Airbus ve Boeing Tahmin raporları

339 views

Published on

Airbus ve Boeing Tahmin Raporları Gold Air Training Center tarafından hazırlandı (veriler Airbus ve Boeing ait resmi websitelerinden alınmıştır)

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
339
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Airbus ve Boeing Tahmin raporları

 1. 1. ACCREDITED SCHOOL
 2. 2. Airbus ve Boeing Tahmin Raporları Gold Air Training Center tarafından hazırlandı (veriler Airbus ve Boeing ait resmi websitelerinden alınmıştır)
 3. 3. Tahminin Amacı • Birçok önemli pratik uygulamaları içeren Hava Trafik hacminin ve uçak taleplerinin uzun vadeli tahmin raporları ürün stratejisini şekillendirir, şirketlere uzun vadeli bir iş planlaması rehberliği sağlar ve marketin gelecek ihtiyaçlarını ortaya koyar.
 4. 4. AIRBUS TAHMİN RAPORU Airbus Global Market Tahmini; uçak taleplerinde 2031 yılına kadar 28,200 yeni yolcu ve yük uçağı artışının olacağını göstermekte, sektörün uzun vadeli bir büyüme göstereceğini ortaya koyar.
 5. 5. AIRBUS FORECAST REPORT Bu yeni taleplerin birçoğunun Asya, Güney Amerika ve Afrika gibi gelişmekte olan bölgelerden geleceğine şüphe yok. Bunun yanı sıra, yine şüphe yok ki; Avrupa ve Kuzey Amerika’daki olgun piyasa da büyümeye devam edecek ve gelişmekte olan bölgelerin büyük hava taşımacılığı artışından faydalanacaktır.
 6. 6. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 7. 7. AIRBUS TAHMİN RAPORU Airbus analizlerine göre, örneğin; ileri ve gelişen hava taşımacılığı marketleri arasındaki trafik büyümesi yıllık ortalama 5.1% oranında artacak, bu 4.7% oranındaki dünya ortalamasının üzerinde ve gelişen marketler arasındaki yıllık 6.6% büyüme oranından uzak olmayan bir değerdir. Aslında 2031’e kadar tüm trafiğin 60%’ı başta Kuzey Amerika ve Avrupa olmak üzere gelişmiş havacılık marketlerini içerecek.
 8. 8. • Ekonomik anlamda daha az verimli eski hava araçlarının yenilenmesi de hesaba katıldığında, bu büyüme, 100’den fazla koltuğa sahip tüm uçakların 42%sinin Kuzey Amerika ve Avrupa’daki havayolu şirketlerine teslim edileceği anlamına gelmektedir, örneğin 100 koltuk üzerin uçak taleplerinin 52%’si Kuzey Amerika’dandır.
 9. 9. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 10. 10. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 11. 11. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 12. 12. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 13. 13. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 14. 14. AIRBUS TAHMİN RAPORU
 15. 15. BOEING TAHMİN RAPORU Boeing, gelişmekte olan dünya havacılık endüstrisinin 2033’e kadar çok sayıda yeni havacılık profesyoneline ihtiyaç duyacağını belirtmektedir. Önümüzdeki yirmi yıl içerisinde teslim edilecek, hızla büyüyen yeni hava aracı talebini karşılamak için ticari hava endüstrisi bir milyondan fazla yeni pilot ve teknisyene ihtiyaç duyacaktır.
 16. 16. BOEING TAHMİN RAPORU Bazı bölgelerde teknisyenlerde olduğu gibi öngörülen pilot talepleri de dünya çapında artmaktadır. Boeing’e göre bu talep istikrarlı bir şekilde artan uçak teslimiyle bağlantılı, bilhassa tek koridorlu uçaklar, ve yıllık yaklaşık 25,000 yeni pilot gerekliliğini göstermekte. Global teknisyen talebi de önemini korumakta, yıllık yaklaşık olarak 28,000 yeni teknisyen söz konusu.
 17. 17. BOEING TAHMİN RAPORU
 18. 18. BOEING TAHMİN RAPORU
 19. 19. • Raporlar gösteriyor ki; 2032’ye kadar mevcut hava araçlarının 85%’i yeni olacak şekilde hava trafiği büyüyecek ve buna bağlı olarak global endüstride yeni pilot, teknisyen, kabin görevlisi vs. ihtiyacı doğacak. Endüstri genişlerken kalitenin ve güvenliğin de gelişmesi için tüm personelin kurallara bağlı olarak profesyonel bir şekilde eğitilmesi gerekecektir.
 20. 20. Parlak Bir Geleceğe Açılan Kapı • Gold Air Training Center müşteri odaklı, esnek ve uygun fiyatlı yüksek kalitede teorik ve pratik eğitimler gerçekleştirerek size EASA onaylı sertifikasyonlarla pilot veya uçak bakım teknisyeni/mühendisi olma fırsatı sunmaktadır. • Daha fazla bilgi için bizlerle irtibata geçiniz.
 21. 21. Gold Air Training Center İstanbul / TURKEY

×