Kuršiu Nerija  Klaipeda
Turinys  Neringa  Smiltynė  Juodkrantė  Pervalka  Preila  Nida
Neringa Neringa – miestas  Kuršių nerijoje, tarp Baltijos jūros ir  Kuršių marių (vakarinė pakrantė)  Kurortas. Tai pa...
Smiltyne  1900 m. dalis Smiltynės prijungta prie Klaipėdos mies  1947 m. – didžioji dalis Smiltynės, 1962 m.  lapkri...
Juodkrante  Juodkrantė – antra pagal dydį gyvenvietė   Kuršių nerijoje, 18 km į pietus nuo   Klaipėdos.  Istorinis...
Pervalka  Pervalka – gyvenvietė Kuršių nerijoje.  Iki XIX a. pradžios  Pervalkos rago pietiniame krante, prie  Kar...
Preila  Kaimą 1843 m. Ikūrė užpustyto Naujųjų  Naglių kaimo gyventojai, kurie čia perkėlė  netgi mokyklą. XX a. prad...
Nida  Nida yra kurortinė gyvenvietė, kiekvieną  vasarą sulaukianti apie 200–300 tūkst. (per  metus Neringą aplanko a...
Ačiū už jūsu sugaišta laiką!!
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Kuršių Nerija tadas 8d

635 views

Published on

Mokinių darbai projektui Klaipėdos kraštas - kultūrų kryžkelė.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
635
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
64
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kuršių Nerija tadas 8d

 1. 1. Kuršiu Nerija Klaipeda
 2. 2. Turinys Neringa Smiltynė Juodkrantė Pervalka Preila Nida
 3. 3. Neringa Neringa – miestas  Kuršių nerijoje, tarp Baltijos jūros ir  Kuršių marių (vakarinė pakrantė)  Kurortas. Tai pats ilgiausias (apie 50  km) ir labiausiai į vakarus nutolęs  miestas Lietuvoje.  Neringa – ypač populiari poilsio vieta. Čia yra daug aukštų smėlio kopų.
 4. 4. Smiltyne 1900 m. dalis Smiltynės prijungta prie Klaipėdos mies 1947 m. – didžioji dalis Smiltynės, 1962 m. lapkričio 14 d. – ir Smiltynei priklausę miškų plotai. Yra Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas, paminklas „Albatrosas“ (12 m aukščio, atidengtas 2011 m.
 5. 5. Juodkrante Juodkrantė – antra pagal dydį gyvenvietė  Kuršių nerijoje, 18 km į pietus nuo  Klaipėdos. Istorinis-urbanistinis draustinis, linijinio plano gyvenvietė, nusidriekusi 2 km palei marias. Juodkrantė įsikūrusi senųjų – parabolinių kopų slėnyje, yra išlikę senų pušynų fragmentų. Netoli Juodkrantės yra saugomos Pilkosios kopos.
 6. 6. Pervalka Pervalka – gyvenvietė Kuršių nerijoje. Iki XIX a. pradžios Pervalkos rago pietiniame krante, prie Karvaičių įlankos buvo Karvaičiai – kaimas, vėliau užpustytas smėlio. Spėjama, kad gyvenvietė taip pavadinta dėl to, kad naujiesiems gyventojams ją įkuriant reikėjo pervilkti iš Naglių kaimo.
 7. 7. Preila Kaimą 1843 m. Ikūrė užpustyto Naujųjų Naglių kaimo gyventojai, kurie čia perkėlė netgi mokyklą. XX a. pradžioje čia jau buvo 250 gyventojų, buvo pastatyta nauja mokykla, atidarytas viešbutis. Miesto vardas veikiausiai yra susijęs su Latvijos miestu Preiliais. Galbūt tai asmenvardinis vietovardis – nuo pavardės Preilis, kuri savo ruožtu kilusi nuo latvių preilis – „neprašytas svečias“ arba „du sukryžiuoti virbai audeklui sutvirtinti“.
 8. 8. Nida Nida yra kurortinė gyvenvietė, kiekvieną vasarą sulaukianti apie 200–300 tūkst. (per metus Neringą aplanko apie 700 tūkst. turistų) turistų – daug iš Lietuvos bei vakarų Europos, ypač Vokietijos. Nida yra piečiausia Lietuvai priklausanti gyvenvietė Kuršių Nerijoje.
 9. 9. Ačiū už jūsu sugaišta laiką!!

×