Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Fotoromaan piret kusti triin

1,274 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Fotoromaan piret kusti triin

 1. 1. Fotoromaan Jevgeni Onegini elustiil “ Jevgeni Onegin” A. Puškin
 2. 2. <ul><li>“ Jevgenit helde saatus varjas: </li></ul><ul><li>Madame tal juukseid esmalt harjas, </li></ul><ul><li>siis toodi Prantsusmaalt Monsieur , </li></ul><ul><li>et last ei tüütaks õppetöö” </li></ul>“ Kuid kevadmaru põues virgus, täis lootust oli päev ja öö, Jevgeni nooreks meheks sirgus ja välja visati Monsieur .”
 3. 3. <ul><li>“ Onegin ruttab suurde ilma, </li></ul><ul><li>seal kõikidele hakkab silma </li></ul><ul><li>ta nõtkus, ta masurka-tants, </li></ul><ul><li>ta briti dandy elegants.” </li></ul>“ Ta voodis vaevalt silmad avas, kui kirjakesi tuuakse. Vist kutsed? Mis on täna kavas? “ “ Mis teeb Onegin? Ballisaalist ta sõidab sängi. Töö ja turg j u virgub trummide signaalist : e i tunne puhkust Peterburg. ”
 4. 4. <ul><li>“ Ja kuigi elus head ja kallist </li></ul><ul><li>mul palju rikkus pidusaal , </li></ul><ul><li>e i loobuks ometi ma ballist , </li></ul><ul><li>k ui just ei manitseks moraal “ </li></ul><ul><li>“ Jah, lausa lõbust , võidusärast </li></ul><ul><li>Tal helkis eluahelik- </li></ul><ul><li>Kuid kas ta oli õnnelik? “ </li></ul>
 5. 5. <ul><li>“ Ei: Pidustustest peagi pettus </li></ul><ul><li>t a hing ja muutus jahedaks, </li></ul><ul><li>j a iluduste truudusetus </li></ul><ul><li>l äks varsti päris igavaks. “ </li></ul>“ Ta tundis liialt kõike seda.... Nüüd ärritas, nüüd häiris teda see pidumöll, see kriiskav lärm”
 6. 6. <ul><li>“ Ta riiulile köited ladus </li></ul><ul><li>ja luges, luges- huvi kadus...” </li></ul>“ Kui tühjustunne tasahilju ta südant jälle ahistas, siis teiste mõtlemise vilju hing omaks võtta ihaldas.”
 7. 7. <ul><li>“ Päev oma virge valgusega </li></ul><ul><li>ei pääse läbi kardinast </li></ul><ul><li>ja miski magades ei sega </li></ul><ul><li>nüüd luksuse ja lõbu last. “ </li></ul>“ Ma hommikul jään kauaks voodi, loen väga vähe kirjandust, veel vähem taotlen menukust.” “ Siin lahkes looduses, kus oli Jevgenil igavus nii suur, vist kiitnud oleks taevavoli idüllisõbralik natuur.”
 8. 8. <ul><li>“ Ta kogeb jälle päeva pikkust </li></ul><ul><li>ja jällegi loeb tunde... Kell </li></ul><ul><li>lööb kümme... Meel täis ennatlikkust” </li></ul>“ Torm kujutlus ta ette laob lipp-lapiti ju teised lehed” “ Ta muud ei kuulnud, muu ei näinud Ja olekski sel ummikteel Vist unistades hulluks läinud Või muutunud poeediks veel.”
 9. 9. <ul><li>“ Ning ikka õpetas finaal, </li></ul><ul><li>et võidupärja saab moraal. “ </li></ul>
 10. 10. ROMAANI KOOSTASID : Piret Elias Kustas Põldoja Triin Hermat RÜG 2010

×