Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Patron

260 views

Published on

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Patron

 1. 1. PATRONPatron to zintegrowany system obsługi biblioteki, pracujący w systemie Windows. System jest dedykowany przede wszystkim dla dużych bibliotek, posiadających strukturę filialną.Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań bibliotekarz otrzymuje system, który pozwala mu na efektywne zarządzanie wszystkimi aspektami pracy w bibliotece.
 2. 2. System działa zarówno:• w dużych wojewódzkich bibliotekach, tak jak: Wojewódzka Biblioteka w Gdańsku (2 miliony rekordów bibliograficznych),• w miejskich bibliotekach np.: Książnica Zamojska, MBP w Gdyni, MBP w Słupsku,• w wojewódzkich bibliotekach pedagogicznych np. w Elblągu i Chełmie,• w bibliotekach uczelnianych – PWSZ w Tarnowie, Uczelni Łazarskiego w Warszawie,• oraz w specjalistycznych bibliotekach zakładowych np. w Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach,
 3. 3. System składa się z następujących modułów:• Moduł podstawowy, obejmujący opracowanie książek, gromadzenie i wyszukiwanie informacji.• Moduł udostępniania i statystyk.• OPAC WWW - katalog biblioteki w sieci Internet.
 4. 4. Praktyka:
 5. 5. 1. Proszę podać nr filii, w której znajdziemy artykuł ze słowem „bezduszna” w nazwie tytułu
 6. 6. 2. Proszę podać ilość wszystkich dokumentów zawierających przedrostek „pra” w tytule
 7. 7. 3. Jaki tytuł posiada książka o numerze ISBN 83-237-9647-5
 8. 8. 4. W której bibliotece głównej bądź filijnej znajdziemy książkę autorstwa: Константин Станислaвский
 9. 9. 5. Ile we wszystkich podpiętych bibliotekach znajdziemy książek autora słów „Prawda może wynikać również i z błędnych przesłanek, chociaż nigdy nic fałszywego nie wynika z przesłanek prawdziwych.”
 10. 10. 6. Ile znajdziemy dokumentów dźwiękowych wydanych w latach <1999-2002)
 11. 11. 7. Ile dokumentów znajdziemy w całej bazie wydanych w latach (1960-2007> w języku hebrajskim
 12. 12. 8. Proszę podać ilość dokumentów w bazach autorstwa Mickiewicz Agaty
 13. 13. 9. Ile biblioteki łącznie posiadają starych druków
 14. 14. 10. Podać oryginalny tytuł książki wydanej w 2005 roku przez Никола́й Васи́льевич Го́голь
 15. 15. Patron powstał z MOL’a, przeznaczony jest dla dużych bibliotek mających filie W Patronie obowiązuje drugi stopień szczegółowości W Patronie wykorzystywany jest format MARC21 Jest rozwijany w dalszym ciągu, obecnie wykorzystujemy jego 3 odsłonę Na dzień dzisiejszy (12.11.12) wykorzystują go 33 biblioteki w Polsce**źródło: ebib.info

×