Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Xcaret - Cementerio Colorido

5,288 views

Published on

Este pps de fotos lo recibí en un email. Es una pena que no está en español. No tiene Derechos Reservados (copyright), así que me atreví a subirlo para compartirlo con ustedes. No encontré tampoco una versión traducida en la red, pero disfrútenlo, las fotos son maravillosas!!

Published in: Travel, Business
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Xcaret - Cementerio Colorido

  1. 2. W pobliżu Cancun , w Meksyku , znajduje się Park Xcaret Jedną z głównych atrakcji Parku Xcaret jest cmentarz. Został on zbudowany w nabrzeżnej miejscowości Xcaret na półwyspie Jukatan ( Yucatán ) przez wielu meksykańskich rzemieślników,architektów,projektantów i artystów.
  2. 5. Jest to sztuczny i symboliczny cmentarz, z replikami starych nagrobków znalezionych w Meksyku. Stopiono tu kulturę i symbolikę cmentarzy Majów z meksykańskim chrześcijaństwem. Na tarasowatym wzgórzu o siedmiu poziomach (dni tygodnia) jest 365 nagrobków (dni roku). Przy głównym wejściu są 52 stopnie schodów (tygodnie roku). Ponadto są podziemne części cmentarza, zgodnie z tradycją Majów. Cmentarz ten nazywany jest "mostem do raju".
  3. 7. <ul><li>Obok siebie są symbole </li></ul><ul><li>z cmentarzy Majów </li></ul><ul><li>(np.święte drzewa kapokowe, woda-jako źródło życia, muszle </li></ul><ul><li>do porozumiewania się z bogami) oraz symbole katolickie </li></ul><ul><li>krzyże i różańce. </li></ul><ul><li>Ponadto są symbole rzeczy osobistych &quot;zmarłych&quot;, np. łodzi, butelek, rur, rogów itp., wszystkie w bardzo kolorowym otoczeniu. </li></ul>
  4. 12. Nagrobki są bardzo zróżnicowane, pięknie i w indywidualny sposób udekorowane, z użyciem różnych kolorów, form i materiałów.
  5. 18. W Dniu Święta Zmarłych (Dia de los Muertos) zaprasza się dusze przodków do udziału w świętowaniu, włącznie z tańcem,jedzeniem i piciem. Nikt się nie smuci. Recytuje się wesołe wierszyki na temat śmierci, konsumuje słodycze w kształcie czaszek itp. Przed tym świętem wszystkie nagrobki są porządkowane, czyszczone, kolorowo dekorowane.
  6. 53. oprac: jokoretsina foto:WEB www.rotfl.com.pl

×