Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Lithuanian TwinSpace for Beginners

572 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Lithuanian TwinSpace for Beginners

 1. 1. Sveiki atvykę TwinSpace vadovas Šis vadovas buvo sukurtas Mokytojams Administratoriams, TwinSpace naujokams. Jis padės jums: - Prisijungti prie savo TwinSpace, - Redaguoti savo profilį, - Kurti projektinę veiklą, - Kviesti mokinius dalyvauti. Šiame vadove bus pristatytos svarbiausios TwinSpace pradžios tinklalapio priemonės.
 2. 2. Žingsnis Nr. 1 Prisijunkite Atsidarykite www.etwinning.net ir spustelėkite mygtuką Prisijungti
 3. 3. Žingsnis Nr. 1 Prisijunkite Įrašykite savo vardą bei slaptažodį ir atsidarykite savo darbastalį Patarimas: Jei negalite prisiminti savo slaptažodžio, spustelėkite nuorodą „Pamiršote slaptažodį“?
 4. 4. Žingsnis Nr. 2 Prisijunkite prie savo TwinSpace Darbastalyje spustelėkite skirtuką „Projektai“
 5. 5. Žingsnis Nr. 2 Prisijunkite prie savo TwinSpace Pasirinkite projektą Spustelėkite projekto TwinSpace nuorodą
 6. 6. TwinSpace pradžios tinklalapis Patarimas: Galite pasinaudoti viršuje esančiais skirtukais, jei norite patekti į kitas TwinSpace sritis Galite matyti savo TwinSpace pavadinimą Galite atsijungti nuo savo TwinSpace arba tvarkyti savo TwinSpace profilį spustelėję šį mygtuką. Tai yra vieša nuoroda į jūsų TwinSpace, jeigu reikia!
 7. 7. TwinSpace pradžios tinklalapis Tai yra jūsų TwinSpace gautų el. laiškų dėžutė, čia galite gauti ir siųsti el. laiškus, susijusius su eTwinning projektu Naujausios veiklos skyrelyje, galite sekti visą TwinSpace veiklą, pvz.: jei kas nors paskelbia naują įrašą tinklaraštyje arba pakviečia naują narį Tai jūsųTwinSpace kalendorius, kur galite planuoti veiklą visus mokslo metus. Patarimas: Projekto pradžioje reikėtų sužinoti, kada jūsų partnerių mokykloje atostogos. Mokyklinės atostogos skiriasi Europoje, todėl jūsų partneriai galbūt negalės vykdyti veiklos tuo metu, kai jūs to tikitės.
 8. 8. TwinSpace pradžios tinklalapis Jei niekada anksčiau neteko naudotis TwinSpace, tuomet geriausia pasinaudoti nuoroda „Ar Jūs naujokas TwinSpace?“ ir sekti nurodymus. Šiame skyrelyje galite administruoti narius: kviesti naujus TwinSpace narius ir keisti mokinių slaptažodžius. Čia galite matyti, kiek Jūsų TwinSpace turi narių: mokytojų, mokinių ir lankytojų. Be to, galite matyti TwinSpace narių vardus ir kada paskutinį kartą jie buvo prisijungę. Patarimas: Spustelėkite mygtuką „Peržiūrėti visus“ , kad pamatytumėte visą savo TwinSpace narių sąrašą.
 9. 9. TwinSpace pradžios tinklalapis Galite atnaujinti savo profilį pridėdami savo nuotrauką arba trumpai pristatydami save ir/arba savo klasę.
 10. 10. TwinSpace pradžios tinklalapis Galite kurti „Projekto veiklą“ – projektinės veiklos puslapius su failų archyvais , kuriuose galite laikyti projekto dokumentus, ir nuotraukų galerijomis, kur galite publikuoti su projektine veikla susijusias nuotraukas ar paveikslėlius.
 11. 11. TwinSpace pradžios tinklalapis Žinoma, turėtumėte pasikviesti kitus dalyvauti jūsų projekto veikloje Patarimas: Jūsų partneris, su kuriuo kartu kūrėte projektą, automatiškai tampa jūsų TwinSpace nariu ir turi administravimo teises. Tačiau jūs galbūt norėsite pakviesti kitus projekto narius, pavyzdžiui: mokinius, mokytojus ne iš eTwinning šalių, tėvus ar kitus svečius, kurie domisi jūsų projekto veikla. Atkreipkite dėmesį: jei norite pasikviesti kolegas ar mokytojus iš šalių, dalyvaujančių eTwinning, juos geriau kviesti iš eTwinning darbastalio, o ne iš TwinSpace.
 12. 12. Žingsnis Nr. 3 Atnaujinkite savo profilį Kad atnaujintumėte savo profilį, spustelėkite mygtuką „Eiti“ („Go“)
 13. 13. Žingsnis Nr. 3 Atnaujinkite savo profilį Atsiųskite nuotrauką, kad jūsų TwinSpace taptų asmeniškesnė. Tai gali būti jūsų ar mokyklos nuotrauka arba žymaus objekto jūsų mieste nuotrauka. Trumpai pristatykite save, mokinius, kuriuos mokote, ar savo pomėgius.
 14. 14. Žingsnis Nr. 3 Atnaujinkite savo profilį Galite pakeisti savo slaptažodį spustelėję mygtuką „Redaguoti“. Nepamirškite spustelėti mygtuko „Pateikti“, kad išsaugotumėte tai, ką pakeitėte.
 15. 15. Žingsnis Nr. 3 Atnaujinkite savo profilį Galite naudotis savo profilio „Siena“ kaip bendravimo įrankiu, kad informuotumėte žmones apie savo naujausią veiklą. Be to, galite skelbti žinutes kitų narių sienose. Spustelėkite mygtuką „Publikuoti“, kad paskelbtumėte žinutę savo sienoje.
 16. 16. Žingsnis Nr. 4 Kurkite projektinę veiklą Spustelėkite mygtuką „Eiti“ („Go“) ir kurkite „Projekto veiklą“.
 17. 17. Žingsnis Nr. 4 Kurkite projektinę veiklą Patarimas: Taip atrodo puslapis „Kurkite projekto veiklą“. Atkreipkite dėmesį, kad „Projekto veiklos“ skirtukas yra paryškintas. Kas yra projekto veikla? Jūsų projektas gali apimti įvairių rūšių veiklą. Pavyzdžiui, tai gali būti skaitmeniniai paveikslėliai arba nuotraukos, tinklaraštis arba rašymas bendradarbiaujant. Projekto veiklos puslapyje jūs galite naudotis įrankiais, kurie gali praversti įgyvendinant projekto veiklą, ir vieta projekto dokumentams.
 18. 18. Žingsnis Nr. 4 Kurkite projektinę veiklą Pavadinkite savo projekto veiklos puslapį, pvz.: „Susipažinkime“ arba „Mūsų miesto nuotraukos“. Pasirinkite veiklos rūšį kiekvienam puslapiui.
 19. 19. Žingsnis Nr. 4 Kokią veiklą galima kurti? Veiklos tinklaraštis – tai rašymo įrankis, leidžiantis projekto dalyviams rašyti tam tikra tema. Tekstą gali rašyti mokiniai individualiai arba porose/grupėse. Kai tinklaraštis publikuojamas, jį skaityti gali kiti projekto dalyviai.
 20. 20. Žingsnis Nr. 4 Kokią veiklą galima kurti? Failų archyvas – tai vieta, kur galite laikyti „Word“ ar „Excel“ dokumentus, vaizdo įrašus ar kitus failus, susijusius su projekto veikla. Didžiausias galimas failo dydis yra 20MB.
 21. 21. Žingsnis Nr. 4 Kokią veiklą galima kurti? Forumas – tai vieta, kur galite kurti temas diskusijoms, planuoti projekto užduotis ar aptarti tam tikrus dalykus pvz.: Mano mėgstama spalva yra. . .
 22. 22. Žingsnis Nr. 4 Kokią veiklą galima kurti? Nuotraukų galerija – tai vieta, kur galite laikyti visas savo nuotraukas ir kitus skaitmeninius paveikslėlius, susijusius su projekto veikla, pvz.: skenuotus meninius darbus ir pan. Didžiausias galimas failo dydis - 20MB.
 23. 23. Žingsnis Nr. 4 Kokią veiklą galima kurti? Vikis – tai įrankis, ypač naudingas bendram rašymui. Kaip ir tinklaraštyje, galite kurti tekstą ir dalintis juo su projekto nariais. Tačiau ne taip kaip tinklaraštyje, kiti projekto nariai taip pat gali redaguoti tavo tekstą ir pridėti savo.
 24. 24. Žingsnis Nr. 4 Kokią veiklą galima kurti? Internetinio turinio veikla leidžia jums įterpti turinį iš saityno įklijuojant kodą, pavyzdžiui: galite įterpti turinį iš „YouTube“ (galbūt sukurtą jūsų vietinės turizmo agentūros) arba programėlę, rodančią laiką, vietinius orus ir pan.
 25. 25. Žingsnis Nr. 4 Kurkite projektinę veiklą Žinosite, kurią veiklą pasirinkote, nes jos langelis bus paryškintas geltonai, o apatiniame dešiniame kampe matysite žalią varnelę. Patarimas: Galite kurti tiek projektinės veiklos, kiek norite, bet turite pasirinkti bent vieną įrankį. Vėliau galėsite keisti savo pasirinkimą ir pridėti arba panaikinti veiklą. Kad sukurtumėte projektinės veiklos puslapį, paprasčiausiai spustelėkite mygtuką „Sukurti“.
 26. 26. Žingsnis Nr. 5 Kvieskite narius Spustelėkite mygtuką „Eiti“ („Go“), kad galėtumėte kviesti narius.
 27. 27. Žingsnis Nr. 5 Kvieskite naujus mokinius Įrašykite mokinio vardą ir pavardę Patarimas: Skyrelyje „Kviesti naujus mokinius“ galite įrašyti iki 3 vardų, bet galite pridėti ir daugiau spustelėję mažą pliuso ženklą po 3 langeliu. Spustelėkite „Pateikti“
 28. 28. Žingsnis Nr. 5 Kvieskite naujus mokinius Sistema pasiūlys prisijungimo vardus ir slaptažodžius jūsų mokiniams. Patarimas: Galite redaguoti pasiūlytus prisijungimo vardus ir slaptažodžius – verta pakeisti slaptažodžius į tokius, kuriuos būtų lengva prisiminti. Jei jūs patenkinti vartotojų vardais ir slaptažodžiais, spustelėkite „Pateikti“.
 29. 29. Žingsnis Nr. 5 Kvieskite naujus mokinius Patarimas: Galite pakeisti mokinio vaidmenį eTwinning spustelėję išsiskleidžiantį meniu. Yra du pasirinkimai: TS mokinys ir TS mokinys administratorius (daugiau informacijos rasite teksto dėžutėje).
 30. 30. Žingsnis Nr. 5 Kvieskite naujus mokinius Patarimas: El. paštu gausite patvirtinimą su mokinių prisijungimo duomenimis – išsaugokite šį el. laišką, nes jo gali vėliau prireikti. Daug mokytojų nusprendžia užsirašyti savo mokinių naudotojų vardus ir slaptažodžius. Matysite pranešimą, patvirtinantį, kad jūs sėkmingai pakvietėte savo mokinį ar mokinius į TwinSpace. Spustelėję „Atlikta“ grįšite į savo TwinSpace

×