Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

of

Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 1 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 2 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 3 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 4 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 5 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 6 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 7 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 8 Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos Slide 9
Upcoming SlideShare
Juozas Ruolia: Fitoterapija onkologinekologijoje
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0 Likes

Share

Download to read offline

Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos

Download to read offline

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
  • Be the first to like this

Juozas Ruolia: Diskusijos dėl holistinės medicinos

  1. 1. 1 Dėl holistinės medicinos (diskusijos) Parengė VU OI Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus Fitoterapijos kabineto fitoterapeutas Juozas Ruolia
  2. 2. 2 Stebima tam tikra sveikatos priežiūros organizavimo ir finansavimo krizė: • Visuomenė sensta • Daugėja lėtinių ligų • Ligų diagnostika ir gydymas nuolat brangsta. • Gydymas nėra pakankamai efektyvus, sukelia pašalinį poveikį • Pacientai vis dažniau nepatenkinti teikiamomis sveikatos priežiūros paslaugomis Kaip patys ligoniai, taip ir valdžios institucijos aktyviai ieško pigesnių ir efektyvesnių gydymo bei sveikatos gerinimo būdų. Todėl vis dažniau atsigręžiama į holistinius sveikatos priežiūros modelius [1].
  3. 3. 3 Alternatyvioji medicina (AM) AM apima visus ligų profilaktikos, gydymo, reabilitacijos metodu, kurių nemoko tradicinės (alopatinės) medicinos mokyklos, ir šių ligų diapazonas labai platus. Pastaruoju metu alternatyvios medicinos terminas papildytas – papildoma ir alternatyvioji medicina (PAG – papildomas ir alternatyvus gydymas (angl. CAM = Copmplementary and alternative medicine)). Šį terminą naudoja JAV vyriausybė ir kitos institucijos. Alternatyvioji medicina reiškia įprastinių gydymo metodų pakeitimą kitais metodais. Papildoma medicina reiškia, kad papildomas vienas ar kitas gydymas pradėtas taikyti vėliau [2].
  4. 4. 4 Integracinė medicina (IM) IM – tai racionalių, įrodymais pagrįstų ligų profilaktikos, gydymo ir reabilitacijos alopatinių metodų ir papildomų intervencijų sujungimas į vientisą, individualią asmens gydymo sistemą, apimant ne tik vieno organo ar sistemos gydymą, bet ir paciento viso kūno, proto ir sielos gydymą bei jame vykstančių procesų harmonizavimą [2].
  5. 5. 5 Oficialiai integracinė medicina atsirado po 1993 m. paskelbtų didelės studijos JAV rezultatų, kurie parodė, kad kas trečias amerikietis kreipiasi ne į BPG ar terapeutus, bet į integracinės medicinos specialistus, pusė amerikiečių naudoja alternatyvios medicinos priemones. Amerikos ligoninių asociacijos duomenimis, JAV ligoninių, teikiančių integracinės medicinos paslaugas, padaugėjo nuo 8.6% 1998 m. iki 20% 2004 m. Kiti 24% ligoninių planuoja panaudoti integracinės medicinos metodus artimiausioje ateityje. Finansavimas integracinei medicinai padidėjo nuo $13bn 1990 m. iki $38bn 1997 m. D. Britanijoje integracinės medicinos metodai taip pat plačiai naudojami. Apie 40% BPG savo praktikoje taiko komplementarinės medicinos gydymo metodus [1].
  6. 6. 6 Integracinė medicina naudoja tokias komplementinės ir alternatyvios medicinos gydymo priemones, kaip: vaistažolės, dietoterapija, akupunktūra, masažas, visualizacija, hipnozė, aromoterapija, muzikos terapija, meditacija/relaksacijos terapija, joga, vitaminai, maisto papildai, naturopatinė medicina, Ajurvedos, Kinų medicina, homeopatija. Integracinėje medicinoje daug dėmesio skiriama sveikai gyvensenai – mitybai, fiziniam aktyvumui, poilsio ir miego kokybei, bendravimui ir psichoemocinei pagalbai, streso mažinimui. Integracinę mediciną praktikuojantys medikai skiria pacientui daug daugiau dėmesio, laiko ir pastangų, negu tradicinėje medicinoje. Deja, šios srities profesionalų labai trūksta [1].
  7. 7. 7 Taigi, integracinė medicina - tai praktinės medicinos sritis, kurios specialistai siekia maksimaliai padidinti paciento organizmo gyvybingumą ir pagerinti sveikatą, selektyviai panaudodami kaip įprastus (tradicinius), taip ir papildomus (komplementarinius) arba alternatyvius gydymo būdus. Jiems daugiau rūpi paciento bendroji sveikatos būklė ir gera savijauta, o ne konkreti liga ir jos gydymas. Integracinės medicinos objektas - pacientas, vertinamas kaip fizinių, dvasinių ir socialinių problemų visuma (holistinis požiūris).
  8. 8. 8 Alternatyvi ir papildoma medicina Integracinė medicina Racionalių, įrodymais pagrįstų ligų profilaktikos, gydymo ir reabilitacijos alopatinių metodų ir papildomų intervencijų sujungimas į vientisą, individualią asmens gydymo sistemą - + Alternatyvios medicinos sistemos: tradicinė Kinų medicina, Ajurveda, homeopatija, natūropatinė medicina, antroposofinė medicina, akupunktūra, joga + + Proto ir kūno intervencijos: relaksacija, vizualizacija ir mokomasis vaizdų kūrimas, meno terapija, šokio terapija, muzikos terapija, dienoraščio rašymas, hipnozė, sergančiųjų paramos grupės + + Biologinės kilmės netradiciniai ligų profilaktikos ir gydymo būdai: dietos (makrobiotinė mažo riebalų kiekio dieta, vegetarinė dieta), žolių preparatai, lokali fitoterapija, maisto papildai, aromaterapija + + Manualinės netradicinės medicinos gydymo metodai: masažas, chiropraktika, osteopatinis gydymo metodas, refleksoterapija + + Energetinės netradicinės medicinos gydymo metodai: gydymas rankomis, gydymas biolauku, kti žmogaus vidinę energiją stimuliuojantys alternatyvūs gydymo būdai + + Psichosomatinis, dvasinis: meditacija, malda - + [3]
  9. 9. 9 Literatūra 1. D.Kalibatienė. Arterinės hipertenzijos aktualijos. 2010, VU MF. 2. D.Abrams, A.Weil. “Integrative Oncology”, Oxford University Press, 2009. 3. A.Raudonytė, A.Lekauskaitė, J.Toliušienė. Alternatyvioji medicina: rūšys, paplitimas ir taikymo priežastys. “Sveikatos mokslai”. VU, 2006.

Views

Total views

8,348

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

7,377

Actions

Downloads

9

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×