Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

1

Share

Download to read offline

Свіча, запалена від серця

Download to read offline

Творчий звіт

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Свіча, запалена від серця

 1. 1. Творчий звіт “Свіча, запалена від серця” Вчитель української мови та літератури Дібрівської ЗОШ І-ІІ ступенів: Савчук Т.Д. Учасники звіту: учні 7-9 класів.
 2. 2. Мета:Мета: Узагальнення вивченого про життєвий і творчий шлях Т. Шевченка, поетичну і малярську спадщину великого митця; усвідомлення учнями багатовимірності Шевченкового генія та його духовної величі; удосконалення вмінь і навичок виразного читання художніх текстів; виховання глибокої поваги і любові до мистецької спадщини Т. Шевченка.
 3. 3. Обладнання:Обладнання: - автопортрет Т. Шевченка зі свічкою (1845 р.); - фотоплакат із зображенням краси української природи, «Кобзар»; - виставка творів про Т. Шевченка; - збірки репродукцій картин митця; - музичний супровід.
 4. 4. Епіграф: У рухах пензля і пера нескорена душа палахкотіла. (В. Яцюк)
 5. 5. План: 1. "...Сирота на світі, в чужому краю..." 2. "Світе тихий, краю милий, моя Україно!.." 3. Нехай душі козацькії в Украйні витають..." 4. "Серце мліло, не хотіло співать на чужині." 5. "Минули літа молодії..." 6. Свіча як символ пам'яті про великого Кобзаря.
 6. 6. Виступ групи літературознавців: Ти свічку засвітив... Світи! Кинь світла свого в сутінки, у темінь кинь. Хай звідусюд злітаються сюди Безсонні думи, як світань провісники.
 7. 7. Виступ групи акторів: Всіх імператорів би стало З дітьми і внуками, втопить В сльозах... Слава! Слава! Хортам, і гончим, і псарям, І нашим батюшкам-царям Слава!
 8. 8. Виступ групи мистецтвознавців: А за віщо, Боже милий! За що світом нудить? Що зробила вона людям, Чого хотять люди? Щоб плакала!.. Серце моє!
 9. 9. Демонстрування картин Т.Г.Шевченка
 10. 10. “Кара щпіцрутенами”
 11. 11. “У в'язниці”
 12. 12. “Косарал взимку”
 13. 13. Крутий берег Аральського моря”
 14. 14. У ту хвилину, коли ви запалюєте свої крихітні свічечки від символічної Шевченкової, маємо всі разом подумати про її місце у нашому сьогоденні, у житті народу і кожного з нас. Вона – це дух поета, помисли і заповіти. Нині вони не повинні бути самотніми, як у жорстоку миколаївську епоху. Їх полум'я горітиме ясніше, а темряви довкола буде менше, коли ми відчуємо у них потребу. Не даймо ж їм погаснути.
 15. 15. Ти свічку засвітив... Світи! Кинь світла свого в сутінки, у темінь кинь. Хай звідусюд злітаються сюди Безсонні думи, як світань провісники. Нехай вогнисто спалахнуть отут неспокоєм, словами правди зримими, та не погаснуть і не відійдуть в безсонну ніч з обпаленими крилами.
 16. 16. Ми тебе не забудемо Кобзарю!
 17. 17. Ти нам залишив прагнення високі, Шляхи священні, по яких іти Твого сумління й мужності уроки Ми бережем і будем берегти.
 18. 18. Дякуємо за увагу!!!
 • fidesxfx

  Apr. 15, 2016

Творчий звіт

Views

Total views

117

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

17

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

1

×