Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Хімія в побуті

45,151 views

Published on

Хімія в побуті

Published in: Education
 • Login to see the comments

Хімія в побуті

 1. 1. ХІМІЯ В ПОБУТІ
 2. 2. У побуті ми щоденно використовуємо продукти хімічної промисловості та зустрічаємося з хімічними процесами. Це миття посуду, прання білизни, доглядання за меблями та підлогою, застосування клею, а також готування їжі, боротьба з комахами, захист рослин, тощо.
 3. 3. Нині побутова хімія — це самостійна галузь промисловості. Щороку у світі виробляється майже З0 млн т товарів побутової хімії.
 4. 4. До СМЗ універсальної дії відносять пральні порошки «Наталка», «Кристал», «Лотос», «Астра». Для прання вовняних, шовкових і синтетичних тканин використовуються порошки «Екстра», «Новость».
 5. 5. Склад СМЗ До складу СМЗ входять різні лужні добавки: силікат натрію, сода, фосфати натрію, які полегшують процес прання бавовняних і льняних тканин, капрону.
 6. 6. Відбілювачі Деякі СМЗ містять відбілювачі, що руйнують стійкі забруднення, через які тканина набуває сірого або жовтого кольору. Відбілювачем може бути перборат натрію NaBO 3 • 4Н 2 О, як сама пероксидна сіль, так і пероксид гідрогену Н 2 О 2 , що утворюється під час гідролізу солі.
 7. 7. Електризація штучних волокон Багато які штучні волокна здатні електризуватися, тобто накопичувати електричні заряди. Негативні заряди (електрони) можуть накопичувати нітрон, лавсан, ацетатні волокна. Позитивного заряду (через втрату електронів) набуває поверхня капрону, нейлону і частково вовна та шовк. Льняні та бавовняні тканини поглинають вологу, що сприяє стіканню електричних зарядів, тому вони й неелектризуються.
 8. 8. Миючі засоби Для чищення посуду, раковин у мийні засоби часто вводять тверді інертні речовини — абразиви, які полегшують механічне руйнування твердих забруднень.
 9. 9. Річ у тім, що чиста вода добре видаляє із забрудненої поверхні лише розчинні в ній речовини. Часточки нерозчинних речовин, але які змочуються водою (гідрофільні), можна видалити за рахунок механічного впливу. Якщо ж речовини не змочуються водою (гідрофобні) і до того ж мають підвищену в'язкість, то практично їх не можна видалити водою. Це стосується жирових забруднень, воску, стеарину, олії, різних органічних речо- вин тощо.
 10. 10. Клеї Хімічна промисловість випускає великий асортимент різних клеїв. Міцність зчеплення клею відносно склеюваних поверхонь визначається силами міжмолекулярної взаємодії (електростатичними силами) або хімічними силами, які ведуть до утворення хімічного зв'язку.
 11. 11. Силікатний клей Найстаріший із клеїв – силікатний або конторський. Він являє собою водний розчин силікату натрію . Його використовують у текстильному та паперовому для виробництва та склеювання кераміки, скла та інших.
 12. 12. Побутова хімія Випускається широкий асортимент засобів особистої гігієни і парфумерно- косметичних препаратів, засобів боротьби з комахами та по догляду за автомобілем, плямовивідні засоби і багато іншого. У цій галузі здійснюються науково-дослідні роботи, і асортимент товарів побутової хімії постійно розширюється.
 13. 13. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! Виконала: учениця 11 класу Ковпак Юлія

×