с упер цена                   3999              ден.                   Б...
декорациJа                                        1099       ден.      ...
Корниза Ентри вид          ref.     цена прачка 120см      895539  249 ден. прачка 160см     ...
г              и             подни обло         с упер цена              ...
бања 3299        ден.БОЈЛЕР TESY GCU 1015нискомонтажен , 10 литра.Гаранција 3 години ref. 891008          ...
бања                                                           ...
7999       ден.                                                 299...
уредување                        с упер цена               1399           ...
електрика 13999          ден.VIVAX COOL МОБИЛEНКЛИМА УРЕДACP-09PT25GEBКапацитет на ладење [KW] 2.64,Еколошки пли...
изградба                             цена                       с упер...
алати 1699       ден.                                       2199       ...
ЕЛЕКТРИЧНА                  градина                                  КО...
2699       ден.                                          3999      ...
градина                                          1999       ден.     ...
699      ден. СКАРА ф30см, железо, скара со 3 нивоа, дрвени рачки ref. 901288                1490  ...
89   ден.                                     999       ден.        ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Bricolage idei za doma macedonia

37,752 views

Published on

0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
37,752
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
3
Actions
Shares
0
Downloads
16
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Bricolage idei za doma macedonia

 1. 1. с упер цена 3999 ден. БАЗЕНдлабочинX0,76 метри, волумен INTE а 1. ф2, 44м, полесно лија, вентил за 2,4 м ³, PVC фо а ref. 787596 монтаж празнење, брза супер цена 349ГРАНИТ МОРЕНО ден. на м233х33см, дебелина 7мм, I-ва класа,големина со технолошка фуга, завнатрешна и надворешна употреба,боја: беж, KAI ref. 895105
 2. 2. декорациJа 1099 ден. 1499 ден. ПРОНАЛ ПРИМЕРА 14л, дисперзна боја за внатрешни ФАСАДНА БОЈА с упер цена ѕидови. Еколошка високо покривна 14л, акрилна еколошка дисперзна боја. Отпорна на водено водорастворлива фасадна боја, миење на ѕидовите, наменета за постојана и во агресивни услови. Се заштита и декорација на внатрешни користи за декорација на фасадни и 159 ѕидни површни. ref. 786564 внатрешни површини. ref. 786556 ден. сирање на б ои о нијан Компју терск нијансирањ е на мпју терско Ви нудиме ус луга ко јансирање. ашини за ни Акрилна боја овремени м ш ќе ја боја со на јс вк ус и ведна Одберете боја по свој с а. аната нијан 5кг, брзо суши, водо растворлива, за внатрешно бојадисување, покривност 3-4м²/кг, боја: белa ref. 882123 направ име посак ув ашиот о обојте го В 359 ден. - 15кг рина и воедн ref. 841578 Дода дете вед дом со стил ! 219 ден. 299 ден. 129 ден. ЗОРАЛУКС ЕМАЈЛ ЛАК ЗОРАЛУКС ЛАЗУРЕН ЛАК ЗА ДРВО 0,7л, за лакирање на дрвени површини - 700мл, завршен премаз на база на синтетски АНТИКА ЕМАЈЛ ламперии, сталажи, врати, мебел, веранди и смоли и одбрани пигменти. Се користи 0,7л, завршен премаз за заштита и за заштита и декорација на внатрешни и др., потрошувачка 90-145мл/м², различни бои декорација на предмети од челик ref. 838252 надворешни метални и дрвени површини. или ковано железо изложени на ref. 786350 атмосферски влијанија. ref. 786350 69 ден. 89 ден. 129 ден. 189 ден. АКРИЛЕН МОНТАЖЕН САНИТАРЕН ПУР-ПЕНА Полиуретанска СИЛИКОН СИЛИКОН СИЛИКОН пена за заптивање, 300мл, се користи за 300мл, за 280 мл. (бел/ лепење, пополнување, заптивање на пукнатини прицврстување транспрарентен). монтирање и кај повеќе видови на разни видови Пoради фунгицидно вградување. Добро градежни материјали, градежни материјали дејство се употребува се приспосубува на кои мoжат да бидат и како што се стиропор, за заптивање на фуги материјали како што мокри(бетон, цигла, дрво, бетон, во санитарии и други се дрво, бетон, цигли и дрво, гипсани плочи, керамика, камен. простории каде има метали. керамички производи). ref. 780477 влага. ref. 780488 Може да се бои и не ref. 780471 содржи растворувачи. ref. 7804742 www.mr-bricolage.mk
 3. 3. Корниза Ентри вид ref. цена прачка 120см 895539 249 ден. прачка 160см 895540 339 ден. прачка 200см 895541 399 ден. 289 549 прачка 240см 895542 539 ден. трегер 7,5см 895551 239 ден. ден. ден. . . алки со влошка 895555 279 ден. на д.м Тафта на д.м приклучок цилиндар 895557 249 ден. Органза ширина 3м, 100% полиестер, различни бои. ширина 3м, 100% полиестер, ref. 845424 различни бои. ref. 884968159 ден. 159 ден. 4899 ден.КОМПЛЕТ ЗА моп КИЛИМЧИСТЕЊЕ 105см, со ЛАМБАДА мек сунгер 160х230см,кофа, рачка, џогер и и преса 100% полипропелен,четка ref. 902855 ref. 902858 висина на велурот 14мм, рачно сечен, бои ref. 831712 999 ден. ТАПЕТ TRESOR 10х0.53м, основа од неткаен текстил флиз, овозможува лесно поставување и отстранување, со винилнa покриеност за лесно 399 чистење, одлична водоотпорност, ден. различни бои и дезени. Произведено во Германија. ref. 894268 ТАПЕТ ДУПЛЕКС KATHY 10х0.53см, хартиен, различни бои и дезени. Произведено во Германија. ref. 892157 ц ена с упер399ТАПЕТ ДУПЛЕКСMOTIVE ден. 169 на пак ет ден.10х0.53см, хартиен, различни Тавански плочибои и дезени. Произведено во 49.5х49.5см, 1 пакет (8пар)=1.96м2, за декорација и изолацијаГерманија. ref. 890198 на тавани,можност за бојадисување,еколошки чист производ, различни релјефи ref. 821359
 4. 4. г и подни обло с упер цена 319 ден. 289 2 на м ден. ЛАМИНАТ БРЕЗА Дебелина 7мм, декор канадска бреза, 1285х192х7мм, 2,47м² 2 на м ref. 875878 ЛАМИНАТ ЦРЕША ша, пакување 3.23м 2 Дебелина 6мм, декор цре ref. 785562 209 ден. АЛУМИНИУМСКА ЛАЈСНА 379 на м 2 ден. 930х32мм, декор череша, бука, даб, афрезија ЛАМИНАТ ДАБ РОЈАЛ ref. 902812 Дебелина 8мм, декор даб ројал, пакување 2.22м2 ref. 785581269 на м 2 ден. 349 на м 2 ден. 539 на м 2 ден.ПОДНА ПЛОЧКА БАРИ ПОДНА ПЛОЧКА CIRQUE ГРАНИТ МАРМОЛ34х34см, дебелина 7мм, I,-ва класа, 33х33см, дебелина 8мм, I-ва класа, 50х50см, дебелина 10мм, I,-во квалитет, засо вклучена технолошка фуга, бои бои: беж, црна, KAI внатрешни и надворешна употреба, отпоренбеж, кафеава, сива, KAI ref. 891559 ref. 897131 на ниски температури, боја: црн мермер ref. 891023 м а 8м елин деб 99 на м2 ден. 269 на м2 ден. 279 на м2 ден. ТЕПИСОН ВЕШТАЧКА ТРЕВА ЛИНОЛЕУМ ширина 4м, дебелина 3мм, 100% полипропилен, ширина 2 и 4м, дебелина 8мм, ширина 4м, дебелина 2,5мм, слој на абење 0.2мм, различни бои. Произведено во Холандија. 100% полипропилен. Произведено во различни дезени ref. 894324 ref. 853846 Холандија. ref. 8538544 www.mr-bricolage.mk
 5. 5. бања 3299 ден.БОЈЛЕР TESY GCU 1015нискомонтажен , 10 литра.Гаранција 3 години ref. 891008 4999 ден. 7899 ден.3899 ден. - високомонтажен, 15 литра. БОЈЛЕР GCV TESY БОЈЛЕР TESY GCVS 100 45Гаранција 3 години ref. 785887 Бојлер 80л., моќност 2kW, 100 литарски комбинирани бојлери (со на греач 2KW. серпентина - спирала) за приклучок на парно Гаранција 3 години ref. 891011 Гаранција 3 години ref. 782350 499 ден. 599 ден. MASSIVE MASSIVE РАСВЕТНО ТЕЛО ЗА БАЊА РАСВЕТНО ТЕЛО ЗА БАЊА 140х240мм, Макс. 40W Е14, 230V, IP21 105х147мм, Макс. 40W G9, 230V, IP21, ref. 788259 вклучена халогенка ref. 788258 мм а8 399 н ели 449 1 деб ден. ден. ПОСТЕЛКА ЗА 1 КОРНИЗА БАЊА ЗА БАЊА 47х70см ref. 901348 телескопска 120-220см, бои: бела, бежова ref. 873948 2 2 ЗАВЕСА 399 ден. ЗА БАЊА 180х200см, текстилна, бои: бела, бежова, зелена, сина ref. 865550 супер цена 1299ТОАЛЕТНА ДАСКА ден.универзална, масивно дрвобреза ref. 884022 799 ден. ТОАЛЕТНА ДАСКА MDF, отпорна на влага, боја: бела ref. 884020 749 ден. - бои: зелена, беж, сина, жолта, црвена ref. 884023
 6. 6. бања 4599 ден. ХИДРО- супер цена 199 ден. МАСАЖЕН ПАНЕЛ 121х28х20см, 329 ТУШ КОПЛЕТ акрилен, 6 отвори, ТУШ подвижен туш, хромирана слушалки за туш батерија КОПЛЕТ со 1 функција, црево 1,5м од ден. ref. 881777 туш слушалка со нерѓосувачки челик, хромиран 5 функции, црево, држач ref. 917240 држач, хром ref. 828189 699 ден. 899 ден. 1099 ден. БАТЕРИЈА ЗА МИЈАЛНИК БАТЕРИЈА ЗА МИЈАЛНИК БАТЕРИЈА ЗА ТУШ И КАДА стоечка, еднорачна, керамичка глава, ѕидна, еднорачна, керамичка глава, ѕидна,еднорачна, керамичка глава, месинг обложена со хром месинг со хром месинг со хром,со додатоци Гаранција на керамичката глава Гаранција на керамичката глава 2 години Гаранција на керамичката глава 2 години ref. 892342 ref. 892340 2 години ref. 892344 1999 ден. БАТЕРИЈА ЗА МИЈАЛНИК 989 стоечка, еднорачна, керамичка глава, со испразнител Гаранција 5 години ден. ref. 892923 ТОАЛЕТНО КАЗАНЧЕ 2099 40х40х12.5см, 6л, ден. полистирол,боја: бела ref. 945495 БАТЕРИЈА ЗА КУЈНА стоечка, еднорачна, керамичка глава Гаранција 5 години ref. 892925 2499 ден. 4999 ден. БАТЕРИЈА ЗА КАДА/ТУШ стоечка, еднорачна, керамичка глава, 1399 ден. Моноблок Нео тоалетна шоља со вертикално истекување, казанче, тоалетна со туш слушалка даска и капак, цвят бял Гаранција 5 години ТОАЛЕТНА ШОЉА ref. 908031 ref. 892921 порцеланскa, долно истекување, боја: бела ref. 9202416 www.mr-bricolage.mk
 7. 7. 7999 ден. 2999 ден. Параван ГОРЕН ШКАФ 1300х1500x1850мм, ЕВИТА прекалени 56х14х73см, со огледало транспарентно ref. 900870 стакло 5мм, алуминиум рамка, две фиксни стакла и две шибер врати ref. 896212 6999 ден. ДОЛЕН ШКАФ ЕВИТААКСЕСОАРИ ЗА БАЊА КРИСТАЛ 60х45х85см соPVC, бои: сина, црвена, зелена, кафеава, црна прилагодливи ногарки и порцелански мијалник без батерија, МДФ отпорен на влага и меламин со бело гланц покриеност ref. 900866 № опис ref. цена 1 Чаша 868279 99 ден. 2 Држач за сапун 868282 99 ден. 3 Дозер за течен сапун 868278 199 ден. 2 1 3 4 4 WC четка 868283 499 ден. цена с упер459 на м 2 ден. 459 на м 2 ден. 409 на м 2 ден.ЅИДНА ПОДНАПЛОЧКА ЛОТОС ПЛОЧКА ЛОТОС ПОДНА ПЛОЧКА ОСАКА25х40см, I-ва класа, 33х33см, I-ва класа, бои 33х33см, I-ва класа, бои: беж, црна ref. 884409бои: беж, зелена, кафеава,св.зелена, св.сина, сина, KAI зелена, кафеава, сина, KAI ref. 897153 479 ден./м - ЅИДНА ПЛОЧКА ОСАКА 2 25х40см, I-ва класа, бои: светло беж, беж, светло сива, црна ref. 884479ref. 897156
 8. 8. уредување с упер цена 1399 ден. 2699 ден. ШКАФ ЗА ОБУВКИ 1499 107х62х14.5см, меламин иверка, дебелина 16мм, ден. боја: бука ref. 891972 РАСКЛОПЛИВА ГАРДЕРОБЕР МЕТАЛНА СТАЛАЖА 150х75х30см,4 нивоа,носивост на 180х80х52см, 2 врати, рафт и лост, 200 см меламин иверка, дебелина 16мм, рафт 60кг,боја бела ref. 900146 1999 ден. - 180х90х40см, 4 нивоа 55 см боја: бела ref. 891971 ref. 900148 2899 КУЈНА бесп л ширина 200см, длабочина: пло атна ден. долен ред 60см, горен ред 30см, тна за к меламино ПДЧ 16мм, боја: бука у јна ref. 891692 АСПИРАТОР ЗА КУЈНА 125W, капацитет 320м ³/h, ширина 600мм, осветлување 1х40W, 3 брзини, боја: бела. Гаранција 2 години ref. 846280 9999 ден. 799 БАТЕРИЈА ЗА КУЈНА стоечка, едно рачна, керамична глава 85 см ден. Гаранција 2 години ref. 882901 2 1 3 219 ден. 1089 ден. 389 ден. 1999 ден. 1 платнена табуретка расклоплива табуретка со отпечатен натпис Парис,19 мм, црна боја, во кафеава кутија, бои: зелена, 3 МАСА Маса: рамка од челик, цевки профил 19 мм., плотна 15 мм MDF со PVC, отпечатен натпис Парис, бои: зелена, портокалова, бела ref. 907254 КУЈНСКА ПЛОТНА 2 ПЛАТНЕН СТОЛ портокалова, бела ref. 907265 кујнска плотна 70л, 207х60х4см ref. 785637 платнен стол со отпечатен натпис Парис, 19мм цевка профил, сребрена боја, PVC седиште и потпирач, бои: зелена, портокалова, бела ref. 9072448 www.mr-bricolage.mk
 9. 9. електрика 13999 ден.VIVAX COOL МОБИЛEНКЛИМА УРЕДACP-09PT25GEBКапацитет на ладење [KW] 2.64,Еколошки плин R410A,Енергетска класа на ладење A, ЕЕРкоефициент 2.64, филтер за прашина,активен карбонски филтер, LED екран,Влезна сила на ладење [W] 1000,Проток на воздух [м3/х] 350, Капацитет на 15999 VIVAX COOL КЛИМА УРЕДодвлаживање [L/h] 0.95, Бука - ВЕ [dB(А)] 52Гаранција 3 години ref. 787359 ден. АCP-12CH35ZNB Капацитет или моќност: 3,5KW Потрошувачка: 1 KW e ве Проток на воздух: 500 m³/h Mr.Bricolag : Распон на работа: -7°C≤T≤43°C советува ауторестарт, турбо гункција, 12 Ч. тајмер, ме сметка за самодијагностика, активен карбон филтер, често да води живот не мотивира се по гадувањето. Vi vax cool ЛЕД екран ијатен и здрав ергијата и за за гија како Желбата за пр го дишеме, за ен ачката на енер Гаранција 3 години ref. 785410 здухот што потрошув квал итетот на во сметка за природата, јнирани водејќи ање на уредите се диза простор. ат прочистув ијатен и здрав кои овозможува и за креирање пр ремени со 4 филтери произведув аме. а уредите се оп кои самите го секогаш Vivax cool клим загадувањето Cool клима уред намалување на модел на Vivax ле- возд ухот, како и го изберете по сакуваниот и форма на просторот, го Не забора вајте пред да тни фактор и и тоа намена ание на три би улаторот за обратете вним иматска зона . е го Клима калк мина на пр осторот и кл от VIVAX.com , и искористет простор. е го веб портал от за вашиот Воедно посетет а на клима уред ате мини малната снаг да ја пресмет VIVAX HOME ВЕНТИЛАТОР СТОЛЕН FT-20 Дијаметар: 40 cm, осцилација, 2 брзини. Гаранција 1 година ref. 787368 ц ена с упер 689 ден. 799 ден. 739 ден. СТОЕЧКИ ВЕНТИЛАТОР VIVAX HOME СТОЕЧКИ 41 W, височина 125 см, ВЕНТИЛАТОР FS-40 3 степени, осцилација. дијаметар: 40СМ, осцилација, Гаранција 2 години ref. 894542 променлива висина, 3 брзини Гаранција 1 година ref. 787367
 10. 10. изградба цена с упер 289 ден. 689 ден. 339 ден. ЛЕПИЛО ЗА ЛЕПИЛО ЛЕПАК ПЛОЧКА НА ПЛОЧКИ CERESIT CM16 ПЛОЧКА И ПОДНО CERESIT CM9 25кг, за лепење плочка ГРЕЕЊЕ на плочка ref. 783306 лепило за керамички плочки 25кг ref. 783304 во внатрешни подрачја ref. 783248 25 ден. МРЕЖА ЗА ФАСАДА 59 ден. на ком. 145гр ref. 786748 СТИРОПОР М3/1СМ 30кг/м3 ref. 786843 269 ден. 369 ден. 139 ден. ЛЕТНА ТЕЧНОСТ КОМПЛЕТ ПАТОСНИЦИ НАВЛАКА ЗА ЗА СТАКЛА ТЕПИСОН BOSTON ВОЛАН FUSION ref. 788343 5л ref. 787950 ref. 78834210 www.mr-bricolage.mk
 11. 11. алати 1699 ден. 2199 ден. УБОДНА ПИЛА SKIL 380 55ММ ЕЛЕКТРИЧНА влезна сила 380w, работна способност на ХЕФТАЛКА SKIL режење на дрво 55mm, алуминиум 10mm, број на удари 20/мин. Капаците на под челик 4mm оптеретување на хефталката 100ком/шајки а 80ком, должина на кабел 6м акр рок илн Гаранција 1 година ref. 785780 Гаранција 1 година ref. 788239 а бо ja 4999 ден. 5299 ден. 6999 ден. ПИШТОЛ ЗА ЕЛЕКТРИЧЕН ВАЉАК ЗА ЛАСЕРСКИ МЕРАЧ НА БОЈАДИСУВАЊЕ BOSCH БОЈАДИСУВАЊЕ BOSCH ДОЛЖИНА BOSCH 35w, обем на напојување 0-400мл/мин., висина на работно подрачје 0.05-25m , 280w, проток 0-130/g/мин, енергија на распрскување 65w, капацитет на сад 600ml апликаторот 120см, црево 5м,ширина на ваљакот 25см, точност на мерење ±2mm, трајно Гаранција 1 година соодветен и за латекс бои мерење, функција за меморирање ref. 788238 Гаранција 1 година ref. 788240 Гаранција 1 година ref. 785459 5299 ден. ВИБРАЦИОНЕН ЧЕКАН BOSCH 2100PE 550w, електронски прекинувач, цена ударна сила 1.7J, број на обрти с упер во празно 0-2.300 0/мин Гаранција 1 година ref. 785455 4199 ден. 4399 ден.ВИБРАЦИОНАБОРМАШИНА АКУМУЛАТОРСКИBOSCH PSB 650 ОДВРТУВАЧ BOSCH PSR 18650w, брзостегачка глава 1 брзина, Nicd батерија ,18v/1.2 ah, 0-700/ мин,со систем Press+ lock блокада, макс. обртен момент 30 Nmmax број на удари 48000 мин-1, Гаранција 1 година ref. 788237обртен момент 9NmГаранција 1 годинаref. 754112
 12. 12. ЕЛЕКТРИЧНА градина КОСИЛКА RAIDER 1000W, 28 050об./мин., 3-степена прилагодлива висина на косење супер цена - 28,43,55мм, пластичко куќиште, 6499 ден. корпа 27л. Гаранција 2 години ref. 881090 989 ден. Моторна коса Gardenia 25,4м3, 0,75kW, диск 26см, корда 42см. Гаранција 2 години површина на косење до 200 м2 ширина на косење до 30 см 2899 ден. ref. 892922 ЕЛЕКТРИЧЕН ТРИМЕР RAIDER 200W, диаметар на косење 20см, за обликување на рабови и алеи. Гаранција 2 години ref. 887034 6999 ден. 13999 ден. 14999 ден. површина површина ширина на површина ширина на на косење ширина на на косење на косење косење до до косење до до косење до до 500 м2 38 см 700 м2 46 см 700 м2 44 см ЕЛЕКТРИЧНА КОСИЛКА МОТОРНА КОСИЛКА МОТОРНА КОСИЛКА мотор GGP, 100см³, 5-степено регулирање 1600W, ширина на косење 38см, мотор Briggs&Stratton 450, 148 cc, 1,9 kW/ на висина на косење, челично куќиште, 6-степено централно регулирање на 2,900об./мин., 5-брзини аксијално прилагодлива опција мулчирање, кош 55л. височината на косење, кош 40л. висина на косење, пластично куќиште,опција Гаранција 2 години ref. 627759 Гаранција 3 години ref. 627756 малчирање ,корпа 60л., Произведено во Италија. Гаранција 3 години ref. 605152 12499 ден. 3199 ден. 4799 ден. 6999 ден. ХИДРОФОР WPEm5550/20R ПОТОПНА ПУМПА ПОТОПНА ПУМПА КОМПРЕСОР Моќност на моторот: 1300W, SPE10500 SPE14500DN E221/8/24 Максимален проток: 4,4 м3/ч, Моќност на моторот: 450W, Моќност на моторот: 750W, Моќност на моторот: 1,1 kW, Максимална длабочина на Максимален проток: 10.5 м3/ч, Максимален проток: 14.45 м3/ч, капацитет на резервоар: 24л, црпење: 8 м, Волумен на Максимална всисна длабочина: 8м Максимална всисна длабочина: 8.5м максимален притисок: 8 bar, резервоарот: 24л, Гаранција 2 години Гаранција 2 години всисен проток: 195 л/мин. Максимална потисна висина: 46м, ref. 781923 ref. 781925 Гаранција 2 години Максимален притисок: 4,6 bar ref. 781936 Гаранција 2 години ref. 78821112 www.mr-bricolage.mk
 13. 13. 2699 ден. 3999 ден. ТЕНДА ЧАДОР ЗА СОНЦЕ СО 3x3м, зелено/бела ref. 624028 СТРАНИЧНА ДРШКА HOME дијаметар 3М, 8 краци, челична рачка со дебелина 42/48мм, штитник од полиестер, комплет со држач, бои: крем, кафеава, виолетова ref. 624124 12999 ден. ТЕНДА 20999 3х3м, височина 2,60м, метална ден. конструкција, подвижни полиестерски завеси, боја кремТЕНДА ref. 6240303x3м, височина 2.60м, металнаконструкција, покрив и завеси одполиестер 160г/м2, боја: кремref. 537648 119 ден. ПИШТОЛ ЗА ПОЛЕВАЊЕ TOP GARDEN можност за промена на млазот 149 ден. 399 ден. на водата од густ млаз до фино РАСПРСНУВАЧ полевање, двокомпонентна МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ергономска рачка ref. 895090 TOP GARDEN РАСПРСНУВАЧ ротационен, на држач, индивидуално кружна форма , 8-сектори, за прилагодување на насоката, со површина до 70м2. Произведено дијаметар на распрснување 12м 799 во Италија. ref. 900708 ref. 895095 ден. МАКАРА СО ДРЖАЧ компактено за складирање, големи тркала за лесно движење, капацитет 30м под црево 3/4”, 45м ц ена при црево 1/2” ref. 889155 с упер ГРАДИНАРСКО 549 ден. 359 ден. ЦРЕВО TRICO ГРАДИНАРСКО ЦРЕВО должина 15м, 1/2 “, 5 слоја, 15м, 1/2”, комплет со 4 ком. на конектори исклучително јако и издржливо, ref. 907188 отпорно на прекршување, UV зраци, издржува до +60°C ref. 867721
 14. 14. градина 1999 ден. 3199 ден. Стол Капри Маса капри 80х80см, височина 72см, цена 45х45х78см, метал, потпирач и седиште с упер од мрежа, боја: антрацит ref. 899400 метал, мрежеста плотна, боја: антрацит ref. 899401 1299 ден. АЛУМИНИУМСКИ СТОЛ 56х74см, седалка 55см, тегло 1,85кг ref. 863603 2499 ден. - АЛУМИНИУМСКА МАСА- 3599 квадратна, 60х60см  ref. 863604 ден. КОМПЛЕТ БИСТРО 3 ДЕЛА метална маса ф60см, висина 71см, 2 виткање столот 42x48x80см со метална седиште и потпирач, бои: зелена, циклама, син ref. 623917 2499 СТОЛ ФИОНА ден. 25х64х105см, 5 позиции, со потпирач за рака, егзотично дрво еукалиптус ref. 885919 3899 ден. - ПОДВИЖНА МАСА - 1999 2999 осмоаголна, ф110см, висина 74см, егзотично дрво Balau   ref. 885920 ден. ден.РАТАНОВ СЕТПИРАМИДА Стол Маба Маса Маба дијаметар 60см, височина 72см,ПВЦ ратан,голем стол 43x48x85см, метал, метал, бела мермерна плотна840х840х800мм, мал стол боја: црна ref. 623954 ref. 377662750х700х800мм, голема табуретка450х450х350мм, мала табуретка355х355х350мм, помошна масичка450х450х455мм, маса 980х980х450мм,со стакло 5мм, алуминиумска рамка, ен акт еперничиња со патент 5см п ком увањref. 875216 ч за 10990 ден. 45999 ден. КОМПЛЕТ МЕБЕЛ 5 ДЕЛА маса 110х64см со височина 80см, 4 стола 45х48см со височина 89см, егзотично дрво тик ref. 89942414 www.mr-bricolage.mk
 15. 15. 699 ден. СКАРА ф30см, железо, скара со 3 нивоа, дрвени рачки ref. 901288 1490 ден. 1599 ден. 999 ден. СКАРА ЗА ПОДВИЖЕН СТОЛ ПОДВИЖНА КАМПИНГ 52х46х88см, стабилна метална КАМПИНГ МАСА 55х39х21см во отворена конструкција, седиште и грб од 60х80см, височина 2 степена положба - можност за полиестер со PE покритие, страничен - 53 / 65см, тежина 3,5кг, PVC, печење на две површини, џеб, бои: сива, црна ref. 901938 боја: бела ref. 870964 не’рѓосувачки челик ref. 875201 1999 ден. 18999 ден.СКАРА63х50см, висина 85см,висина на печење 66см,скара со дијаметар 54см,со 2 тркала и капак, метал БАЗЕНref. 875209 4,57 х1, 07м, капацитет 11,8 м3, PVC фолија, комплет со филтер, столбови,покривка и подлога ref. 871996 10999 ден. СКАРА 125х65см, висина 211см, за јаглен, хромирана решетка ц ена 60х40см, 2 нивоа ref. 888571 с упер 5999 ден. БАЗЕН ф3, 66м, капацитет 6,7 м³, PVC фолија, пумпа 230V и филтер, столб, вентил за полесно празнење, брза монтажа ref. 787594
 16. 16. 89 ден. 999 ден. 1199 ден. СОЛАРНА ЛАМПА 419 ден. MASSIVE ГРАДИНСАРСКА MASSIVE ГРАДИНАРСКА СВЕТИЛКА LED СВЕТИЛКА височина 35см, ГРАДИНАРСКИ Инокс, 110х110х300мм, Инокс, 904х21см, 230-240/21V, ф5,2см, бела LED ФЕНЕР 2302-240V / 3.2V, IP44, IP44, вклучени 9х ЛЕД 3,6W крушка, време за макс. 60W, E27, висечка, стоечка и вклучени х12 ЛЕД светилки, х10м кабел работа 6 часа ѕиден носач ref. 888575 ref. 788254 светилки 5W ref. 788255 ref. 904592 199 ден. ЕЛЕКТРИЧНА ЛАМБА ПРОТИВ ИНСЕКТИ 599 ден. Мрежа за прозорци 1,3 х1, 5м, инсталација преку лепење врз рамката 6W UVA ламба со животен век на траење на прозорецот, перење на 30 °, отпорна на 5000-8000 часа површина на покривање кинење, комплет со велкро со ширина 10мм, бои 20м2, солидна ABS конструкција, лесна за бела, антрацит ref. 892587 чистење и одржување ref. 896004 1999 ден. ЕЛЕКТРИЧНА ЗАШТИТНА МРЕЖА ОД 89 ден. . на д.м ЛАМБА ПРОТИВ СОНЦЕ ширина ref. цена ширина 1м, идеална за заштита од сонце ИНСЕКТИ на отворено, многу лесна и одржлива, 2м, 65-70% заштита 890995 129 ден./д.м. 220V, лампи 2х10W, површина покриеност со UV заштита од 80% 1,5м, 80% заштита 891002 119 ден./д.м. на покривање 80м² ref. 895443 ref. 891001 2м, 80% заштита 891003 139 ден./д.м. Викенд во Mr.Bricolage Почитувани клиенти, Колку пати сте се запрашале, каде за овој Можност за плаќање со електронски картичкиМожност за плаќање со електронски картички викенд? Mr.Bricolage имаСекој викенд во текотвас и вашите најблиски одличен предлог за - Викенд во Mr.Bricolage. на годината нудиме 6рати одлична забава, богата програма на активности, промоции, тест возења со Порше Македонија и многу други изненадувања. Ве каниме да го посетите нашиот маркет и воедно да уживате во убави и исполнети викенди во Mr.Bricolage преку целата година! Однапред без камата благодариме на довербата. Со почит, Mr.Bricolage МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ: МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ: • Сите цени на производите во Mr.Bricolage се со вклучен ДДВ. • Сите понуди на производи, посочени во каталогот на хипермаркетот Mr.Bricolage, важат за времетраење на акцијата (06.06.2012 - 25.06.2012 г.). • Количините се ограничени. • Не сносиме одговорност за можните печатни грешки. работно време: I like Mr.Bricolage - Skopje, Macedonia Понеделник - Сабота: Следете не и дознајте повеќе за сите поволности за Вашиот дом и градина кои ги нуди хипер- од 08:30 до 21:00 часот, маркетот Mr.Bricolage Недела: од 09:00 до 19:00 часот info@mr-bricolage.mk Можност за плаќање со електронскиwww.mr-bricolage.mk картички Можност заза плаќањесо електронскикартички Можност плаќање со електронски картички УНИВЕРЗИТЕТ УНИВЕРЗИТЕТ за плаќање со електронски картички Можност ФОН ФОН ул. Перо Наков 106, 1000 Скопје (во близина на Универзитетот ФОН) МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ: НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ МОЖЕТЕ ДА СМЕТАТЕ НА НАС И ЗА СЛЕДНИВЕ УСЛУГИ:

×