Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Copycamp2018: Pavel Šíma - Čím hlubší krize, tím víc Adidas

356 views

Published on

Čím hlubší tvůrčí krize, tím víc Adidas! Amíci tomu říkaj Crisis of Faith. Takový to, když se ti chce zvracet z každý věty, cos vypotil. Pět iterací za námi a feedback se furt nelepší. Jaký je vlastně rozdíl mezi tvým copy a slohovkou z gymplu? Kdo tvrdí, že si něčím podobným neprošel, masturbuje dodnes. Stává se nám to totiž všem! Ať už píšeme tagline na socky nebo třeba knížku. Ale je to dobře. Z nejhlubších tvůrčích krizí paradoxně jdou vytěžit ta nejlepší díla. Stačí mít super-duper jasno ve třech základních věcech: marketingovém insightu, cílovce a důvodu, proč text píšu.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Copycamp2018: Pavel Šíma - Čím hlubší krize, tím víc Adidas

 1. 1. Čím hlubší tvůrčí krize, tím víc Adidas! CopyCamp, 13. 9. 2018, Praha Pavel Šíma
 2. 2. Vyklidni hlavu Tip 1
 3. 3. Vyklidni hlavu Tip 1
 4. 4. Začni psát Tip 2
 5. 5. Hoď to na FB Tip 3
 6. 6. První draft se needituje Tip 4 Write Room FTW
 7. 7. Přizvi druhé oči Tip 5
 8. 8. Přizvi druhé oči Tip 5
 9. 9. Sežeň armádu recenzentů Tip 6
 10. 10. Sežeň armádu recenzentů Tip 6
 11. 11. Pozor na detaily Tip 7
 12. 12. Pozor na detaily Tip 7
 13. 13. Do toho klíčového si kecat nenech! Tip 8
 14. 14. Tip 8 Do toho klíčového si kecat nenech!
 15. 15. Temná hodinka Děláte na tom X měsíců! Dochází vám peníze a čas! Nevíte, jestli to vůbec někdo vydá, natožpak bude číst! Spousta lidí, kterých si vážíte, k tomu má megavýhrady!
 16. 16. Vítězná formule každého projektu 1.Začněte s marketingovým insightem. Pokud ho nemáte, zpátky do laboratoře zkoumat svou cílovku. 2.Mějte jasnou cílovku a tvořte pro ni. Obsah, produkt, služby, cokoliv. 3.Mějte v zásobě několik pádných Whys, jinak vám hrozí, že po úvodním nadšení projekt převálcují jiné priority nebo věci, co vám dávají větší smysl. 4.Vyserte se na všechny pochybovače a chytrolíny, co vás budou odrazovat od vašeho záměru a způsobu provedení. Pokud jste předchozí tři body dali správně, čas ukáže, že pravda je na vaší straně. 
 17. 17. 1.Začněte s marketingovým insightem. Pokud ho nemáte, zpátky do laboratoře zkoumat svou cílovku. 2.Mějte jasnou cílovku a tvořte pro ni. Obsah, produkt, služby, cokoliv. 3.Mějte v zásobě několik pádných Whys, jinak vám hrozí, že po úvodním nadšení projekt převálcují jiné priority nebo věci, co vám dávají větší smysl. 4.Vyserte se na všechny pochybovače a chytrolíny, co vás budou odrazovat od vašeho záměru a způsobu provedení. Pokud jste předchozí tři body dali správně, čas ukáže, že pravda je na vaší straně.  Vítězná formule každého projektu
 18. 18. Vítězná formule každého projektu 1. Insight! 2. Cílovka! 3. Why! 4. Fuck the naysayers!

×