E twinning czech tools

1,797 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,797
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,265
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

E twinning czech tools

 1. 1. Základní informace o nových nástrojích v eTwinningu
 2. 2. V eTwinningu existují tři různá prostředí 2 Pracovní plocha Veřejný portál 1 TwinSpace 3
 3. 3. 1. prostředí: veřejný portál 1
 4. 4. 2. prostředí: pracovní plocha 2
 5. 5. 3. prostředí: TwinSpace 3
 6. 6. Každé prostředí má vlastní nástroje Veřejný portál Pracovní plocha TwinSpace
 7. 7. Nástroje na veřejném portálu
 8. 8. Veřejný portál - nástroje pro získávání informací V sekci „Objevujte“ se dozvíte, v čem eTwinning spočívá a jak se do této aktivity můžete zapojit. V sekci „Zapojte se“ můžete hledat potenciální partnerské školy a učitele. Sekce „Zdokonalujte se“ nabízí informace o eTwinningových workshopech a dalších možnostech rozvoje profesních dovedností.
 9. 9. Veřejný portál - nástroje pro získávání informací V sekci „Buďte v obraze“ najdete aktuální informace o dění v eTwinningu.
 10. 10. Veřejný portál - nástroje pro získávání informací Zobrazují se zde také nejnovější statické údaje o eTwinningu, např. informace, kolik učitelů je v současné době zaregistrováno.
 11. 11. Veřejný portál - nástroje pro získání inspirace V sekci „Spolupracujte“ najdete inspiraci v podobě nápadů na projekt a ukázek z projektů.
 12. 12. Veřejný portál - nástroje pro získání inspirace Do sekce „O čem se mluví“ jsou zařazovány inspirativní rozhovory a případové studie, jejichž autory jsou učitelé a političtí činitelé.
 13. 13. Veřejný portál - nástroje pro registraci K nástrojům pro registraci se dostanete kliknutím na políčko „Zaregistrujte se“. Registrace vám umožní stát se členem eTwinningové komunity. Takto vypadá stránka pro předběžnou registraci, kde vyplníte první část eTwinningového formuláře.
 14. 14. Veřejný portál - nástroje pro podporu Sekce „Podpora“ nabízí podrobné návody pro práci na pracovní ploše a v TwinSpace.
 15. 15. Nástroje na pracovní ploše Jakmile se v eTwinningu zaregistrujete, získáte přístup na pracovní plochu. Zde můžete vyhledávat partnery, komunikovat s kolegy z celé Evropy, provádět registraci projektů a vykonávat mnohé další aktivity.
 16. 16. Pracovní plocha - nástroje pro získávání informací Můžete se podívat, co je v eTwinningové komunitě nového. Najdete zde aktuální informace ze své země.
 17. 17. Pracovní plocha - nástroje pro práci na sociálních sítích Při registraci si v aktivitě eTwinning vytvoříte vlastní „Profil“, což znamená, že ostatním se budou zobrazovat informace o vás a budou s vámi moci být v kontaktu. Nástroj „Můj život v eTwinningu“ automaticky zaznamenává všechny vaše aktivity na eTwinningové platformě.
 18. 18. Pracovní plocha - nástroje pro práci v sociálních sítích Nástroj „Kontakty“ vám umožňuje udržovat kontakty s lidmi, které jste na eTwinningové platformě potkali. Pomocí „Mého deníku“ můžete ostatní průběžně informovat o svých aktivitách a nových nápadech na projekt.
 19. 19. Pracovní plocha - nástroje pro komunikaci Pomocí systému interních zpráv můžete komunikovat s lidmi ze svého seznamu kontaktů a potenciálními partnery.
 20. 20. Pracovní plocha - nástroje pro vyhledávání partnerů Při hledání partnerů můžete použít „vyhledávač“. Můžete také zanechat vzkaz na „fóru pro vyhledávání partnerů“, což je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak partnery pro projekt nalézt.
 21. 21. Pracovní plocha - nástroje pro vyhledávání partnerů Jakmile partnera naleznete, můžete pro navázání kontaktu využít tlačítko „Zpráva“ nebo „Přidat kontakt“.
 22. 22. Pracovní plocha - nástroje pro vedení projektu Chcete-li se svou partnerskou školou (školami) zaregistrovat projekt, klikněte na „Vytvořit nový projekt“. Kliknutím na název projektu přejdete na jeho domovskou stránku. Jiné nástroje v této kategorii vám umožňují přizvat nové účastníky, požádat o pomoc, informovat o svém projektu apod.
 23. 23. Pracovní plocha - nástroje pro vedení projektu V „Deníku projektu“ můžete ostatní průběžně informovat, jak ve své práci na projektu pokračujete.
 24. 24. Pracovní plocha - nástroje pro vedení projektu „Karta projektu“ vám umožňuje být v kontaktu s vaším národním podpůrným střediskem, informovat jeho pracovníky o vývoji projektu a žádat je o radu či o pomoc.
 25. 25. Pracovní plocha - nástroje umožňující profesní rozvoj Kdokoli může vytvořit „místnost pro učitele“. Jedná se o neformální prostředí často založená s určitým cílem. Stát se členem místnosti není obtížné.
 26. 26. Pracovní plocha - nástroje umožňující profesní rozvoj eTwinningové „skupiny“ jsou zaměřeny na určité téma. Vstoupíte-li do skupiny, můžete se zapojit do diskusí s kolegy a sdílet s nimi úspěšné postupy z praxe.
 27. 27. Pracovní plocha - nástroje umožňující profesní rozvoj „Online semináře“ jsou internetové vzdělávací programy určené všem učitelům zaregistrovaným v eTwinningu. Každý z nich obvykle probíhá po několik týdnů na externí platformě.
 28. 28. Pracovní plocha - nástroje umožňující profesní rozvoj Nástroj nazvaný „Zdroje“ vám umožňuje vyhledávat užitečné zdroje materiálů, které se rozhodli sdílet jiní účastníci. Můžete sem také vkládat zdroje o kterých jste přesvědčeni, že by mohly být užitečné pro ostatní.
 29. 29. Pracovní plocha - nástroje pro podporu Nástroj „Asistenční služba“ nabízí praktickou pomoc v mnoha oblastech a také fórum, kde můžete zveřejňovat dotazy a žádat o pomoc ostatní účastníky eTwinningu!
 30. 30. Nástroje v TwinSpace Samotné prostředí TwinSpace je nástroj, ke kterému získáte přístup, jakmile registraci vašeho projektu potvrdí národní podpůrné středisko (NSS).
 31. 31. TwinSpace - nástroje pro plánování projektu Pro sestavení harmogramu projektu je ideálním nástrojem „kalendář“.
 32. 32. TwinSpace - nástroje pro spolupráci V TwinSpace najdete nástroj pro „úpravu informací o účastnících“ můžete zvát žáky a nastavovat jejich přístup do prostředí TwinSpace.
 33. 33. TwinSpace - nástroje pro spolupráci V sekci „Projektové aktivity“ můžete provádět veškerou práci na projektu. Můžete si vytvářet „stránky pro jednotlivé aktivity“.
 34. 34. TwinSpace - nástroje pro spolupráci Systém aplikací vám umožňuje vytvářet si stránky pro jednotlivé aktivity a vkládat na ně aplikace - na výběr máte 6 různých. Mezi aplikace patří nástroje pro spolupráci, jako jsou blogy a wiki, ale také nástroje pro sdílení, jako je knihovna souborů a galerie obrázků, dále diskusní fórum pro komunikaci a nástroj pro přidávání obsahu z webu, který umožňuje vkládat aplikace z Internetu.
 35. 35. TwinSpace - nástroje pro komunikaci Pro komunikaci s ostatními členy svého TwinSpace můžete využít interní e-mailový systém.
 36. 36. TwinSpace - nástroje pro komunikaci V TwinSpace je speciální prostor vyhrazen pro vzájemnou komunikaci učitelů - žákům se tato sekce nezobrazuje.
 37. 37. TwinSpace - nástroje pro komunikaci Také je zde zvláštní prostor pro komunikaci mezi žáky. Pokud chcete, aby žáci získali zkušenosti s vedením platformy pro online komunikaci, je tento nástroj velmi vhodný.
 38. 38. TwinSpace - nástroje pro komunikaci Chcete-li se svými partnery z TwinSpace komunikovat v reálném čase, je ideálním nástrojem „chat“.
 39. 39. TwiSpace - nástroje pro podporu Jste-li v TwinSpace nováčky, doporučujeme nejprve provést tyto kroky.
 40. 40. TwinSpace - nástroje pro podporu Případně můžete využít „Návod pro práci v prostředí TwinSpace“.
 41. 41. TwinSpace - nástroje pro šíření výsledků Pokud chcete svoji práci představit lidem, kteří nejsou do projektu zapojeni, budete jim muset zaslat odkaz na veřejně přístupné prostředí TwinSpace. Zobrazí se jim všechny stránky s aktivitami, které jste zveřejnili.
 42. 42. TwinSpace - nástroje pro šíření výsledků Další způsob, jak šířit informace o vašem projektu, je využití blogu v TwinSpace. Blog je zveřejňován automaticky, aby si ho však čtenáři mohli přečíst, budou potřebovat přímý odkaz na veřejné prostředí TwinSpace. Blog se neobjeví mezi výsledky vyhledávání v běžně používaných internetových vyhledávačích.
 43. 43. TwinSpace - nástroje pro šíření výsledků Jakoukoli svoji stránku s aktivitami můžete zveřejnit pomocí nástroje pro zveřejňování. Opět se zobrazí pouze těm, kdo se na prostředí TwinSpace dostanou pomocí přímého odkazu.

×