eTwinning Slovak involving pupils

1,063 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,063
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
764
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

eTwinning Slovak involving pupils

 1. 1. Zapojenie žiakov Niekoľko rád na to, ako je možné žiakov zapojiť do vytvorenia a realizácie projektu partnerstva škôl eTwinning
 2. 2. Zapojenie žiakov Realizácia projektu partnerstva škôl eTwinning môže byť prospešnou skúsenosťou pre učiteľov i žiakov. Uvádzame niekoľko návrhov, ako zabezpečiť, aby vaši žiaci získali zo zapojenia sa do realizácie projektu partnerstva škôl eTwinning.
 3. 3. Pred realizáciou projektu Vysvetlite základnú myšlienku projektu a zapojte žiakov do naplánovania jeho realizácie. Vysvetlite, že všetci realizátori projektu (učitelia i žiaci) majú pri realizácii projektu svoje úlohy.
 4. 4. Pred realizáciou projektu Dohodnite sa na zaujímavých témach, o ktorých budete v priebehu realizácie projektu diskutovať.
 5. 5. Plánovanie realizácie projektu Odhadnite vedomosti žiakov o iných krajinách a posúďte, čo by sa chceli dozvedieť. Umožnite žiakom naplánovať, ako by prezentovali svoju školu, región, krajinu.
 6. 6. Plánovanie realizácie projektu Dohodnite sa na tom, aké nástroje budete v priebehu realizácie projektu využívať. Predstavte žiakom priestor pre spoluprácu.
 7. 7. Realizácia projektu Vytvorte v triede žiacky kútik alebo iný priestor v škole na prezentáciu aktivít, ktoré sú súčasťou realizácie projektu.
 8. 8. Realizácia projektu Vytvorte zmiešané dvojice alebo skupiny žiakov partnerských škôl a overte si, či má každý žiak aspoň jedného partnera. Umožnite žiakom kontaktovať sa prostredníctvom četu alebo videokonferencie.
 9. 9. Realizácia projektu Nájdite dobrovoľníkov, ktorí budú mať na starosti jednotlivé oddiely priestoru pre spoluprácu. Umožnite žiakom v priebehu realizácie projektu navrhovať témy na diskusiu.
 10. 10. Realizácia projektu Vytvorte si spoločný harmonogram realizácie aktivít v rámci projektu (napríklad festivaly, športové aktivity).
 11. 11. Realizácia projektu Do realizácie aktivít zapojte všetkých žiakov. Navrhnite realizovať rôzne aktivity v súlade so záujmami a schopnosťami žiakov, aby boli v realizácii projektu stále aktívni. Integrujte realizáciu projektu do výchovnovzdelávacieho projektu, aby to žiaci považovali za jeho prirodzenú súčasť (nie za prácu naviac).
 12. 12. Realizácia projektu Stanovte pre žiakov kritériá hodnotenia plnenia úloh v jednotlivých fázach realizácie projektu. Zdôrazňujte potrebu jazykovo správnej komunikácie medzi žiakmi.
 13. 13. Po ukončení realizácie projektu Diskutujte so žiakmi o pozitívnych a negatívnych aspektoch realizácie projektu, hlavne o tom, čo od realizácie projektu očakávali a ako sa ich očakávania splnili.
 14. 14. Po ukončení realizácie projektu Zapojte žiakov do prezentácie výsledkov realizácie projektu pred školskou komunitou i širokou verejnosťou.
 15. 15. Po ukončení realizácie projektu Požiadajte o udelenie certifikátu kvality vášmu projektu a ak budete úspešní, oslávte jeho udelenie s vašimi žiakmi.
 16. 16. Zapojenie ďalších ľudí Do realizácie projektu môžete zapojiť i kolegov, a to tým, že ich zapojíte priamo do realizácie aktivít projektu, alebo tým, že sa s nimi podelíte o výsledky jeho realizácie, prípadne že vám pomôžu prezentovať výsledky jeho realizácie.
 17. 17. Zapojenie ďalších ľudí Pre rodičov žiakov zorganizujte deň otvorených dverí, v rámci ktorého budú žiaci projekt prezentovať. Do jeho realizácie môžete zapojiť i rodičov, ak im sprístupníte priestor pre spoluprácu, kde sa budú môcť dozvedieť, na akej téme žiaci pracujú.

×