Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Debata_oxfordzka

201 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Debata_oxfordzka

 1. 1. Debata Oxfordzka  Debata Oxfordzka jest to rodzaj debaty w której nie do pomyślenia jest obrażenie lub zniewaga strony przeciwnej. Celem debaty jest dyskusja nad tematem.  To właśnie zasady Debaty Oxfordzkiej zastosowaliśmy podczas debaty, która miała miejsce 24.01.2014 r. Tematem, który tam poruszyliśmy był problem samodzielnego usprawiedliwiania się przez uczniów pełnoletnich. Po stronie koncepcji pozwolenia na samodzielne usprawiedliwianie się, byli przedstawiciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biskupcu. Przeciwnikami samodzielnego usprawiedliwiania się byli przedstawiciele naszej szkoły czyli Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu im. Komisji Edukacji Narodowej .
 2. 2. Przebieg debaty Przygotowania do debaty zaczęły się parę tygodni wcześniej . W naszym przypadku polegały one na analizie tematu , możliwych argumentów przeciwnika i przygotowanie odpowiednich kontrargumentów . W dzień debaty przyjechała do nas Pani Kasia i powiedziała nam krótko o sposobach odbywania publicznych wystąpień. Przed godziną 11 pojawili się nasi przeciwnicy z Liceum Katolickiego . O 11. debatę rozpoczęły występy grupy kuglarskiej „Lunaris” . Po występach marszałek debaty rozpoczął spotkanie i powitał wszystkich . Zostały także przedstawione zasady obowiązujące na debacie
 3. 3.  Na zadany temat wypowiadały się zamiennie propozycja i opozycja od propozycji zaczynając. Do każdej grupy należały dwie osoby. Po przedstawieniu argumentów przez strony nadszedł czas by publiczność zabrała głos. W przypadku gdy padały pytania strony odpowiadały na nie. Gdy wszyscy zainteresowani zabrali już głos odbyło się głosowanie, które miało rozstrzygnąć wynik debaty. Zakończyło się ono z przewagą 3 głosów dla propozycji, a co za tym idzie wygraną ich i ich koncepcji. Po zakończeniu wszyscy zostali pożegnani przez panią marszałek, a strony pogratulowały sobie wzajemnie.
 4. 4. Próbne debaty
 5. 5. Dzieo debaty wszyscy jesteśmy zestresowani i skupieni.
 6. 6. Lunaris
 7. 7. Czas zaczynad
 8. 8. Propozycja Opozycja
 9. 9. Głos publiczności
 10. 10. Kilka słów na zakooczenie  Debata przebiegła uroczyście i bez komplikacji. Jak wcześniej było wspomniane zakończyła się przewagą 3 głosów dla propozycji. Uczniowie z naszej szkoły mimo przegranej nie byli smutni jako że poprzez debatę wiele się nauczyli m. in. jak radzić sobie z publicznymi występami.  Niedługo nasz KMP planuje zorganizowanie kolejnej debaty prawdopodobnie ze szkołą Mrągowską.

×