Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Copycamp2019: Martina Vejvodová - Něžná facka, kterou by měl dostat každý copywriter

114 views

Published on

Revize textů vám za pár minut podkope sebevědomí, skokově zlepší výstupy a udělá z vás lepšího copywritera. Ukážu vám, jak v Obsahovce mícháme tento koktejl emocí nad každým textem, který od nás ke klientovi odchází. A navzdory tomu, že si předkládané texty mnohdy nemilosrdně rozcupujeme, 100 % copywriterů vnímá možnosti revize jako to nejpřínosnější, co je každý den posouvá. Náš postup využijete bez ohledu na to, kolik jste toho už nabušili do klávesnice nebo jestli jste na psaní ve firmě sami. Přijďte si vykrást naše postupy a posuňte své texty na vyšší úroveň.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Copycamp2019: Martina Vejvodová - Něžná facka, kterou by měl dostat každý copywriter

 1. 1. Něžná facka, kterou by měl dostat každý copywriter Martina přednáší Martina Vejvodová 10.10. 2019
 2. 2. Míříme za rozvojem
 3. 3. Způsoby rozvoje Knihy a příručky o copywritingu Číst, číst, číst Psát, psát, psát Číst a psát a přemýšlet nad tím Rozvojové kurzy, přednášky Praktické semináře, workshopy, dílny 1. 2. 3. 4. 5. 6.
 4. 4. Způsoby rozvoje Knihy a příručky o copywritingu Číst, číst, číst Psát, psát, psát Číst a přemýšlet nad tím Rozvojové kurzy Praktické semináře, workshopy, dílny 1. 2. 3. 4. 5. 6.
 5. 5. Způsoby rozvoje Knihy a příručky o copywritingu Číst, číst, číst Psát, psát, psát Číst a přemýšlet nad tím Rozvojové kurzy Praktické semináře, workshopy, dílny Zpětná vazba (revize vlastního textu) 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
 6. 6. Revize není pouhá korektura, jsou to čerstvé oči, které kriticky a bez zaujetí kontrolují obsah, jeho formu, cíle i navazující kroky.
 7. 7. 197/200 Bez ohledu na to, zda zpětnou vazbu dostávají, potvrdilo 98,5 % respondentů, že je podle nich zpětná vazba důležitá.
 8. 8. „Zpětná vazba je pro začínajícího copywritera podle mne klíčová. Chybí mi natolik, že dokonce uvažuji o opuštění zaměstavatele. "Teplé místo", kde se ale ve svém oboru nijak moc neposouvám, je mi z hlediska profesního rozvoje úplně k ničemu.”
 9. 9. Když nedostávám zpětnou vazbu...
 10. 10. Fáze přijímání revize v životě copywritera
 11. 11. Fáze vděčnosti Máš radost z každého komentáře, nadšeně hltáš všechny nové podměty. Jsi pokornost sama, cítíš, že se posouváš a ten pocit hojí i podrážděné ego. Máš odhodlání nemít za chvíli v komentářích ani jediný návrh. Revize bez připomínek je tvůj cíl.
 12. 12. Fáze odmítání Komentáře a návrhy stále naskakují, ačkoliv máš stůl plný papírků. Vždy se najde něco, co není pro revidujícího dost dobré. Vděk mizí a cítíš různé úrovně zloby, lítosti nebo rezignace. Vysvětlení je jasné - někdo si na tebe zasedl. Text bez připomínky se stává fatou morganou.
 13. 13. Fáze přijetí Docházíš ke smíření, že ti nikdo záměrně neubližuje a máš se vždy ještě co učit. Začínáš si opět revizí vážit, vidět v nich způsob zlepšení a vidina revize bez připomínek tě nevábí. Díky množství řezů do vlastní tvorby máš nadhled a umíš správně argumentovat při revizi cizích textů.
 14. 14. Praktická revize textu
 15. 15. Seznamte se s revizním slovníčkem Obsahovky.
 16. 16. 100 % položek pro vás nebude žádná novinka.
 17. 17. 100 % položek pro vás nebude žádná novinka. A téměř v každé pravděpodobně příležitostně chybujete.
 18. 18. Co všechno revidovat Klišé PR Vata Lidsky KISS Oslí můstek Jednota, srozumitelnost Akčněji Otázky Struktura Mezititulek Pasiva Příslovce Dodržení tónu Konkrétní výhoda Sebevědomí Čtivost Kosmetika K diskuzi Třetí strana Opakování slov
 19. 19. bit.ly/revizní-slovníček
 20. 20. Obecný postup revize v Obsahovce Zjistit kontext (alespoň z briefu) a pročíst zadání. Zkontrolovat titulek a perex. Zkontrolovat náležitosti textu (metadata, vložené bannery, obrázky, …). Posouzení struktury textu. Hledání logických chyb. Kontrola gramatických a copy chyb. Kontrola správnosti a funkčnosti odkazů.
 21. 21. Jak děláme revize v Obsahovce Víme, že nic není osobní a do osobní roviny revize netaháme. Individuální postup kontroly náležitostí, myšlenky, jednotlivostí. Revidující ví, kdy do textu už může vstoupit. Autor textu má přehled, kdy je revize dokončena. Máme vlastní označení některých jevů. Nezapomínáme v revizi i chválit.
 22. 22. Přínosy revize
 23. 23. Bez ohledu na míru vypsanosti S revizí může začít kdokoliv a kdykoliv Nezáleží na oboru, o kterém píšete Není nutné setkání tváří v tvář Revidování všech formátů textů Nerozbijete si tím vztahy
 24. 24. Do čeho se pustím, až se vrátím z CopyCampu Dál se vzdělávejte. Stáhněte si revizní slovníček. Revidujte podle něj cizí i vlastní texty. Nechte svým textům z času na čas pořádně nafackovat.
 25. 25. bit.ly/výsledky-výzkumu
 26. 26. Díky za pozornost Martina Vejvodová Copywriting a zákaznická péče vejvodova@obsahova-agentura.cz obsahova-agentura.cz Martina se loučí

×