Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Ено Рауд
15.02.1928 – 9.07.1996
Ено Рауд народився 15 лютого 1928 року у древньому
естонському місті Тарту в родині відомого письменника
Марта Рауда.
Свої...
У 1952 році Рауд закінчив Тартуський державний
університет за фахом «естонська мова». Потім кілька
років працював в Естонс...
Популярність автору приніс цикл казок для дошкільнят про
Сіпсіка, ляльку з чорним розпатланим волоссям і костюмчиком
в шир...
Ено Рауд писав також чудові дитячі вірші. Книга його віршів
«Риба ходить, колобродить …» – для тих маленьких читачів, які
...
Ено Рауд також переказав для дітей естонський
національний епос «Калевіпоег», який був створений на
основі народних пісень...
Але найбільш відомі твори автора - це повісті-казки з
циклу «Муфта, Півчеревичка і Мохобородько», в оригіналі -
Naksitrall...
Ці книги особливо цікаві тим, що в них Рауд звертається до
досить рідкісних для дитячої літератури тем екології, біологічн...
Повний цикл, що складається із чотирьох книг, був
написаний у період 1972–1982 роках. За першу книгу серії у
1974 році Ено...
Крім того, Ено Рауд написав сценарії до шести
мультфільмів: «Маленький моторолер», «Яак і робот»,
«Хитрий Антс і Нечистий»...
Рауд писав книги для дітей різного віку - від дошкільнят
(«Кінокамера, яка хотіла все знати», «Казки одного літа»,
«Сіпсік...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Автор Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька. ( до 90-річчя від дня народження Ено Рауда)

124 views

Published on

Уже кілька поколінь юних читачів різних країн захоплюються творами естонського дитячого письменника Ено Рауда. Адже у світі зовсім не багато письменників, чиє ім’я внесено до Почесного списку імені Ганса Крістіана Андерсена, і Ено Рауд – один з них.

Published in: Art & Photos
 • Be the first to comment

Автор Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька. ( до 90-річчя від дня народження Ено Рауда)

 1. 1. Ено Рауд 15.02.1928 – 9.07.1996
 2. 2. Ено Рауд народився 15 лютого 1928 року у древньому естонському місті Тарту в родині відомого письменника Марта Рауда. Свої перші твори хлопець опублікував ще в десятирічному віці в дитячому журналі під псевдонімом Ено Саммальхабе, що в перекладі з естонської означає Ено Мохова Борода.
 3. 3. У 1952 році Рауд закінчив Тартуський державний університет за фахом «естонська мова». Потім кілька років працював в Естонській національної видавничої асоціації, після чого зайнявся письменницькою працею.
 4. 4. Популярність автору приніс цикл казок для дошкільнят про Сіпсіка, ляльку з чорним розпатланим волоссям і костюмчиком в широку біло-блакитну смужку, який і дотепер є одним із символів дитячої літератури Естонії.
 5. 5. Ено Рауд писав також чудові дитячі вірші. Книга його віршів «Риба ходить, колобродить …» – для тих маленьких читачів, які люблять чудеса і перетворення, асоціації та каламбури, ігри в слово і зі словом. А прикрашають книгу барвисті, хоча і незвичайні ілюстрації дочки Ено Руда – художниці Пірет Рауд. А за кілька років тому вийшла ще одна книга віршів Ено Рауда – «Тыкволунье» .
 6. 6. Ено Рауд також переказав для дітей естонський національний епос «Калевіпоег», який був створений на основі народних пісень і сказань в 1857-1861 роках естонським письменником і фольклористом Фрідріхом Р. Крейцвальд.
 7. 7. Але найбільш відомі твори автора - це повісті-казки з циклу «Муфта, Півчеревичка і Мохобородько», в оригіналі - Naksitrallid («Наксітраллі»), де їдеться про пригоди трьох забавних чоловічків, схожих на гномів.
 8. 8. Ці книги особливо цікаві тим, що в них Рауд звертається до досить рідкісних для дитячої літератури тем екології, біологічної рівноваги в природі. Автор у захоплюючій і доступній формі пояснює юним читачам до яких страшних наслідків може призвести порушення природного балансу. Слова Мохобородька «У природі має панувати рівновага» могли б стати епіграфом до всього циклу.
 9. 9. Повний цикл, що складається із чотирьох книг, був написаний у період 1972–1982 роках. За першу книгу серії у 1974 році Ено Рауд був нагороджений Почесним дипломом міжнародної літературної премії імені Ганса Крістіана Андерсена. Українською «Муфтик, Півчеревичок і Мохобородько» побачила світ у видавництві «Веселка», а пізніші перевидання – у видавництві «Школа».
 10. 10. Крім того, Ено Рауд написав сценарії до шести мультфільмів: «Маленький моторолер», «Яак і робот», «Хитрий Антс і Нечистий», «Такі справи», «Клоун і кропс»,«Пилосос».
 11. 11. Рауд писав книги для дітей різного віку - від дошкільнят («Кінокамера, яка хотіла все знати», «Казки одного літа», «Сіпсік») до підлітків («Історія з «літаючими тарілками», «Вогонь в затемненому місті»). Опублікував він і кілька збірок віршів для дітей, займався перекладами. Книги Рауда перекладені на ряд мов, у тому числі на англійську, німецьку, фінську, датську...

×