Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Duruş herşeydir !

2,182 views

Published on

 • Login to see the comments

Duruş herşeydir !

 1. 1. www.nurituncay.com
 2. 2. www.nurituncay.co mBu işte duruşönemlidir. Duruşderken; iştekidavranışlarından veişe olan inancındanbahsediyorum.Ürününden ve işindenne kadar heyecanduyuyorsun? Ne kadarinanıyorsun?
 3. 3. www.nurituncay.com Duruşta; beden dili, ses tonu, gözkontağı, el hareketleri, jest ve mimiklerönemlidir.
 4. 4. www.nurituncay.comSatış oranlarına göre; bir kimse %7 ihtimallesatın alır ya da satın almaz. Geri kalan %93lük kısım ise sesinin kalitesi, ses tonu veduruşundadır.
 5. 5. Bu işte www.nurituncay.comtanıdıklarını davetederken ya da sunumyaptırırken çokgüçlü olmalısın.Birazcık şüphenvarsa karşı tarafbunu hemen anlar. Eğer heyecanlıysan, tutkuluysan ve inanılmaz bir enerjin varsa, kesinlikle daha çok bilgi isteyeceklerdir. “O adamın sana ihtiyacı var, senin o adama değil!” bunun bilincinde olmak önemlidir.
 6. 6. www.nurituncay.comDavette sunum saatinimümkün olduğunca sizbelirlemeye çalışın. Bu randevuyu sana zar zor ayarladım kardeşim, geç kalıpta kaçırmanı istemem, daha sonra bana niye anlatmadın deme!.
 7. 7. www.nurituncay.com Şu şekilde davet edebilirsiniz: “Kardeşim güzel ve kazançlı bir projeye başladım, seni de bu projeyle tanıştırmak istiyorum ve senin de bu projeden yararlanmanı istiyorum.” Beni haketmek zorunda olan o! Bu çok özel bir proje, bu projeyi ona verecek olan benim! Bizi oyuncak etmelerine izin veremeyiz.
 8. 8. Sunumu yapacak olan presentera www.nurituncay.comedification (yüceltme) yapılmalı ki,gelen sunumu daha iyi, daha dikkatlidinlesin.
 9. 9. www.nurituncay.comEdification nasıl olur peki? Ahmetcim, seni çok özel biriyle tanıştırcam, yalnız senden birkaç ricam olacak, seni tanıştıracağım kişi çok genç olmasına rağmen bu projede çok hızlı kariyer yapan, çok başarılıı ve çok özel biri. Ve normalde kolay kolay insanlara bu projeyi anlatamıyor. Çünkü vakti çok yoğun. Ve tüm Türkiye’de çok büyük sorumluluklar taşıyor. Bu yüzden bu görüşmemizde samimiyetimizi bir tarafa bırakmanı istiyorum. Bu görüşme çok önemli bir iş görüşmesi olacak. Lütfen şık ve zamanında gel. Umarım beni Merve hanıma karşı mahcup etmezsin.
 10. 10. www.nurituncay.comKılık Kıyafet: Eğer milyoner olabileceğimiz bir işyapıyorsak, bir milyoner gibi yürümeli, birmilyoner gibi konuşmalı ve bir milyoner gibigiyinmeliyiz. Burada çok pahalı giyimden, çokpahalı marka giyinmekten bahsetmiyorum, sadece şıkve klas olun.Bir iş adamı / iş kadını profilindeolun.
 11. 11. www.nurituncay.comHer sunuma coşkulugitmelisin. Karşı tarafın ilgisiniçekmelisin. Adama kısadevre yaptır. “Ben niyemutsuzum, bu adam çokmutlu! “.Bunu yaşatmalısın. Sunuma girerken telefonlarınızı kapatın, böylece sunum daha sağlıklı geçer ve gelen kişinin odağı tamamen sunumda olur.
 12. 12. www.nurituncay.comMasaya oturulduğundakonuyu beginner açar,burada kendi hayatındanve niçin bu işegirdiğinden bahsederekbaşlayabilir. İlk 8 slaytı beginner yapacak ki, gelen kişi onun da işi bildiğini görsün. Karşı tarafa sürekli evet dedirtecek sorular sorabilirsin? Örneğin “Bir restorantı tavsiye ettiğimiz de bize bunun için komisyon vermez restorant doğru mu?” gibi.
 13. 13. www.nurituncay.comSunumu yaparken vekonuşurken heyecanlı vekendinden emin bir şekildeyap. Etrafında kameralarvar ve seni çekiyorlar,milyonlar seni izliyor, birstar gibi sunum yap.Ayrıca presenterdevraldığında beginner desunuma katkıda bulunur,followun hayatındanörnekler vererek followunhayatının işe girince nasıl
 14. 14. Sunumun sonunda beginner www.nurituncay.com“İşin en çok nereleri ilginiçekti? Follow cevap verdiktensonra neden orası ilginiçekti?”sorularını sorar. 2-Verdiğin paranınBeginner:”Kardeşim sana bu karşılığında aldığınişte şu 3 şeyi garanti urun en geç 48 saatederim: içerisinde eline geçer,1-Sana burada bahsedilen aksi takdirde paranıparalardan 1 dolar dahi geri veririm.hesabına eksik para yatmaz,istersen bunun için sana 50 3-Sana bu işte sonunabin dolarlık açık senet kadar destek vericem,imzalayabilirim. her konuda ben yanındayım.” Beginner “Ne zaman başlıyoruz?” Diye sorarak tarih almaya çalışacak.
 15. 15. www.nurituncay.comMasa da kayıtalınamayacak biriise mutlaka 2.görüşme için tarihalınır. Ayrıca bu işten arkadaşlarına anlatmamasını tavsiye edip, sebebini de söylersiniz.
 16. 16. www.nurituncay.comAyrıca sunumun sonunda beginner :” Ahmet öncelikle sunumudikkatle dinlediğin için teşekkür ederim. Şu an sadeceisimizi öğrenmiş oldun. Sana hiçbir şey için sözvermiyorum. Yarın şu saatte tekrar görüştüğümüzdekarşılıklı olarak çalışıp çalişamayacağımıza kararvereceğiz. Yarın beklentilerin ve hedeflerin üzerinekonuşup iş hakkında sorularını yanıtlayacağız. Eğerikimiz içinde ortak bir vizyon oluşturabilirsek çalışmayabaşlayabiliriz.”
 17. 17. www.nurituncay.comAhmet: (düşünmeye başladi.Ve isin ciddiyetini anladı.Kafasında 2 şey var;1.si, adam bana ihtiyaçduymuyor. Resmen mülakatgibi bir şey bu2.si ise, başlamakistemezsem bunu rahatlıklaadamın yüzünesöyleyebilirim. Kaçmamagerek yok.)Tamam yarın görüşürüz.
 18. 18. www.nurituncay.comMasadayken beginner “Sen olsan da olmasan da ben bu işi Adam olumsuzher türlü yapıcam ve 1 sene sonraki hedefim de şu kadar ise;kişilik bir takım, ister bu takımın liderlerinden biriolursun, ister girmeyip beni izlersin ve 1 sene sonrapişman olursun. Ben istiyorum ki bu işi sevdiğiminsanlarla birlikte yapayım, bu yüzden de seninlepaylaştım, bence seninle el ele verirsek güzel işlerbaşarabiliriz” diyebilir.
 19. 19. www.nurituncay.comDerse ki “Ben maaşistiyorum!”,Dersin ki “Abiözgürlüğün kaç para?”2. görüşme için demutlaka follow cdsiverilip,“Buradakivideoları da bu akşamizleyebilirsin, işinmantığını daha iyianlamana yardımcı olurkardeşim, bir dahaki
 20. 20. www.nurituncay.comBeginner follow ile sokakta ya da herhangi bir yerdekarşılaştığında ve follow: “İşler nasıl diyesorduğunda?”“Harika, süper devam ediyor” diye cevap verebilir.Follow: “Kaç para kazandın? Kaç kayıt aldın?Altında kaç kişi var? 2 kişini aldın mı?“ gibi sorularsorarsa;“Elma çiftçisinin ektiği elma fidesini örneğiniverebilirsin, bundan sonra da ”Kardeşim bir insan 4sene üniversite okuyor ve bırak para kazanmayımilyarlarca para harcıyor doğru mu?, Ama bir insanbizim işimizde 3-4 sene devam edipte parakazanamama şansı yok. Hatta 4 sene sonra milyonerbile olabilir.”
 21. 21. www.nurituncay.comFollow derse ki :”Benim şu arkadaşım girdi şöyle oldu,benim bu arkadaşımın arkadaşı girdi yapamadı, battı?”Beginner:“Tamam kardeşim haklısın seni anlıyorum,arkadaşın bu iş için verilmesi gereken emeği çabayı,yapması gerekenleri tam anlamıyla yapmış mı?, Çünkübu gün bir ÖSS sınavına bile ortalama 1.5 milyon kişigiriyor ama kazanan 400.000 kişi, şimdi benimarkadaşım ÖSS’ye girdi kazanamadı diye ben de ÖSS’yegirmekten vaz mı geçeyim?, Gerekli çalışmayı, emeğizamanı gösterenler kazanıyor, bu kadar basit.”“Ayrıca bir insanın bu işe ağız burun kıvırabilmesi içinyılda en fazla 6 ay çalışıp en kotu ihtimalle yıllık 100 bindolarlık gelire sahip olması gerekir, sen gelip bustandardın altında biri olarak bu işe burun kıvırıyorsanyaşadığın hayatın ne kadar acıklı olduğunun farkına var,üzgünüm ama senin için yapabileceğim tek iyi şey seniniçin dua etmek kardeşim, görüşürüz “
 22. 22. Ev ödevi; Masa başında 1000 tane kişiyi çatır çatır kayıt aldığında, masada bir kişiye nasıl davranırdın? Nasıl otururdun? Nasıl cevaplar verirdin? Bunu zihninizde hayal edin ve kağıda dökün.
 23. 23. Duruşunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin ! www.nurituncay.com Başarı Bizimle !

×