www.fb.gloria24.pl.
 9. 9. Kilka lat temu otrzymałem od znajomego misjonarza koszulkę z postacią św. Maksymiliana Kolbego i napisem: Tego i Tobie życzę w 2015 roku! Z serca dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tak wielu inicjatyw. Niech Bóg obficie Wam błogosławi oraz wynagrodzi czas i wysiłek, jaki włożyliście w te wspólne dzieła. Niech ten sam Bóg – Jedyny Pan – będzie uwielbiony w dotychczasowym i przyszłym naszym działaniu! wraz ze współpracownikami PS. Marzenia na 2015 rok? 1. Nakręcenie kolejnego filmu. Tym razem o najpotężniejszej z modlitw. 2. Uruchomienie projektu ewangelizacji przez prasę (wiem już, że będzie to projekt tylko dla „twardzieli”). 3. Szerokie, bardzo szerokie dotarcie z filmem „Karolina” – poprzez pokazy organizowane poza kinami. 4. Projekt koszulek, ubrań z chrześcijańskim przesłaniem (promocja kultury chrześcijańskiej!). „Żyjesz tylko raz. Żyj na maksa” PS. 2 Kto się chce włączyć w kolejne dzieło – zapraszam na www.WielkaZmiana.pl.

×