Travel magazine Albania 7

329 views

Published on

Published in: Travel
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
329
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Travel magazine Albania 7

  1. 1. resorti
  2. 2. Muzeu i kalasë pas rikonstruksionit Foto: Rozë Rupa ©
  3. 3. Agjensia jone ofron edhe keto sherbime : Paketa turistike verore Paketa Turistike Dimerore Pushime termale Udhetime dhe pushime me krociera. Organizime per seminare dhe konferenca kudo Rezervime hoteli Transferta Guida profesionale Makina me qera Exlusive Hotel Splendid,Montenegro. Sherbime Vip Kembime Valutore
  4. 4. MAGAZINE
  5. 5. TRANSPORT NDERKOMBETAR UDHETARESH & Rrjeti më i gjerë dhe modern i transportit të udhëtarëve me autobus, për një udhetim të qetë në destinacionet tuaja në Greqi dhe Turqi. Një linjë që ju ofron shërbim transporti të sigurtë, cilësor, duke e kthyer udhëtimin tuaj në kënaqesi. Bulevardi "Zogu i Pare", Godina 64, (50 metër poshtë kryqëzimit të Ministrisë së Drejtësisë). Tiranë ALBANIA Tel; +355 42 270567 Tel/Faks; +355 82 245111 e-mail: metroeuro@gmail.com
  6. 6. CITY GUIDE Saranda është qyteti me të cilin janë ‘’dashuruar’’ jo vetëm shqiptarët por edhe të huajt. E vendosur në gjirin e kaltër të Jonit ajo i rri përballë Korfuzit, si një nimfë e mitologjisë antike që për çdo moment kërkon ta joshë atë. E hijeshuar nga kurorat e ullinjve dhe tarracat e agrumeve tek Saranda mishërohenë bardha e steresë, bluja e Jonit dhe e gjelbërta e vegjetacionit. Duke shkuar drejt saj gjen Butrintin e Eneas dhe Virgjilit, Ksamilin e ishujve të rrallë, të vetmin ‘’Sy të Kaltër’’, Finiqin e epirotëve, Polifoninë e jugut, Midhjen mbretëreshë të liqenit, por mbi të gjitha Jonin, detin që na josh të gjithëve… Ilirian Gjika 60
  7. 7. Saranda nimfa e bregdetit shqiptar Foto panoramike nga Sarnda, Albania Photo: Bardhok Ndoj © maj 2011 TRAVEL 61

×