Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak se profilovat na sociálních sítích?

142 views

Published on

Prezentace z přednášky v rámci doprovodného programu prvního ročníku veletrhu pracovních příležitostí Absolvent Univerzity Karlovy 2016.

Cílem přednášky bylo ukázat některé možnosti a způsoby využití sociálních sítí při hledání práce, upozornit na nástrahy s nimi spojené, a svým způsobem posluchačům a posluchačkám zprostředkovat konkurenční výhodu.

Published in: Career
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Jak se profilovat na sociálních sítích?

 1. 1. Jak se profilovat na sociálních sítích Veletrh Absolvent UK, 3. 10. 2016 Jakub Fiala, Studia nových médií FF UK e-mail: jakub.fiala@ff.cuni.cz
 2. 2. Zdroj obrázku.
 3. 3. Zdroj obrázku.
 4. 4. Zdroj obrázku.
 5. 5. Zdroj obrázku.
 6. 6. Jaké sítě jsou vhodné? Každá síť má svá pro i proti. Hranice neexistují a originalita se vyplácí. Zdroj obrázku.
 7. 7. Facebook Výhody ● populární služba ● doporučení známých Nevýhody ● pozor na soukromí ● spíše pro střední a nižší pozice Šíření informací mezi přáteli. Účast ve specializovaných skupinách (práce v reklamě / na internetu). Sledování stránek personálních agentur (zveřejňují nabídky). Zdroj obrázku.
 8. 8. Twitter Výhody ● Dobré inzeráty se mohou snadno a dobře šířit ● Jsou zde profesně zajímaví lidé ● Možnost hledat práci pod hastagem #prace Nevýhody ● Inzeráty se snadno mohou ztratit mezi ostatními ● Pokud jste jej dosud nepoužívali, prostředí není na poprvé intuitivní Podobně jako Facebook, ale veřejně! Sledovat lze jak účty přímo nabízející práci, tak účty vysněných firem, jejich zaměstnance nebo šéfy firem. Sdílet lze informaci, že hledám práci, ale především také ukázky vlastní práce / portfolio / blogové příspěvky apod. Zdroj obrázku.
 9. 9. Zdroj obrázku.
 10. 10. Zdroj obrázku.
 11. 11. LinkedIn: základní informace ● "sociální síť pro profesionály" ● světově přes 430 miliónů uživatelů (v ČR přes 600 tisíc) ● místo, kde udržovat celoživotně pracovní kontakty ● umožňuje hledat: ○ pracovní pozici ○ zaměstnance ○ obchodní partnery Zdroj obrázku.
 12. 12. Tvořit profesní online profil. Sbírat doporučení. Navazovat kontakty. Účastnit se diskuzí. Sdílet informace a odkazy. Nabízet schopnosti a dovednosti. Podporovat pozitivní digitální stopu. LinkedIn: co to umí? Zdroj obrázku.
 13. 13. LinkedIn: tři pilíře pro každý profil Stačí mít základní profil (není nutné prémiové členství) - ale čím více informací v něm uvedete, tím lépe. Je zapotřebí nestydět se a umět se upřímně prodat - je to konkurenční boj a vyhrají ti, co zaujmou. Všechny informace musí sedět s životopisem - jinak působí profil nedůvěryhodně.
 14. 14. LinkedIn: čím začít, když to myslíte vážně Profil je zapotřebí mít vyplněný na 100 % bez chyb a překlepů. Fotka musí odpovídat pozici. Název pozice (+ info, že hledám). Profilujte se v oboru, ve kterém máte co nabídnout. Zaměřte se na kvalitní pracovní zkušenosti, školy a projekty. Zdroj obrázku.
 15. 15. LinkedIn: co můžete ještě přidat? Buďte struční, ale výstižní: odlište se v poli souhrn. Profil můžete mít dostupný ve více jazykových mutacích. Požádejte své zaměstnavatele na LinkedInu o doporučení. Buďte aktivními členy relevantních odborných skupin. Sdílejte odkazy na projekty, na kterých jste spolupracovali, a doplňte je o vizuálně atraktivní ilustrační obrázky. Uveďte i informace "navíc" (certifikáty, dobrovolnictví). Udržujte své údaje (nejen ty kontaktní) vždy aktuální.
 16. 16. LinkedIn: profil
 17. 17. Děkuji za pozornost. Jakub Fiala, Studia nových médií FF UK e-mail: jakub.fiala@ff.cuni.cz www.linkedin.com/in/fialajakub

×