Sunum Investgrup

474 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Sunum Investgrup

 1. 1. Invest Grup & Projeleri1999 – 2010
 2. 2. Invest Grup, internetin ülkemizde kullanıma girdiği yıllarda, sektörde yatırımlarabaşladı ve 2000’li yılların başlarında seri-ilan.com, filmkolik.com, kentport.comgibi Türkiyenin ilk portal projelerine imza attı.Internet danışmanlığı konusunda sektörün en eskilerinden olan Invest Grup,1994 yılında kuruldu. 1999 yılından bu yana web tasarımı, web sitesi yersağlayıcılığı (hosting), masaüstü ve web tabanlı yazılım, portal işletmeciliği veinternet reklamcılığı konularında faaliyetlerini sürdürüyor.Aynı zamanda 90’lı yılların sonundan bu güne kadar bir çoğu jenerik olan alanadlarını da alarak alan adı portföyünü genişletti.Türkiye’nin önde gelen projelerine imzasını atmış olan Invest Grup, 2006 yılındayayına açtığı Türkiye’nin ilk kampanya portalı olan firsatyagmuru.com ilesektöründe yenilikçi ve öncü firma olma ünvanını sürdürdü...
 3. 3. ProjelerInvest Grup tarafından geliştirilen ve halen yayında olan projeler:
 4. 4. Seri-ilan.com2001 – 2010 2001 yılında Türkiyenin öncü ve ilk seri ilan siteleri arasında yer alarak faaliyete geçti.. 2001- 2006 yılları arasında Kırmızı Çizgi, Ankara Magazine, Cinemascope, Bilişim Atlası, Spor Dünyası, Ankara Kolejliler vb. aylık yayınlarda düzenli olarak tam veya yarım sayfa reklamlar ile tanıtıldı. İlgili yıllarda Tepe grubuna ait Cinemaxx sinema salonlarında 2 yıl süre ile düzenli seans arası slayt reklam tanıtımları yapıldı. 2007 yılında tasarım ve alt yapısının tamamen değiştirilmesi ile birlikte yepyeni bir soluk kazanan seri-ilan.com, günümüzde ise 10.000’e yakın kayıtlı kullanıcısı ve 15.000 e yaklaşan ilan sayısı ile Türkiye’nin önde gelen ilan sitelerinden biridir.
 5. 5. KentPort.com2002 – 20102002 yılında Ankara’ya özel ,gezi, eğlence, güncel magazin,bilgi rehberi olarak faaliyete geçti. 2002-2006 yılları arasındaKırmızı Çizgi, Ankara Magazine , Cinemascope, Bilişim Atlası, Spor Dünyası, Ankara Kolejliler vb aylık yayınlarda düzenliolarak tam veya yarım sayfa reklamlar ile tanıtıldı İlgiliyıllarda Tepe grubuna ait Cinemaxx sinema salonlarında 2 yılsüre ile düzenli seans arası slayt reklam tanıtımları yapıldı.2007 yılında konsepti, tasarımı ve alt yapısı tamamenyenilenerek, ülke, şehir, ilçe ve semtler bazında gezi, mekan,eğlence ve anı portalı olarak yayınına halen devam ediyor.Ziyaretçiler dünya üzerindeki herhangi bir ülke, şehir, mekanhakkında düşüncelerini yazabilmekte ve daha öncedenpaylaşılanları okuyabilmektedir. Başlanıç tarihinden bugünedek çok önemli bir veritabanına sahip olan kentport.com, busayede Google’da şehir, semt, mekan bazlı anahtar kelimearamaladında ilk sıralarda yer alarak büyümüye devametmektedir.
 6. 6. FirsatYagmuru.com2006 - 2010 2006 yılında, Türkiye’nin ilk kampanya portalı olarak yayına başlamıştır. Türkiye genelinde yayınlanan, kampanya, çekiliş, yarışma haberleri ve bunlara ait çekiliş sonuçları, yarışma sonuçlarını yayınlamaktadır. Açıldığı günden bugüne 900’ün üzerinde firmanın çekiliş, kampanya ve yarışma haberlerini yayınlamıştır. Bu anlamda Türkiye’de yapılmış geçmiş kampanyalar bazında çok büyük bir arşiv veritabanına sahiptir. Bu veritabanı sayesinde, Türkiye’deki orta ölçekli ve büyük firmaların 2006 yılından bugüne kadar yapmış olduğu kampanyalar, süreleri, yapılış şekilleri, katılımcı sayıları, vermiş oldukları hediyeler vb. birçok veriye kolayca ulaşılabilir. Buna ek olarak sonuçlanan çekilişlerde talihli listelerinin yalnızca belirli bir günde belirli bir gazetede yer aldığından, ilgili mecra veya gazeteye ulaşamayanlar site üzerinden tüm çekiliş sonuçlarına istedikleri zaman ulaşabilmektedirler. FirsatYagmuru.com, google’de firma ve çekiliş sonucu anahtar kelime bazlı aramalarda ilk sırada yer alarak konuya ilgisi olan tüm ziyaretçileri çekmektedir.
 7. 7. FirsatYagmuru.com2006 - 2010
 8. 8. FirsataBak.com2008 - 2010 Invest Grup portallarının üye potansiyelinden gelen talepler doğrultusunda piyasadaki “tek ürün satış sitesi” konsepti ile 2008 yılında faaliyete geçti. Spot fiyatlı ürün yelpazesi ve zamanında, sağlam ürün teslimi ile kısa sürede isim yaparak “tek ürün satış siteleri” arasında kendisine ayrıcalıklı bir yer edinme yolunda adımlar atmaya başladı.
 9. 9. MikroPro.NET2002 – 20102001 yılında hosting alanında faailyete başlayanMikroPro.NET, gün geçtikçe genişleyen müşteriportföyü ile ABD ve Kanada’da bulunansunucularını, 2005 yılında Türkiye’ye taşıyarakhizmetlerine yurtiçi lokasyonlu olarak devametmektedir. Hosting sektöründe butik hizmetanlayışını benimseyen yapısı sayesindebünyesinde bir çok önemli şirketin yanısıra yüksektrafik alan sitelerin de hosting hizmetinisağlamaktadır.
 10. 10. Mini.web.tr / Haber-Bul.com2006 – 2010 Haber-Bul.com Internet üzerinde yayınlanan gazetelerden haber aramak için kullanılan, gazete/haber arama motorudur. Mini.web.tr Uzun URL’leri kısaltarak kullanıcılara istedikleri sayfanın linkini daha kolay ve akılda kalabilecek forma dönüştürülmesini sağlamaktadır.
 11. 11. Yapım Aşamasında Olan ProjelerSemtPort.comŞehir/Firma rehberlerinin oldukça yaygın olmayabaşladığı son zamanlarda, hemen hemen tümrehberlerin; ya tüm Türkiye çapında, ya da ilgili şehirintümünü kapsayan yapıda olduğu dikkati çekmektedir.SemtPort projesi ile bu yapıyı belirli bir şehirdeki semt,mahalle hatta cadde bazına indirgeyerek, bulokasyonlara özel firma/etkinlik/ilan rehberi oluşturarakinternet aramalarında daha spesifik sonuçlarlaziyaretçilerin karşına çıkmayı hedeflemekteyiz.Şu an için yalnızca Ankara’da belli başlı önemli bir çokmahalle/cadde için çalışmaları devam etmekte olup,kısa bir süre içerisinde yayın hayatına başlayacaktır.SemtPort projesi kapsamında şu an için yapımı devameden mahhalle/cadde ve bunlara bağlı alan adları:
 12. 12. SemtPort.com projesi kapsamındaki alan adları Cukurambar.com MustafaKemalMahallesi.com FilistinCaddesi.net AtakuleAVM.com TunalihilmiCaddesi.com AnseAVM.com BilkentCenter.com Konutkent.net Yasamkentim.com TuranGunesBulvari.com CigdemMahallesi.com OranSehri.com TurkKonut.net TurkuazKonutlari.com
 13. 13. Alan AdlarıProjelendirilmeyi bekleyen alan adlarından bazıları: FutbolKolik.com TakasBank.com FilmKolik.com Jeloglan.com Ozgecmisim.com istatistikkurumu.org Hurriyetilanlar.com Hizli-Tren.com Milliyetilanlar.com InvestGrup bünyesinde Bodrumilanlar.com bulunan tüm alan adlarını YurtPort.com www.webadresdukkani.com Interniyet.com sitesinden takip edebilirsiniz. SigortaBilgi.com
 14. 14. Teşekkürler 

×