Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Михайло
Коцюбинський
Михайло Коцюбинський народився 17 вересня 1864
року на мальовничій околиці Вінниці в сім’ї дрібного
урядовця.
Батько письменника
Михайло Матвійович був
людиною доброчесною й
працьовитою, але
запальною і нестриманою,
мав від природи
...
Перші сім років життя
маленького Михайлика
пройшли в місті Вінниця,а
наступні — у переїздах по
Поділлю.
Своїм вихованням
М...
Хлопчик був улюбленцем
матері й пестуном родини, із
зведеними сестрами й
братом жив дружно,
допомагав їм виконувати
різну ...
Багато пісень, записаних від співаків з народу, хлопчик
інсценував і за їх сюжетами, разом з сестрами та братами
ставив ви...
Після закінчення
Шаргородської семінарії
Коцюбинський разом з іншими
випускниками поїхав до
Кам’янця-Подільського, маючи
н...
У 1891 році Коцюбинський
склав іспит на народного
вчителя і став працювати по
селах. Його завжди можна
було побачити там, ...
Коцюбинський почав пробувати
свої сили в літературі рано, брався
за поезію, переклади, нариси, та
швидко головним полем йо...
Але письменник невтомно працює і з’являються
оповідання «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник»,
«П’ятизлотник», повість «...
На основі народних джерел Коцюбинський пише
кілька коротких оповідань для найменших, що за
формою скидаються на притчі: «П...
З 1898 року письменник
оселяється в древньому
Чернігові, отримавши роботу
в земській управі. З 1900 по
1911 рік працює в
с...
Останні роки життя великого
письменника позначені різким
погіршенням здоров'я,
загостренням хвороби серця.
Йому не допомаг...
До літературної спадщини Коцюбинського звертаються
сучасні діячі мистецтв. За мотивами його творів створені
талановиті роб...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Kotsubinskiy

40 views

Published on

Михайло Коцюбинський був людиною високої культури, душевної краси і благородства. А ще надзвичайно любив дітей, ніколи не проходив біля них, щоб з ними не заговорити та трохи не пожартувати. Його власні діти — Ірина, Оксана, Роман і Юрій завжди проводили разом з батьком дозвілля, часто були першими слухачами тільки-но написаних літературних творів. «Тато мав звичку вечорами садовити дітей навколо себе і читати нам власні казочки»,— згадувала його дочка Ірина Коцюбинська.

Published in: Art & Photos
 • Be the first to comment

Kotsubinskiy

 1. 1. Михайло Коцюбинський
 2. 2. Михайло Коцюбинський народився 17 вересня 1864 року на мальовничій околиці Вінниці в сім’ї дрібного урядовця.
 3. 3. Батько письменника Михайло Матвійович був людиною доброчесною й працьовитою, але запальною і нестриманою, мав від природи неврівноважену вдачу, не міг терпіти утисків начальства і несправедливості й тому часто міняв роботу. Разом з ним мандрувала і його сім’я.
 4. 4. Перші сім років життя маленького Михайлика пройшли в місті Вінниця,а наступні — у переїздах по Поділлю. Своїм вихованням Михайло Коцюбинський зобов’язаний матері Гликерії Максимівні.
 5. 5. Хлопчик був улюбленцем матері й пестуном родини, із зведеними сестрами й братом жив дружно, допомагав їм виконувати різну господарську роботу. А вечорами всі діти збиралися біля Михайлика і слухали, як він читав їм у голос книжки з домашньої бібліотеки. У дитинстві Михайлик — «повновидий, невисокого зросту хлопчик, з темним, трохи кучерявим волоссям, завжди чепурний і чисто вдягнений. Вчився добре...». Уроки він готував завжди краще за інших, був уважний і дуже старанний, не по літах серйозний, товариський. Захоплювався українськими народними піснями і любов до них проніс через усе життя. Особливе враження справляли на нього лірники і бандуристи, яких часто запрошувала мати Михайлика.
 6. 6. Багато пісень, записаних від співаків з народу, хлопчик інсценував і за їх сюжетами, разом з сестрами та братами ставив вистави. Михайлик з 9 років пробує сам складати вірші та пісні. У 12 років він пише російською мовою оповідання «Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невчініє тьма» . Закінчивши третій клас Барської початкової народної школи, хлопець вступає до Шаргородської духовної семінарії-бурси. Там він багато читає, відкриває для себе «Кобзар» Шевченка, твори Марка Вовчка, які закохали в красу українського слова.
 7. 7. Після закінчення Шаргородської семінарії Коцюбинський разом з іншими випускниками поїхав до Кам’янця-Подільського, маючи намір навчатися в університеті, але ця мрія не здійснилася. Помер батько, сім’я залишилася без годувальника і турбота про всю велику родину повністю лягла на плечі Михайла. Тому він працює домашнім учителем і продовжує навчатися самостійно.
 8. 8. У 1891 році Коцюбинський склав іспит на народного вчителя і став працювати по селах. Його завжди можна було побачити там, де збиралися люди: біля криниці, біля ставка, у полі. Він був приємним співрозмовником, добрим порадником. Понад п’ять років Михайло працював у філоксерній комісії, яка вела боротьбу з виноградними шкідниками у Бессарабії та Криму. Нові враження послужили матеріалом для майбутніх творів. Але ця робота позначилась на його здоров’ї і Коцюбинському довелося лікуватися в Італії, часто бував на Прикарпатті, де зустрічався з Іваном Франком , Лесею Українкою,Василем Стефаником.
 9. 9. Коцюбинський почав пробувати свої сили в літературі рано, брався за поезію, переклади, нариси, та швидко головним полем його письменницької діяльності, справжнім покликанням стає художня проза. З перших спроб Михайла відомі оповідання “Андрій Соловійко, або Вченіє світ, а невченіє тьма” , “21-го грудня, на введеніє” , “Дядько та тітка”. У 1890 році львівський дитячий журнал “Дзвінок” опублікував його вірш “Наша хатка”.
 10. 10. Але письменник невтомно працює і з’являються оповідання «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник», «П’ятизлотник», повість «На віру», віршована казка «Завидющий брат».
 11. 11. На основі народних джерел Коцюбинський пише кілька коротких оповідань для найменших, що за формою скидаються на притчі: «Про двох цапків», «Дві кізочки», «Десять робітників», «Івасик та Тарасик», «Чого ж вони зраділи?». У кожному з них — певна повчальна думка. Малятам ці мініатюри дають перші моральні настанови в житті: як треба і як не треба поводитися.
 12. 12. З 1898 року письменник оселяється в древньому Чернігові, отримавши роботу в земській управі. З 1900 по 1911 рік працює в статистичному бюро губернського земства. Цей період життя і творчості Коцюбинського особливий. Навколо нього гуртується чернігівська інтелігенція.
 13. 13. Останні роки життя великого письменника позначені різким погіршенням здоров'я, загостренням хвороби серця. Йому не допомагає лікування в університетській клініці Києва, і 25 квітня 1913 року серце неповторного майстра слова перестало битися. Поховано Михайла Коцюбинського на Болдиній горі в Чернігові, де він так любив відпочивати, милуючись красою Придесення.
 14. 14. До літературної спадщини Коцюбинського звертаються сучасні діячі мистецтв. За мотивами його творів створені талановиті роботи, які увійшли до класичної скарбниці українського мистецтва. Серед фільмів-екранізацій найбільший успіх мали художні фільми «Дорогою ціною» Марка Донського та «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. А ще були створені художні фільми «Що записати в книгу життя» та «Подарунок на іменини».

×