Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Loading in …3
×
1 of 41

Jen CV nestačí. Profesionálem na síti LinkedIn

1

Share

Download to read offline

Prezentace z přednášky pro Informační, poradenské a sociální centrum Univerzity Karlovy v Praze - konané 16. 3. 2017.

Prezentovat se vhodně potenciálním zaměstnavatelům byl vždy nesnadný úkol. Díky stále sílící roli sociálních sítí dnes už ale často nestačí jen precizně zpracovaný životopis v PDF. Pro každého vysokoškoláka je nezbytností mít svůj aktuální životopis dostupný online na sociální síti. LinkedIn, který propojuje profesionály napříč obory, je se svými více než 433 milióny členů ideálním místem.
Přednáška posluchačům a posluchačkám především ukázala, jak se efektivně profilovat na sociálních sítích - zejména na síti LinkedIn, a představila užitečné postupy, jak vylepšit svůj profil a odlišit se od ostatních kandidátů a kandidátek.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Jen CV nestačí. Profesionálem na síti LinkedIn

 1. 1. Jen CV nestačí. Profesionálem na síti LinkedIn Přednáška IPSC UK 16. 03. 2017 Jakub Fiala, Studia nových médií FF UK e-mail: jakub.fiala@ff.cuni.cz
 2. 2. 1. sociální sítě, jejich vlastnosti a lidé v nich 2. jaké sítě máte k dispozici a které z nich jsou vhodné? 3. soukromí, osobní údaje a co s tím? 4. instantní vylepšení životopisu 5. co je dobré vědět o LinkedInu? 6. co můžete udělat se svým profilem na LinkedInu? Obsahpřednášky
 3. 3. Zdroj obrázku.
 4. 4. 90000 Zdroj obrázku.
 5. 5. Zdroj obrázku.
 6. 6. Zdroj obrázku.
 7. 7. Zdroj obrázku.
 8. 8. Zdroj obrázku.
 9. 9. Zdroj obrázku.
 10. 10. Jaké sítě jsou vhodné? Každá sociální síť má svá pro i proti. Hranice neexistují a originalita se vyplácí. Zdroj obrázku.
 11. 11. Facebook Výhody ● populární služba ● doporučení známých Nevýhody ● pozor na soukromí ● spíše pro střední a nižší pozice Síření informací mezi přáteli. Účast ve specializovaných skupinách (práce v reklamě / na internetu). Sledování stránek personálních agentur (zveřejňují nabídky). Zdroj obrázku.
 12. 12. Twitter Výhody ● Dobré inzeráty se mohou snadno a dobře šířit ● Jsou zde profesně zajímaví lidé ● Možnost hledat práci pod hastagem #prace Nevýhody ● Inzeráty se snadno mohou ztratit mezi ostatními ● Pokud jste jej dosud nepoužívali, prostředí není na poprvé intuitivní Podobně jako Facebook, ale veřejně! Sledovat lze jak účty přímo nabízející práci, tak účty vysněných firem, jejich zaměstnance nebo šéfy firem. Sdílet lze informaci, že hledám práci, ale především také ukázky vlastní práce / portfolio / blogové příspěvky apod. Zdroj obrázku.
 13. 13. Zdroj obrázku.
 14. 14. Zdroj obrázku.
 15. 15. Zdroj obrázku.
 16. 16. Použijte některou z dostupných předpřipravených šablon. Jsou jich k dispozici stovky.
 17. 17. http://canva.com http://piktochart.com
 18. 18. Jaksvůjživotopissnadno aefektivněpřizpůsobovat přiodpovědinakonkrétní pracovníinzeráty? Zdroj obrázku.
 19. 19. Zdroj obrázku.
 20. 20. Zdroj obrázku.
 21. 21. Zdroj obrázku.
 22. 22. Zdroj obrázku.
 23. 23. Zdroj obrázku.
 24. 24. LinkedIn: základní informace ● "sociální síť pro profesionály" ● světově přes 430 miliónů uživatelů (v ČR přes 600 tisíc) ● místo, kde udržovat celoživotně pracovní kontakty ● umožňuje hledat: ○ pracovní pozici ○ zaměstnance ○ obchodní partnery Zdroj obrázku.
 25. 25. Tvořit profesní online profil. Sbírat doporučení. Navazovat kontakty. Účastnit se diskuzí. Sdílet informace a odkazy. Nabízet schopnosti a dovednosti. Podporovat pozitivní digitální stopu. LinkedIn: co to umí? Zdroj obrázku.
 26. 26. 3pilíře každého LinkedIn profilu Stačí mít základní profil (není nutné prémiové členství) - ale čím více informací v něm uvedete, tím lépe. Je zapotřebí nestydět se a umět se upřímně prodat - je to konkurenční boj a vyhrají ti, co zaujmou. Všechny informace musí sedět s životopisem - jinak působí profil nedůvěryhodně.
 27. 27. Co s tím, když to tedy myslíte vážně? Jméno/Název Profesionální motto Město/místo Souhrn Pracovní zkušenosti Projekty Kurzy a školení Jazyky Dovednosti a jejich potvrzení Vzdělání Dobročinná činnost Doporučení Skupiny Sledované Zkušenosti z dobročinné činnosti Příležitosti pro dobrovolnou činnost Organizace Ceny a ocenění Akademické výsledky Patenty Oblasti iniciativy, kde se angažujete Podporované organizace Publikace Certifikáty Zájmy Další informace
 28. 28. Nezapoměňte především, že... Profil je zapotřebí mít vyplněný na 100 % bez chyb a překlepů. Fotka musí odpovídat pozici. Uvést název pozice a informaci, že hledáte nové místo. Profilovat se v oboru, ve kterém máte co nabídnout. Zaměřit se na kvalitní pracovní zkušenosti, školy a projekty. Zdroj obrázku.
 29. 29. A potom udělejte krok navíc a pak další! Buďte struční, ale výstižní: odlište se v poli souhrn. Profil můžete mít dostupný ve více jazykových mutacích. Požádejte své zaměstnavatele na LinkedInu o doporučení. Buďte aktivními členy relevantních odborných skupin. Sdílejte odkazy na projekty, na kterých jste spolupracovali, a doplňte je o vizuálně atraktivní ilustrační obrázky. Uveďte i informace "navíc" (certifikáty, dobrovolnictví). Udržujte své údaje (nejen ty kontaktní) vždy aktuální.
 30. 30. Zdroj obrázku.
 31. 31. Strategie je plán určený k dosažení cílů! Zdroj obrázku.
 32. 32. Pro inspiraci můžete mrknout i na seznam českých reklamních sloganů. Budujte svoji osobní značku ® Začněte tím, že si vytvoříte osobní slogan. Slogan pomáhá dovysvětlit co je daná značka nebo produkt zač a podporuje jeho image. Pomůže vám definovat nejen jak se sami vidíte, ale i jak se chcete představit okolí?
 33. 33. Budujte svoji osobní značku ® Váš slogan by měl být: ● stručný (2-5 slov) ● výstižný ● zapamatovatelný ● originální Zdroj obrázku.
 34. 34. Printscreen osobní stránky ke kampani #jsemandrea.
 35. 35. Printscreen vstupní stránky interaktivního životopisu Robby Leonardi.
 36. 36. Kreativní životopis František Sion využívající populární hru 1024.
 37. 37. Děkuji za pozornost. Jakub Fiala, Studia nových médií FF UK e-mail: jakub.fiala@ff.cuni.cz www.linkedin.com/in/fialajakub

×