Czech TwinSpace for Beginners

472 views

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
472
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
167
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Welcome
 • Step 1.1
 • Step 1.2
 • Step 2.1
 • Step 2.2
 • Feature 1.1
 • Feature 1.2
 • Feature 1.3
 • Features 1.4 – NOTE: This screenshot will need to change
 • Features 1.5 – NOTE: This screenshot will need to change
 • Features 1.6 – NOTE: This screenshot will need to change
 • Step 3.1 – NOTE: This screenshot will need to change
 • Step 3.2
 • Step 3.3
 • Step 3.4
 • Step 4.1 – NOTE: This screenshot will need to change
 • Step 4 Tip
 • Step 4.2
 • Description 1.1
 • Description 1.2
 • Description 1.3
 • Description 1.4
 • Description 1.5
 • Description 1.6
 • Step 4.3
 • Step 5.1 – NOTE: This screenshot will need to change
 • Step 5.2
 • Step 5.3
 • Step 5.4
 • Step 5.5
 • Czech TwinSpace for Beginners

  1. 1. Vítejte Průvodce prostředím Twinspace Návod pro práci v prostředí TwinSpace byl vytvořen pro učitele-administrátory, kteří jsou v prostředí TwinSpace nováčky. S pomocí návodu dokážete: - vstoupit do prostředí Twinspace; - upravit svůj profil; - vytvořit projektové aktivity; - přizvat k účasti žáky. Najdete zde také charakteristiku nejdůležitějších prvků na hlavní stránce TwinSpace.
  2. 2. 1. krok Přihlaste se Jděte na portál www.etwinning.net a klikněte na políčko Přihlášení.
  3. 3. 1. krok Přihlaste se Napište svoje jméno a uživatelské heslo a přejděte na pracovní plochu. Rada: Pokud si své heslo nepamatujete, použijte nápovědu „Zapomněli jste své heslo?“.
  4. 4. 2. krok Vstupte do svého prostředí TwinSpace Na pracovní ploše klikněte na políčko „Projekty“.
  5. 5. 2. krok Vstupte do svého prostředí TwinSpace Vyberte projekt. U daného projektu klikněte na odkaz pro TwinSpace.
  6. 6. Aplikace na hlavní stránce TwinSpace Rada: Při přecházení z jedné části TwinSpace do druhé, doporučujeme pro orientaci používat políčka nahoře na stránce. Zde vidíte jméno svého TwinSpace. Kliknutím na políčko se z prostředí odhlásíte, nebo přejdete do sekce pro úpravy profilu v TwinSpace. Pokud potřebujete odkaz na své prostředí Twinspace pro veřejnost, najdete ho zde.
  7. 7. Aplikace na hlavní stránce TwinSpace Toto je schránka v TwinSpace pro odesílání a příjem všech zpráv týkajících se vašeho eTwinningového projektu. V části „Nejnovější aktivity“ máte přehled o všem, co se v TwinSpace děje. Vidíte např., že někdo zveřejnil nový záznam na blogu nebo přizval nového účastníka. Zde najdete svůj kalendář v prostředí Twinspace. Slouží pro plánování všech aktivit během roku. Rada: Na začátku projektu je dobré zjistit, kdy mají vaše partnerské školy prázdniny. Termíny školních prázdnin se v různých evropských zemích liší, vaši partneři tedy nemusí být schopni na pracovat na projektu v době, kdy byste očekávali.
  8. 8. Aplikace na hlavní stránce TwinSpace Pokud jste TwinSpace nikdy nepoužívali, je dobré kliknout na políčko „Jste v eTwinningu nováčkem?“ a postupovat doporučeným způsobem. V této sekci můžete upravovat informace o členech, tedy také zvát nové členy a měnit hesla přidělená žákům. Zde vidíte kolik učitelů, žáků a hostů je členy vašeho TwinSpace. Zobrazí se také jména členů TwinSpace a data jejich posledního přihlášení. Rada: Po kliknutí na políčko „Zobrazit vše“ se objeví seznam všech členů TwinSpace.
  9. 9. Aplikace na hlavní stránce TwinSpace Svůj profil můžete aktualizovat - můžete např. přidat fotografii či v textu představit sebe a/nebo svoji třídu.
  10. 10. Aplikace na hlavní stránce TwinSpace Můžete si také vytvořit „Aktivity projektu“. Mezi ně patří např. archiv souborů, kde si ukládáte práci realizovanou v rámci projektu, nebo galerii, kam lze vložit jakýkoli obrázek týkající se projektu.
  11. 11. Aplikace na hlavní stránce TwinSpace Nezapomeňte pozvat také ostatní, aby se mohli do vaší práce na projektu zapojit. Rada: Druhý „zakladatel“ projektu se automaticky stává členem TwinSpace s administrátorskými právy. Můžete se však rozhodnout přizvat i další účastníky projektu, např. žáky, učitele ze zemí nezapojených do eTwinningu, rodiče nebo jiné„hosty“, kteří by se rádi na vaši práci v projektu podívali. Upozornění: Chcete-li pozvat kolegy či učitele ze zemí zapojených do eTwinningu, musíte tak učinit přes eTwinningovou pracovní plochu, ne z prostředí TwinSpace.
  12. 12. 3. krok Aktualizujte svůj profil Chcete-li aktualizovat svůj profil, klikněte na políčko „OK“.
  13. 13. 3. krok Aktualizujte svůj profil Vložte svoji fotografii, prostředí TwinSpace tak bude „osobnější“. Může se jednat o foto vaší osoby, školy nebo známé památky ve vašem městě. Napište něco o sobě a své třídě a uveďte své koníčky a zájmy.
  14. 14. 3.krok Aktualizujte svůj profil Heslo můžete změnit po kliknutí na políčko „Upravit“. Chcete-li provést změnu, nezapomeňt e kliknout na políčko „Odeslat“.
  15. 15. 3. krok Aktualizujte svůj profil Svoj „ Zeď v profilu“ můžete používat jako komunikační nástroj a informovat ostatní o svých nejnovějších aktivitách. Zprávy můžete zveřejňovat také na zdech ostatních členů. Kliknutím na políčko „Zveřejnit“ zprávu zobrazíte na své zdi.
  16. 16. 4. krok Vytvořte projektové aktivity Chcete-li vytvořit „projektovou aktivitu“, klikněte na políčko „OK“.
  17. 17. 4. krok Vytvořte projektové aktivity Rada: Takto vypadá stránka pro vytváření projektových aktivit. Všimněte si, že políčko „Projektové aktivity“ je zvýrazněno. Co jsou projektové aktivity? Váš projekt může sestávat z různých typů aktivit. Můžete např. pracovat s obrázky v digitální podobě, vést blog nebo se věnovat společnému psaní. Na stránce pro projektové aktivity máte přístup k nástrojům potřebným pro realizaci projektu. Výsledky své práce zde také můžete ukládat.
  18. 18. 4. krok Vytvořte projektové aktivity Každou stránku v sekci „Projektové aktivity“ pojmenujte - např. „Seznamujeme se“ nebo „Obrázky z našeho města“. Vyberte si, jaké aktivity chcete na každé stránce mít.
  19. 19. 4. krok Jaké aktivity máte k dispozici? Blog aktivity je nástroj pro psaní, který umožňuje účastníkům projektu věnovat se psaní na určité téma. Texty mohou tvořit žáci samostatně nebo ve dvojicích/skupinách. Zveřejněný blog si mohou přečíst všichni účastníci projektu.
  20. 20. 4. krok Jaké aktivity máte k dispozici? V archivu souborů si můžete ukládat všechny dokumenty ve Wordu, tabulky v Excelu, videonahrávky a další soubory týkající se projektu. Maximální velikost souboru je 20MB.
  21. 21. 4. krok Jaké aktivity máte k dispozici? Fórum je místo, kde můžete otevírat nová diskusní témata, zadávat v rámci projektu úkoly nebo si vybrat jen určité téma, např.: „Moje oblíbená barva je …“
  22. 22. 4. krok Jaké aktivity máte k dispozici? Galerie je prostor pro ukládání fotografií a dalších obrázků v digitálním formátu, které se vztahují k práci na projektu,např.: oskenovaných výtvarných děl apod. Maximální velikost souboru je opět 20MB.
  23. 23. 4. krok Jaké aktivity máte k dispozici? Wiki je nástroj obzvlášť vhodný pro společné psaní. Stejně jako na blogu zde můžete psát text a sdílet ho s ostatními v projektu. Rozdíl spočívá v tom, že na wiki mohou vkládat vlastní texty a upravovat již publikované všichni ostatní účastníci projektu.
  24. 24. 4. krok Jaké aktivity máte k dispozici? Aktivita „Materiály z webu“ umožňuje vkládat do prostředí různé aplikace a materiály z webu, a to vložením kódu. Můžete sem např. vložit videonahrávku z YouTube, jejímiž autory jsou pracovníci místního úřadu cestovního ruchu, či aplikaci ukazující přesný čas nebo informující o počasí v místě vašeho bydliště.
  25. 25. 4. krok Vytvořte projektové aktivity Budete vědět, že jste zvolili konkrétní aktivitu - příslušné políčko bude žlutě zvýrazněno a v pravém dolním rohu uvidíte zelené zaškrtnutí. Rada: Projektových aktivit můžete vytvořit libovolné množstí, podmínkou je alespoň jedna. Svou volbu můžete později změnit a aktivity přidávat/odebírat. Chcete-li vytvořit projektovou aktivitu, klikněte na políčko „Vytvořit“.
  26. 26. 5. krok Pozvěte účastníky Chcete-li pozvat nové účastníky, klikněte na políčko „OK“.
  27. 27. 5. krok Pozvěte nové žáky Napište křestní jméno a příjmení žáka. Rada: V části „Pozvat nové žáky“ jsou automaticky nastavena 3 jména. Další přidáte kliknutím na malé políčko se znaménkem plus přímo pod posle číslem 3. Klikněte na políčko „Odeslat“.
  28. 28. 5. krok Pozvěte nové žáky Systém navrhne pro žáky přihlašovací jméno a heslo. Rada: Navrhované přihlašovací jméno a heslo můžete změnit - bude užitečné vybrat jako heslo jiné, snáze zapamatovatelné slovo. Pokud jste s přihlašovacím jménem a heslem spokojeni, klikněte na políčko „Odeslat“.
  29. 29. 5. krok Pozvat nové žáky Rada: Roli žáků v eTwinningu můžete změnit po kliknutí na rozbalovací menu. V nabídce jsou dvě možnosti: TS žák a TS žák-administrátor - více informací najdete v textu v rámečku.
  30. 30. 5. krok Pozvěte nové žáky Rada: Potvrzení obdržíte v e-mailové zprávě s přihlašovacími údaji pro žáka. Zprávu si bezpečně uložte, můžete ji potřebovat později. Mnoho učitelů si přihlašovací jména a hesla žáků také zapisuje. Uvidíte zprávu, která vám potvrdí, že pozvání žáka do prostředí TwinSpace proběhlo úspěšně. Do prostředí TwinSpace se vrátíte kliknutím na políčko „Dokončeno “.

  ×