Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Українська література, 9 клас

214 views

Published on

Українська література, 9 клас. Автор В. І. Пахаренко

Published in: Education
  • Be the first to comment

Українська література, 9 клас

  1. 1. Якби я говорив усіма мовами людськими й ангельськими, але не мав любови, то був би я немов та дзвенюча мідь чи бубон звучний. Якби я мав дар пророцтва і відав усі таємниці й усе знання, і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти, але не мав любови, я був би - ніщо. І якби я роздав бідним усе, що маю, та якби віддав моє тіло на спалення, але не мав любови, то я не мав би жодної користи. Любов - довготерпелива, любов - лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не бундючиться, не бешкетує, не шукає тільки свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; усе зносить, у все вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов ніколи не минає. Усі пророцтва колись припиняться, мови замовкнуть, знання зникне. Бо знаємо частинно й частинно пророкуємо. Коли настане досконале, недосконале зникне. Коли я був дитиною, говорив як дитина, думав як дитина, розумів, як дитина. Коли ж я став дорослим, покинув те, що дитяче. Тепер ми бачимо, як у дзеркалі, неясно; тоді ж - обличчям в обличчя побачимо. Тепер я розумію недосконало, а тоді пізнаю так, як і я пізнаний. Тепер же залишаються віра, надія, любов - оці три, але найбільша з них – любов! Апостол Павло. 1 послання до коринтян. 13.
  2. 2. ПОБУДОВА ПІДРУЧНИКА Т р и р і в н і Розділ (позначається римськими цифрами – І, ІІ, ІІІ…). Підрозділ (позначається арабськими цифрами – 1, 2, 3…). Пункт (позначається великими літерами – А, Б, В…).
  3. 3. О с н о в н і р у б р и к и Завдання основного рівня (ЗОР) – для відтворення й закріплення вивченого (рекомендовані всім дев’ятикласникам). Творчі завдання (ТЗ) – для самостійного трактування твору й розвитку дослідницьких здібностей (рекомендовані лише тим, хто хоче знати і вміти більше). Підсумкові тести – для самоперевірки якості засвоєння відповідної теми. Радимо прочитати – наукові праці та художні твори, що сприятимуть поглибленню знань з відповідної теми.
  4. 4. Д о п о м і ж н і р у б р и к и Факт – стисле повідомлення про якусь промовисту подію, вчинок тощо. Доказ – матеріали, що обґрунтовують певну тезу. Сумнів – зазвичай гостра, критична оцінка письменника чи його твору, думка, яку ви можете підтримати або заперечити. Судження – роздуми митців та дослідників з приводу обговорюваної теми. Порада – поради, як краще, правильніше виконати поставлені завдання. Теорія літератури – пояснення основних теоретико-літературних понять, що допоможуть зрозуміти й проаналізувати відповідний період чи твір. Для допитливих – інформація, що поглиблює, розширює основні відомості (для тих, хто зацікавився і воліє одержати ґрунтовніші знання).
  5. 5. Фольклор
  6. 6. Фольклор 1. Своєрідність фольклору Термін „фольклор” (від англ. – народна мудрість, знання) вживається у широкому і вузькому розумінні. У широкому – це художнє відображення дійсності у ♦ словесних, ♦ музичних, ♦ хореографічних і ♦ драматичних формах колективної народної творчості, нерозривно пов’язаної з життям і побутом. Синонімічний термін тут – „народна творчість”. У вузькому розумінні „фольклор” іменує словесну творчість народу. Її ще називають „усна словесність”, „народна словесність”, „усна народна творчість”, „народнопоетична творчість”. Ми будемо вживати термін „фольклор” саме у вузькому значенні. Фольклор – це перший напрям в історії українського мистецтва слова . У літературному процесі він займає окреме місце як цілісний, своєрідний художній організм. А втім, про фольклор ви вже знаєте досить багато. ЗОР 1. Пригадайте першу у вашому житті народну казку. Хто вам її розказав? Про що вона? 2. Які улюблені народні пісні вашої родини? 3. У чому відмінність між фольклором і літературою? 4. Які жанри народної творчості вам відомі? 5. Які тематичні групи народних історичних пісень ви знаєте? 6. Що ви знаєте про народну поетесу-піснярку Марусю Чурай? 7. Назвіть основні художні особливості народних дум.
  7. 7. Пантелеймон Куліш Поруч із Шевченком і Гоголем однією з найвидатніших постатей доби українського романтизму був Пантелеймон Олександрович Куліш. Його мистецька й наукова спадщина величезна й багатогранна. Він працював як поет, прозаїк, драматург, перекладач, літературний критик, історик літератури, публіцист, фольклорист, етнограф, мовознавець, педагог, історіософ. Крім того, був редактором, видавцем, громадським діячем. Навіть уже в зрілому віці він міг 14 годин на добу просидіти над своїми рукописами майже без перерв. Упертість самовідданого письменника й науковця поєднувалася в ньому з надзвичайною, немислимою працездатністю, помноженою на християнську безкорисливість. Дослідники твердять, що Куліш вирізнявся ретельністю бджоли, впертістю вола, героїзмом Дон Кіхота і практицизмом німця.

×