OpenStreetMap (Albanian Lan.)

702 views

Published on

Slides of my OSM presentation.

Published in: Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
702
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

OpenStreetMap (Albanian Lan.)

 1. 1. OpenStreetMap www.openstreetmap.org Gent Thaçi, FLOSSK CC-BY-SA
 2. 2. Çka asht OSM? <ul><li>Hartë ne Internet! (Konkurent I Google Maps,Bing Maps etj.)
 3. 3. E lirë dhe e hapur,
 4. 4. Perdor CC si licensë,
 5. 5. Asht e krijume prek komunitetit,
 6. 6. Ka ma shumë se 120,000 Përdorues të regjistruar,
 7. 7. Kosova gjendet në të! </li></ul>
 8. 8. Si me perdor? <ul><li>Shko http://osm.org
 9. 9. Kerko për Gjakoven n`vendin per Kerkim! </li><ul><li>Shtype imazhin me printer!
 10. 10. Merr imazhin dhe përdore për GPS (navigim) në ndonjë paisje! </li></ul></ul>
 11. 12. Si te ndihmoni në projekt? <ul><li>Kontribimi në hartë me editime </li><ul><li>Permes Potlatch (I integruam n`Web)
 12. 13. Permes programeve JOSM, OSM Editor etj. </li></ul><li>Tregoni Shoqnisë </li></ul>
 13. 15. Për ma shumë? <ul><li>http://wiki.openstreetmap.org
 14. 16. irc.freenode.net | #openstreetmap #flossk
 15. 17. Email: info@flossk.org
 16. 18. GOOGLE! </li></ul>
 17. 19. Pytje & Demo?
 18. 20. Email: [email_address] Skype: gthaqi Twitter: @gentthaqi Facebook: facebook.com/gentthaqi Konakt!

×