Leter motivuese

24,886 views

Published on

0 Comments
2 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
24,886
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
185
Comments
0
Likes
2
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Leter motivuese

  1. 1. LETĒR MOTIVUESEUnë kam mbaruar studimet katërvjeçare në Fakultetin Juridik në Universitetin ePrishtinës dhe kam fituar titullin jurist i diplomuar.Puna dhe përvoja ime shumë vjeçare në fushën e drejtësisë më bënë person shumë tëpërshtatshëm për të konkurruar për Këshilltar/Jurist në Procredit Bank- dega Prishtinë.Arsyeja kryesore për konkurrim është se këtë pozitë e konsideroj si shumë sfiduese dheduke pasur parasysh përvojën time të deritanishme ju siguroj që këtë detyrë do tapërmbush me shumë përkushtim.Deri tani kam ushtruar punë të ndryshme juridike, përfaqësime të rasteve të ndryshëmpenale dhe civile dhe kjo më jep një shtytje edhe më të madhe për të konkurruar përpozitën e lartpërmendur.Po ashtu, jam i gatshëm të punoj vet si dhe me bashkëpunëtor. Në ushtrimin e profesionittë Këshilltarit/ Juristit do të jem i ndërgjegjshëm, profesionist dhe do të marrë të gjithapërgjegjësit dhe obligimet që bien mbi këtë post.Me nderime,Hamza SadrijaJurist i diplomuar

×