Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Nedomnívejte se, měřte!

2,871 views

Published on

"Nedomnívejte se, měřte,“ vzkazuje vám Web Analytics Consultant H1.cz Kuba Drahokoupil, který bude na zářijovém CopyCampu reprezentovat Hájedničku. S Kubou se naučíme analyzovat reálný vliv tvorby obsahu na náš business a zjistíme, zda je náš obsah opravdu přínosný pro dosažení našich cílů. Potřebujete si obhájit investice do tvorby obsahu? Chcete zjistit, zda se vám investice vrátí? Přednáška vám nabídne konkrétní postupy, jak své obsahové aktivity vyhodnocovat.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

Nedomnívejte se, měřte!

 1. 1. „Nedomnívejte se, měřte!“ Jakub Drahokoupil Web Analytics Team Lead, H1.cz twitter: @jakubdr
 2. 2. Trochu čísel na začátek • 33 % respondentů své texty neměří (“píšu, ale vlastně nevím proč”). • 61 % respondentů své texty “nějak” měří
 3. 3. Stávající workflow copywritera Rešerše/definice cílovky Tvorba person Tvorba publikačního plánu Psaní
 4. 4. Workflow “analytického” copywritera Definice cíle a priorit Definice cílovky Tvorba person Publikační plán Psaní Vyhodnocení Úpravy plánu
 5. 5. Zapeklitá otázka na začátek Znáte rozdíl mezi návštěvou webu a uživatelem?
 6. 6. Krásný ideál “Ahoj kliente, díky mým textům a článkům jsem ti přivedl loajální zákazníky, kteří u tebe už 10x nakoupili za celkem 100 000 Kč. Takže investice do mě se vyplatí a zkusme diskutovat o výkonové odměně.” “Sice jsem ti do popisku produktu přidal jen odkaz na recenzi produktů na blogu, ale právě tohle přimělo návštěvníky si tenhle produkt koupit.”
 7. 7. Nákupní chování – jak změříte úspěšnost článku? Zpět do eshopu a nákup stanu Návrat o měsíc později a nákup spacáku.
 8. 8. Začněme od nejjednoduššího • Okamžitá zpětná vazba pro obsah na webu (popisky, články na blogu) • Dílčí cíl obsahu: přečtení.
 9. 9. Co se děje, když to neměřím nebo měřím jen návštěvy? 3. pozice na Seznamu (KPI být co nejvýš?):
 10. 10. Zjištění dlouhodobého obchodního přínosu obsahu • Co k tomu potřebuju? • Třeba Google Analytics. • Reporty nejnavštěvovanějších vstupních stránek, zdrojů návštěvnosti, nejnavštěvovanějších stránek?
 11. 11. Standardní reporty nestačí - segmentujte
 12. 12. Standardní reporty nestačí – značkujte si uživatele
 13. 13. Ale obsah plní i jiný cíl než akvizici Obsah podpůrný: - kalkulačky, konfigurační aplikace, ale i blog: segmentujte, zjišťujte, jak se chovají uživatelé (ne návštěvy) používající tyto aplikace Brand (SEO) obsah (linkbaiting, PR, offline magazíny aj.): - zjišťujte hledanost vašeho brandu, segmentujte, jak se chovají uživatelé přicházející z organických brandových kws
 14. 14. A co teda s tím? 1. Seskupte si v Google Analytics obsah do témat. Můžete zjistit, že jedno téma blogu funguje velmi dobře akvizičně (Návody, Tipy a triky, „Jak na...“) a jiné podpůrně – tj. Podpoří člověka k nákupu („testy“, „recenze“). 2. Slučte v Google Analytics měření blogu, webu a dalších aplikací do jednoho profilu. 3. Označte si uživatele (např. pomocí vlastních proměnných) akvírované inbound obsahem. 4. Vytvořte si segmenty na uživatele na základě toho, zda byli někdy na vašem blogu, ve vašem konfigurátoru aj. 5. Podívejte se na metriky identifikující počty splněných cílů těchto uživatelů (prům. Hodnota objednávky, tržby, odeslané poptávky atp.) a srovnejte se segmentem uživatelů, kteří nebyli na vašem inbound obsahu. 6. Běžte s těmito čísly za klientem nebo šéfem 
 15. 15. OTÁZKY? SEM S NIMI. e-mail: jakub.drahokoupil@h1.cz twitter: @jakubdr

×