Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Vyhodnocování úspěšnosti reklamy

1,584 views

Published on

Published in: Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Vyhodnocování úspěšnosti reklamy

 1. 1. NEW! Jak na vyhodnocování úspěšnosti reklamy N E LI Speciálně ON pro WebExpo 2008 Martin Kopta
 2. 2. Určete si cíl To vám řekne každej Protože vás by to nejspíš nenapadlo Kdo mi přimaloval fousy? Jasně, běžně vyhazujete peníze za kampaně bezcílně Co má ale být cílem kampaně?
 3. 3. Zásah! Prokliky! CTR! Konverze! Návštěvníci! Loyality Bounce Rate! ATS! TTS! Spontánní ROI! znalost? AVT! Transakce Konverzní poměr!
 4. 4. Konverze Sorry, Davide. © 2006 Jiří Bureš David Špinar
 5. 5. Opravdu vám Říkám to taky, konverze změří tak teď je blbý tvrdit, že ne. úspěšnost? Lidi věděj, že jsem dělal v mediálce, budou věřit Davidovi. Ale zas teď dělám pro ten Jobs, žejo. Risknu to! Potřebujeme měkké metriky Teď musím říct něco chytrýho A je to tady! Jak se tvářej?
 6. 6. Proč nestačí konverze? Nejsou měkké metriky zavádějící? To už tu bylo! A máš to!
 7. 7. Proč konverze nestačí To jsme  Ani online nezměříte všechno  Jak se vypořádáte s offline reklamou zvědaví  Co když konverze přijdou až později  Co když se transakce už nebudou opakovat Jaké měkké metriky přidat Jó, starý dobrý  Obchodní cíle měkký metriky  Znalost značky  Znalost produktů S tím se jdi vycpat!!! Fůůůůj! Hanba!
 8. 8. Měkké metriky Tyhle lidi určitě jsou „drahé“ nemaj na výzkum Proč neexistujou nějaký analytics na výzkumy?! Okay, to nevyšlo. Co tam máš dalšího?
 9. 9. Pracujte Co třeba kampaň zopakovat? v iteracích Musím říct o A/B testování Připravte si více scénářů Jo, a time-split Jak jsem mohl zapomenout na gradování kampaně? Stejně už to Vždycky je čas na plán B. nejde změnit.
 10. 10. Pozor na to, co X měříte Už radši nic neříkej
 11. 11. Tak snad to nebylo tak zlý Kdyby něco, martin.kopta@garcon.cz jsem na mailu Tohle je můj mail. Pozvou mě ještě vůbec někam? Nashle příště!

×