Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
ТоргівляТоргівля
людьми –людьми –
проблемапроблема
сьогоденнясьогодення
Торгівля людьми -Торгівля людьми - здійснення з метою
експлуатації вербування, перевезення,
передачі, приховання чи отрима...
Мотиви виїзду громадян за кордон:Мотиви виїзду громадян за кордон:
Зовнішні мотивиЗовнішні мотиви
 Кризовий стан економік...
ПрацевлаштуванняПрацевлаштування
ДомашнєДомашнє
господарствогосподарство
СфераСфера
обслуговуванняобслуговування
Догляд за...
Оголошення в газетах:Оголошення в газетах:
“Робота в
кращих клубах
Європи для
дівчат 18-30
років. Усі
витрати за
рахунок ф...
НавчанняНавчання
СистемаСистема
au-pairau-pair
ШлюбШлюб
(через агенції, свах, сайти(через агенції, свах, сайти
знайомств у Інтернеті)знайомств у Інтернеті)
Шлюб – у сіме...
ІнтернетІнтернет
Після річного листування через Інтернет з
чоловіком з Норвегії українська дівчина була
запрошена до нього...
ТОРГІВЛЯТОРГІВЛЯ
ДІТЬМИДІТЬМИ
ФОРМИ ТОРГІВЛІ ДІТЬМИ:
• Проституція
• Дитяча порнографія
• Експлуатація дитячої праці
• Трансплантація або
примусове доно...
Громадянин Німеччини організував
діяльність підпільної кіностудії з
виробництва порнографічних фільмів.
Для зйомок у фільм...
Сергієві 14 років. Улітку хлопець зСергієві 14 років. Улітку хлопець з
товаришами вирішили заробити грошейтоваришами виріш...
Наталю та її менших братика й
сестричку мати віддала молдаванам,
коли дівчинці виповнилося 5 років. Вони
їздили по містах ...
”…”…Мене з подружкою господарМене з подружкою господар
відпустив додому, але попросив передативідпустив додому, але попрос...
Що робити, щоб неЩо робити, щоб не
потрапити в тенетапотрапити в тенета
работорговців?работорговців?
 Критично оцінюйте отриману інформацію.
 Оформіть візу відповідно до мети: студентську,
робочу чи туристичну.
 Нікому н...
Безпечна поведінка в Інтернеті:Безпечна поведінка в Інтернеті:
 Не надавати ніякої особистої інформації (ім'я,Не надавати...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

торгівля людьми – проблема сьогодення

140 views

Published on

Презентація Божко Л.Ф., Гадяцький РЦПСР

Published in: Education
 • Be the first to comment

торгівля людьми – проблема сьогодення

 1. 1. ТоргівляТоргівля людьми –людьми – проблемапроблема сьогоденнясьогодення
 2. 2. Торгівля людьми -Торгівля людьми - здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховання чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Протокол з попередження торгівлі людьми , особливо жінками і дітьми
 3. 3. Мотиви виїзду громадян за кордон:Мотиви виїзду громадян за кордон: Зовнішні мотивиЗовнішні мотиви  Кризовий стан економіки країниКризовий стан економіки країни  Неможливість отримання освітиНеможливість отримання освіти  Необізнаність про торгівлю людьмиНеобізнаність про торгівлю людьми  Спрощення можливості подорожування поСпрощення можливості подорожування по світусвіту Внутрішні мотивиВнутрішні мотиви Домашнє насильствоДомашнє насильство Психологічний тиск вдома, побоїПсихологічний тиск вдома, побої Нерозуміння між поколіннями в родиніНерозуміння між поколіннями в родині Самотність та ін.Самотність та ін.
 4. 4. ПрацевлаштуванняПрацевлаштування ДомашнєДомашнє господарствогосподарство СфераСфера обслуговуванняобслуговування Догляд за літнімиДогляд за літніми людьми, дітьми, хворимилюдьми, дітьми, хворими СільськеСільське господарствогосподарство СфераСфера розвагрозваг
 5. 5. Оголошення в газетах:Оголошення в газетах: “Робота в кращих клубах Європи для дівчат 18-30 років. Усі витрати за рахунок фірми. Щомісячна оплата від 1500 доларів США” “Робота. Усі будівельні спеціальності, сільськогосподарські роботи, водії, хатні робітниці, няні. Велика Британія, Ізраїль, Ірак, Італія, Казахстан. Вимоги до претендентів: чоловіки та жінки 18-55 років. Швидке оформлення закордонних паспортів та віз”
 6. 6. НавчанняНавчання СистемаСистема au-pairau-pair
 7. 7. ШлюбШлюб (через агенції, свах, сайти(через агенції, свах, сайти знайомств у Інтернеті)знайомств у Інтернеті) Шлюб – у сімейному праві добровільний, рівноправний союз жінки і чоловіка, який укладається для створення родини і породжує взаємні права та обов'язки одружених. Шлюб укладається в органах запису актів громадянського стану.
 8. 8. ІнтернетІнтернет Після річного листування через Інтернет з чоловіком з Норвегії українська дівчина була запрошена до нього в гості. Після приїзду з'ясувалося, що вся інформація, яку він надав про себе в листуванні, не відповідає дійсності. Замість обіцяних подорожей по країні дівчину закрили в кімнаті. Спочатку її ґвалтував сам ”наречений”, а потім запросив своїх друзів. Їй дивом вдалося подзвонити додому й описати місцевість, яку вона бачила з вікна. Через два тижні за цими описами дівчину вдалося розшукати. Після звільнення вона провела в реанімації кілька тижнів.
 9. 9. ТОРГІВЛЯТОРГІВЛЯ ДІТЬМИДІТЬМИ
 10. 10. ФОРМИ ТОРГІВЛІ ДІТЬМИ: • Проституція • Дитяча порнографія • Експлуатація дитячої праці • Трансплантація або примусове донорство • Усиновлення в комерційних цілях • Жебрацтво • Злочинна діяльність
 11. 11. Громадянин Німеччини організував діяльність підпільної кіностудії з виробництва порнографічних фільмів. Для зйомок у фільмів у Наддністрянщині набиралися дівчатка у віці 10 – 15 років. Батькам говорили, що дівчаток будуть знімати в рекламних роликах, і ті безперешкодно відпускали своїх дітей. Слідством установлено, що з України було вивезено до 40 тонн плівки з порнографічною продукцією.
 12. 12. Сергієві 14 років. Улітку хлопець зСергієві 14 років. Улітку хлопець з товаришами вирішили заробити грошейтоваришами вирішили заробити грошей для сімдля сімї і поїхати попрацювати в Росію.ї і поїхати попрацювати в Росію. Знайшли оголошення і подзвонили. ЇмЗнайшли оголошення і подзвонили. Їм сказали, що працювати треба буде всказали, що працювати треба буде в теплиці, документи фірма оформитьтеплиці, документи фірма оформить самостійно. Так, хлопці потрапили досамостійно. Так, хлопці потрапили до Ставрополя. Два місяці працювали безСтаврополя. Два місяці працювали без вихідних з 8.00 до 20.00.вихідних з 8.00 до 20.00. По закінченні роботи Сергія і йогоПо закінченні роботи Сергія і його друзів забрали до міліції, пояснивши, щодрузів забрали до міліції, пояснивши, що вони знаходяться на території Росіївони знаходяться на території Росії нелегально. Хлопців повернули на Україну.нелегально. Хлопців повернули на Україну. Грошей вони так і не отримали.Грошей вони так і не отримали.
 13. 13. Наталю та її менших братика й сестричку мати віддала молдаванам, коли дівчинці виповнилося 5 років. Вони їздили по містах Росії, України, Білорусії, Молдавії та заробляли гроші, жебракуючи на вулицях. За експлуатацію дітей молдавани щомісяця відсилали їх матері 100 доларів США. Діти перебували в рабстві 8 років. Нині Наталя разом з братом та сестрою живуть в інтернаті.
 14. 14. ”…”…Мене з подружкою господарМене з подружкою господар відпустив додому, але попросив передативідпустив додому, але попросив передати знайомому в Україні якісь пакети. Сказав,знайомому в Україні якісь пакети. Сказав, що це важливі документи. Ми погодилися.що це важливі документи. Ми погодилися. Під час перевірки документів на митниці,Під час перевірки документів на митниці, нам поставили запитання, що в цихнам поставили запитання, що в цих пакетах. Ми відповіли, що це наші речі,пакетах. Ми відповіли, що це наші речі, веземо подарунки додому. Коли розкриливеземо подарунки додому. Коли розкрили пакети, виявилося, що це наркотики. Заразпакети, виявилося, що це наркотики. Зараз ми з подругою відбуваємо покарання зами з подругою відбуваємо покарання за збереження і перевіз наркотиків…”збереження і перевіз наркотиків…” З історії СвітланиЗ історії Світлани
 15. 15. Що робити, щоб неЩо робити, щоб не потрапити в тенетапотрапити в тенета работорговців?работорговців?
 16. 16.  Критично оцінюйте отриману інформацію.  Оформіть візу відповідно до мети: студентську, робочу чи туристичну.  Нікому не довіряйте свій паспорт.  Оформіть контракт.  Залиште вдома інформацію про місце перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію паспорта та контракту. Також адреси і телефони людей, за допомогою яких ви їдете за кордон.  Дізнайтесь номери телефонів українських посольств за кордоном та візьміть їх з собою. При виїзді за кордон:
 17. 17. Безпечна поведінка в Інтернеті:Безпечна поведінка в Інтернеті:  Не надавати ніякої особистої інформації (ім'я,Не надавати ніякої особистої інформації (ім'я, вік, адресу, номер телефону, номер школи)вік, адресу, номер телефону, номер школи) без згоди батьків.без згоди батьків.  Ніколи не погоджуватися на зустріч з тим, зНіколи не погоджуватися на зустріч з тим, з ким познайомився в Інтернеті, безким познайомився в Інтернеті, без попередньої згоди батьків.попередньої згоди батьків.  Ніколи не висилати своє фото людині, зНіколи не висилати своє фото людині, з якою познайомились через Інтеренет, неякою познайомились через Інтеренет, не порадившись з батьками.порадившись з батьками.  Не відповідати на листи чи прохання, якіНе відповідати на листи чи прохання, які викликають відчуття дискомфорту абовикликають відчуття дискомфорту або сорому.сорому.

×