Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

культура споживання їжі

ПрезентаціяЦьот І.П.

 • Login to see the comments

культура споживання їжі

 1. 1. Автор презентації вчитель Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 Цьот І.П.
 2. 2. Тема уроку: «Культура споживання їжі. Етикет за столом». Ви повинні знати: поняття «кулінарія»,«етикет», «столовий посуд», «столові прибори», «столовий етикет». Ви повинні уміти: сервірувати стіл до сніданку, складати паперові серветки для сервірування столу.
 3. 3. Кухонний посуд – це посуд який використовують для приготування страв. Столовий посуд – це посуд призначений для подавання та споживання їжі.
 4. 4. Для сервірування святкового столу використовують набори посуду, які називають сервізи:  столові; чайні ; кавові.
 5. 5. Столові прибори поділяють на основні і допоміжні. Основні прибори призначені для індивідуального користування, ними їдять. (виделка, ніж, ложка) Допоміжні прибори призначені для загального користування ( кондитерські лопатки, ложка для салатів, щипці для кондитерських виробів, ніж для масла)
 6. 6. Правила користування столовими приборами
 7. 7. Гра «Що зайве?»
 8. 8. Гра «Що зайве?»
 9. 9. Послідовність сервірування стола. 1.Накрити стіл скатертиною. 2.Розставити тарілки. 3. Розкласти столові прибори. 4. Поставити посуд для напоїв. 5. Розкласти серветки. 6.Поставити прибори зі спеціями, вази з квітами.
 10. 10. Стіл для сніданку сервірують мілкою столовою та пиріжковою тарілками, чашкою для гарячого напою, ножем та виделкою. Столова мілка тарілка - для споживання основної страви. Ніж – праворуч від тарілки(лезом до тарілки). Виделка – ліворуч від тарілки (зубчиками вгору). Пиріжкова тарілка (для булки, хліба, бутерброда) – ліворуч вище від столової тарілки. Чашка на блюдці – праворуч від столової тарілки. Чайна ложка – праворуч від чашки.
 11. 11. Практична робота. Сервірування стола до сніданку.
 12. 12. Серветка «Листочок”
 13. 13. Конверт для приборів
 14. 14. Правила споживання страв
 15. 15. Правила поведінки за столом. 1.За стіл сідати в охайному одязі, вимивши руки. 2.Сидіти потрібно прямо, не класти лікті на стіл. 3. Не можна плямкати, розмовляти з повним ротом, крутитись за столом. 4. Серветка з тканини повинна лежати на колінах, паперовою серветкою промокають губи та пальці. 5. Їжу слід споживати невеликими порціями. 6. Не можна користуватись за столом зубочисткою.
 16. 16. Гра «Блеф – клуб» •Варений рис – улюблена страва українців. •Посуд поділяють на столовий та кухонний. •Сервізи бувають : столові, чайні, кавові. •Закінчивши їсти, виделку та ніж кладуть на стіл. •Виделку тримають у правій руці, а ніж – у лівій.
 17. 17. Сьогодні на уроці ми … Найбільше мені сподобалося … Я дізналась … На уроці активно працювала…

×