E-pasta mārketings - iLive GoAffiliate 2012

850 views

Published on

Interneta mārketinga metodes ir visdažādākās, tomēr ne visas no šīm metodēm būs noderīgas partneriem partnermārketingā. Dažas no metodēm ir daudz efektīvākas par citām, un kā mēs zinām, tad SEO un PPC ir efektīvākās interneta mārketinga metodes partnermārketingā. Tomēr ne mazāk efektīvs ir arī e-pasta mārketings, kas patiesībā ir viena no efektīvākajām tiešā mārketinga metodēm; galvenokārt dēļ zemajām izmaksām un iespējām ātrāk sasniegt mērķauditoriju un klientus.

Satiksme interneta vidē ir ļoooti intensīva, līdz ar to nav nekādas garantijas, kad kāds apmeklējis konkrētu interneta vietni, nonākot tur caur saiti vai Google rezultātiem pēc kāda laika šeit atgriezīsies. Ja lapas apmeklētajs neatrod to ko bija meklējis, vai uz doto brīdi viņam tas nav bijis nepieciešams, viņš aiziet no lapas un parasti vairs tajā neatgriežas.

Risinājums ir e-pasta mārketings. Iegūstot šī lapas apmeklētaja kontaktus, izmantojot e-pastu, šo apmeklētāju var uzrunāt atkal un atkal, un veicināt ne tikai atkārtotu lapas apmeklējumu, bet arī motivēt šo apmeklētaju veikt pirkumus caur partnersaitēm.

Published in: Self Improvement, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
850
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
172
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Interneta mārketinga metodes ir visdažādākās, un kā jau kolēģi pastāstīja, tad tieši affiliate mārketingā dažas no metodēm ir daudz efektīvākas par citām. Kā mēs zinām, tad SEO un PPC ir ļoti efektīvas interneta mārketinga metodes. Tomēr ne mazāk efektīvs ir arī e-pasta mārketings, kas patiesībā ir viena no efektīvākajām tiešā mārketinga metodēm; galvenokārt dēļ zemajām izmaksām un iespējām ātrāk sasniegt mērķauditoriju un klientus.
 • Satiksme interneta vidē ir ļoooti intensīva, līdz ar to nav nekādas garantijas, kad kāds apmeklējis konkrētu interneta vietni, nonākot tur caur saiti vai Google rezultātiem pēc kāda laika šeit atgriezīsies. Ja lapas apmeklētajs neatrod to ko bija meklējis, vai uz doto brīdi viņam tas nav bijis nepieciešams, viņš aiziet no lapas un bieži vien vairs neatgriežas tajā. Risinājums ir e-pasta mārketings. Iegūstot šī lapas apmeklētaja kontaktus, izmantojot e-pastu, šo apmeklētāju var uzrunāt atkal un atkal, un veicināt ne tikai atkārtotu lapas apmeklējumu, bet arī motivēt šo apmeklētaju veikt pirkumus caur partnersaitēm.
 • E-pasta mārketings ir tiešā mārketinga metode, kas balstīta uz e-pastu izsūtīšanu.
 • Un atšķirībā no citiem mārketinga veidiem, e-pasta mārketinga pamatā ir atļauja,
 • ko ir piesķīris klients vai e-pasta jaunumu saņēmējs.
 • Atļaujas mārketinga koncepts ir ļoti sens un par to savulaik rakstīja arī interneta mārketinga pionieris Sets Godins vienā no savām nozīmīgākajām grāmatām “Atļaujas mārketings”. Šodien, kad pēc šīs grāmatas izdošanas ir pagājuši vairāk nekā 10 gadu, šis Seta godina pravietojums ir piepildījies, un e-pasta mārketings (līdzās meklēšanas programmu mārketingam) ir viena no efektīvākajām mārketinga metodēm gan internetā, gan salīdzinot ar offline mārketinga metodēm.. Tiesa gan, ja tiek ievēroti noteikumi un e-pasta mārketings tiek balstīts uz atļauju un labākās prakses piemēriem.
 • Kas tad īsti raksturo e-pasta mārketingu kā atļaujas mārketingu? Saņēmējs pats piesakās uz jaunumu saņemšanu; E-pasta mārketings ir mārketinga vēstījums konkrētai mērķauditorijai; E-pasta mārketings nodrošina ilgtermiņa attiecības ar klientiem; Katrs vēstījums saņēmējam ir personisks, nevis publisks. Turklāt e-pasta mārketinga programmas atļauj arī vēstules saturu personalizēt; E-pasta mārketings nav spams (nevēlams sūtījums), jo balstīts uz atļauju; tātad saņēmējs vēlas saņemt konkrēto jaunumu e-pastu.
 • Bet tagad, mazāk filosofijas, vairāk prakses;) E-pasta mārketinga procesu var iedalīt trīs soļos: Tā ir e-pastu sarakstu veidošana. Un bieži vien e-pasta saraksti tiek veidoti no nulles, izmantojot labākās prakses piemērus, kā, piemēram, parakstīšanās anketu izvietošana mājas lapā. Otrais solis (kad jau ir izveidots saraksts) ir e-pasta mārketinga kampaņu izveide un vadība. Kampaņu izveide ietver gan uzstādījumus, gan e-pasta dizaina un satura izstrādi, gan rezultātu iegūšanu. Trešais solis ir rezultātu analīze, kur galvenais mērķis ir novērtēt izsūtīto kampaņu, noteikt vājās vietas un veikt visus priekšdarbus, t.i. optimizēt, lai nākotnes e-pasta marketinga kampaņām efektivitāte būtu daudz augstāka.
 • Tātad, pirmais solis ir e-pasta sarakstu izveidošana. E-pastu sarakstu var iezveidot ar visdažādākajām metodēm un populārākās no tām ir: parakstīšanās anketas mājas lapā, piemēram, lapas sānmalā vai augšdaļā; parakstīšanās anketa var būt pat kā atsevišķa piezemēšanās lapa, kurā ir bagātīgs vizuālais noformējums, iespēja ievadīt vairāk informācijas, kā arī tiek piedāvāta kāda vērtība, lai veicinātu parakstīšanās procesu; parakstīšanās anketas var neatrasties sānmalā vai atsevišķā lapā, bet tās kādā atbilstošā brīdī var izpeldēt un piedāvāt parakstīties; ļoti populārs veids jaunu saņēmēju piesaistīšanai ir sociālie mediji un sociālie tīkli; kā arī parakstīties uz e-pasta jaunumiem var ļaut arī ārpus interneta – offline vidē, piemēram piedāvājot aizpildīt papīra anketu; vai arī nodrošinot iespēju parakstīties uz jaunumiem izmantojot QR kodus.
 • Kā piemēru parakstīšanās anketai, kas ir piezemēšanās lapa, varam minēt affiliate projektu www.atrais-kredits.com, kur mēs redzam, ka parakstīšanās procesam ir veltīta atsevišķa lapa. Šeit ir minēta informācija, kādi būs ieguvumi parakstoties uz jaunumiem, kā arī tiek piedāvāta papildus vērtība, kas šajā gadījumā ir bezmaksas PDF materiāls – pētījums par ātrajiem kredītiem. (!) Svarīgi atcerēties, ka arī PDF materiālos var iekļaut affiliate saites. Ieteicams ievietot saites uz savu interneta projektu, kas ar 301 redirect pāradresē uz konkrēto affiliate saiti. Šādā veidā ir iespējams izvairīties no problēmām (t.i. neeksistējošām saitēm), kad kādam piedāvājumam saite mainās.
 • Savukārt šajā piemērā mēs redzam dažādas sociālo mediju integrācijas iespējas e-pasta mārketingā. Piedāvāt parakstīties var Youtube vietnē, pievienojot parakstīšanās aicinājumu ar saiti tieši zem jaunā video materiāla. Piedāvāt parakstīties var arī LinkedIn sociālā tīklā, kur aicinājumu parakstīties var pievienot gan pie profila informācijas, gan publicēt to uzņēmuma profila jaunumos, gan par šādu iespēju ieminēties domubiedru grupās. Mudināt parakstīties uz jaunumiem var arī Twitter sekotājus, ierakstot aicinājumu kādā no tvītiem/jaunumiem. Turklāt iekš Twitter aicinājumu parakstīties var iekļaut arī automātiskajā atbildē, kas tiek nosūtīta katram jaunajam Twitter sekotājam.
 • Visos pieminētajos sociālos portālos aicināt parakstīties var ievietojot saiti uz parakstīšanās anketu. To pašu var darīt ar Facebook sociālaja tīklā. Turklāt Facebook piedāvā arī papildus iespējas – ievietot ne tikai saiti uz anketu, bet arī pašas anketas html kodu. Līdz ar to, kad kāds apmeklē uzņēmuma Facebook lapu, viņam jau ir iespēja pierakstīties jaunumiem šajā lapā. Piemērā mēs redzam CyprusSells.com parakstīšanās anketu, kura ir ne tikai labi vizuāli noformēta, bet taj ir arī pievienota vērtība. Un proti, katr kurs parakstīsies uz CyprusSells.com e-pasta jaunumiem piedalīsies konkursā, kurā ir iespējams laimēt 1000 EUR.
 • Šajā piemērā mēs redzam parakstīšanās anketu, kas ir kā izpeldošs logs. Izpeldošās anketas ir labs veids, kā pārtraukt apmeklētāja uzmanību un piedāvāt parakstīties. Tomēr šeit jābūt uzmanīgam, jo šāda veida anketai ir jāparādās atbilstošā brīdī. Vislabāk, ja anketa parādās dažas sekundes (10-30 sekundes) pēc tam, kad kāds ir apmeklējis mājas lapu. Līdz ar to apmeklētājs netiek aizbiedēts, un taj pašā laikā tie, kurus interesē konkrētais vēstījums, kā arī šādā veidā tiks noteikts, vai apmeklētaju patiešām interesē konkrētās lapas saturs. Līdz ar to apmeklētaji būs daudz vairāk gatavi parakstīties uz jaunumu e-pastiem.
 • Izpeldošām anketām ir kāda pozitīva iezīme – tās ir labs veids kā integrēt SEO e-pasta mārketinga stratēģijā. Ir nepieciešams parūpēties, lai uzņēmuma interneta vietne parādās Google meklējuma rezultātos (dabiskajos vai maksas), ka arī par to, lai lapā, uz kuru nokļūst SE apmeklētājs, būtu izpeldoša anketa. Viss SEO+EM sarakstu veidošanas process notiek automātiski: kāds ieraksta atslēgvārdu meklētājā, nonāk caur šo a.v. interneta vietnē, kurā ir izpeldošā parakstīšanās anketa. Aizpildot šo anketu lapas apmeklētājs nonākt e-pastu datubāzē. Un viss šis process notiek pilnībā automatizēti. Ik pēc laika atliek tik pārbaudīt kontaktu sarakstu un izsūtīt šim sarakstam e-pastus.
 • Kādi tad ir ieguvumi izmantojot e-pasta mārketingu kopā ar SEO? Uz jaunumiem parakstās tikai atbilstoša mērķauditorija. Jo ja reiz kāds ir gatavs klikšķināt uz meklējumu rezultātiem, tad viņš būs arī vairāk nobriedis parakstīties uz e-pasta jaunumiem. - Kvalitatīva mērķauditorija nozīmē arī mazāku atrakstīšanās īpatsvaru. Un tikai atsevišķos gadījumos, kad saturs vai mārketinga prakse nav atbilstoši, kāds iespējams gribēs atrakstīties. Arī statistikas rādītāji būs daudz labāki, jo kvalitatīva mērķauditorija nozīmē lielāku interesi un iesaistīšanos aktivitātēs, un pirkumu veikšanu.
 • Un kā liecina www.i-veikali.lv projekta ietvaros iegūtie dati, tad EM+SEO integrācijas rezultāts ir šāds.. Atvēršanas īpatsvars kampaņām ir no 20 līdz 40% (parasti vidēji tas ir 15-30%) Klikšķu īpatsvars ir no 15 līdz 35 % (parasti vidēji no 5-12 %) Un arī atrakstīšanās īpatsvars ir ļoti zems. Kā liecina projekta www.i-veikali.lv ietvaros veiktais pētījums, tad mēnesī vidēji atrakstās tikai katrs simtais.
 • Tomēr bez pieņemtajām e-pastu sarakstu veidošanas metodēm ir arī tādas, kuras nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot: NEKAD nevajadzētu pirkt sarakstu no trešās personas vai lejupielādēt to kaut kur internetā. Šāda saraksta izmantošana, kurā cilvēki nav devuši atļauju, skaitīsies SPAMS, tātad tas vairs nebūs e-pasta mārketings. Nevajadzētu izmantot arī viena projekta e-pastu sarakstu kādam citam projektam. Jo ja kāds ir parakstījies uz informāciju par vienu tēmu, nenozīmē, ka cita veida informācija būs atbilstoša viņa interesēm. Protams, ja viena projekta niša ir identiska citam projektam, tad to ir iespējams darīt. Vienīgi šādos gadījumos būtu labi izmantot vienu sūtītāja vārdu, kas būtu kā atpazīstamības zīme. Cits variants, ja ir nepieciešams viena saraksta saņēmējus piesaistīt citam sarakstam, tad var izsūtīt šim vienam sarakstam aicinājumu pievienoties šim otram, iekļaujot izskaidrojošu informāciju, kādēļ tas būtu vajadzīgs un kādi šim saņēmējam būs ieguvumi.
 • Kad mēs esam izveidojuši e-pastu sarakstu, nākamais solis ir kampaņas izsūtīšana. Kampaņas izsūtīšanai mēs varam izmantot jebkuru no programmām, kur kampaņas izveides soļi ir ļoti līdzīgi, un tie ir: Kampaņas uzstādījumi, kur jānorāda sūtītāja vārds, vēstules tēmu jeb subject, atbildes adrese u.c. Uzstādījumi; Nākamais solis ir kontaktu saraksta vai segmenta izvēle; Pēc tam tiek izvēlēts jau iepriekšizstrādāts šablons, kurā tiek piemeklēti vizuālie materiāli, saturs un saturā tiek iekļautas saites; Un tad kampaņa tiek izsūtīta; Rezultātu iegūšana web e-pastu sūtīšanas programmās parasti ir automatizēta. Savukārt, ja saturā ir ievietotas saites ar Google Analytics izsekošanas kodu, tad arī šie klikšķi uzrādās Google Analytics kontā.
 • Kādas vadlīnijas būtu jāievēro veidojot e-pasta saturu? Notiekti būtu jādomā par sūtīšanas biežumu un jāpielāgojas atbilstošākam. Parasti, ja vēstules tiek sūtītas pārāk bieži, tas var atspoguļoties rezultātos. Savukārt sūtot pārāk reti, samazināsies arī peļņas iespējas. Būtu jāizvēlas optimālākais variants. E-pasta mārketinga vidējais sūtīsanas intervals parasti ir viena reize nedēļā vai divās nedēļās. Izejot no šī intervāla var mēģināt eksperimentējot pielāgot sūtīšanas biežumu tieši savām vajadzībām. Ziņojumam jābūt mērķētam. Jāsūta saturs uz kādu cilvēki parakstījušies. Pretējā gadījumā būs mazāki efektivitātes rādītaji un lielāks atrakstīšanās skaits. Vajadzētu koncentrēties uz vienu piedāvājumu vai viena veida piedāvajumu ar vienu call to action. Jo tā tiks patērēts mazāk lasītāja laika un lasītājs neapjuks dažādo piedāvājumu klāstā. Pievienota vērtība, piemēram, iespēja piedalīties konkursā, kupons vai atlaide var būt papildus motivācija e-pasta saņēmējam veikt darbību, t.i. Klikšķināt uz saitēm un uzzināt vairak par piedāvājumu. Piemērs: Cheapsmells piedāvāja rudens atlaidi, kas bija motivācija e-pasta saņēmējam ne tikai izlasīt so vēstuli, bet arī klikšķināt uz saitēm un uzzināt vairāk. Rezultātā ļoti augsts klikšķu īpatsvars – 35%
 • Pats svarīgākais katrā e-pasta vēstulē ir call to action jeb aicinājums rīkoties, un to nodrošina gan saturs, gan saites. Saitēm e-pasto būtu jābūt ļoti labi uztveramām, vēlams tas pat izcelt un izmantot atšķirīgus tekstus. Labi, ja kāda saites ir labi uztverama CTA poga. Kā liecina kampaņu atskaišu dati, tad vēstules lasītājam var ienākt prātā uzklikšķināt uz saites jebkurā brīdī. Saitēm vēlams izmantot 301 pāradresāciju, lai arī izsūtītam vēstulēm tās būtu iespējams nomainīt, piemēram, kļūdas gadījumos. Turklāt pāradresācijas saitēs var ieslēpt arī Google Analytics UTM kodu, ar kura palīdzību var nodrošināt to, ka interneta vietnes apmeklējuma statistikas dati no vēstules parādās arī Google Analytics atskaitēs. Ir labi, iekļaut vēstulē arī sociālās saites ar kuru palīdzību lasītājs var ieteikt šo vēstuli izlasīt arī saviem draugiem vai sekotajiem sociālos tīklos.
 • Pēc kvalitatīvi izveidotas kampaņas un šīs kampaņas izsūtīšanas, nākamais solis ir rezultātu izvērtēšana. Parasti rezultāti ir redzami uzreiz, bet pilnu atskaiti var iegūt dienas laikā, jo ja lasītājs konkrētajā vai nākamā dienā vēstuli neizlasa, tad iespējams to neizdarīs arī turpmāko dienu laikā. Kampaņu analīzes mērķis: Izvērtēt rezultātu; Identificēt problēmas; Veikt uzlabojumus – optimizēt.
 • Kādi kritēriji ietekmē e-pastu atvēršanu? Maz attēlu e-pastā, jo nav nepieciešams tos ielādēt, līdz ar to programma nespēj noteikt var saņēmējs vēstuli ir atvēris; Sūtītāja vārds saņēmējam nepazīstams; E-pasta virsrakst jeb subject line ir nesaistošs vai neatbilstošs; Apskates logā nav saprotams vai redzams e-pasta saturs, līdz ar to nav motivācijas iepazīties ar so e-pastu vairāk.
 • Dēļ kādiem iemesliem mēdz būt zems klikšķu skaits? Saturs nav atbilstošs tam uz ko e-pasta saņēmējs parakstījās; Saturs nav saistošs un nav skaidri uztverams aicinājums rīkoties vai ierosinājums spiest uz saitēm un uzzināt vairāk;
 • Ja saņēmējs atrakstās no turpmāko vēstuļu saņemšanas, tad tas ir sarkanais signāls, ka kaut kas nav kārtībā kampaņas kvalitātē.. Šeit ir jāizvērtē gan satura kvalitāte, gan sūtīšanas biežums, gan piedāvājuma pievilcība un visas kampaņas kvalitāte kopumā.
 • E-pasta mārketings - iLive GoAffiliate 2012

  1. 1. iLive GoAffiliate 2012 E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem Kā efektīvi izmantot e-pasta mārketingu partnermārketinga projektiem Ernests Vaga
  2. 4. E-pasta mārketings ir tiešā mārketinga metode, kas balstīta uz e-pastu izsūtīšanu... iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  3. 5. ..atšķirībā no citiem mārketinga veidiem, e-pasta mārketinga pamatā ir atļauja , jo.. iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  4. 6. E-pasta mārketings = Atļaujas mārketings iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  5. 7. “ Atļaujas mārketings padara svešiniekus par paziņām un paziņas par klientiem uz mūžu.” Sets Godins foto: www.sethgodin.com iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  6. 8. E-pasta mārketinga process <ul><li>E-pasta mārketings ir atļaujas mārketings </li></ul><ul><ul><li>Mērķauditorijas mārketings </li></ul></ul><ul><ul><li>Ilgtermiņa attiecības ar klientiem </li></ul></ul><ul><ul><li>Personisks vēstījums </li></ul></ul><ul><ul><li>E-pasta mārketings nav spams! </li></ul></ul>iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  7. 9. E-pasta mārketinga process 1. E-pastu saraksta veidošana 2. E-pasta mārketinga kampaņas 3. Rezultātu analīze, izvērtējums, optimizācija iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  8. 10. 1. E-pastu saraksta veidošana Web parakstīšanās anketas Piezemēšanās lapas ar parakstīšanās anketu Sociālie mediji Izpeldošās anketas Offline parakstīšanās Saites uz piezemēšanās lapām QR kodi iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  9. 11. <ul><li>Parakstīšanās anketas piezemēšanās lapa </li></ul><ul><ul><ul><li>Bezmaksas informatīvs PDF materiāls, atbilstošs vietnes saturam </li></ul></ul></ul><ul><ul><ul><li>Affiliate saites PDF dokumentā (tiek izmantots 301 pāradresācija) </li></ul></ul></ul>iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  10. 12. Saites uz parakstīšanās anketu sociālos tīklos Vairāk var uzzināt - http://www.inbound.lv/socialo-mediju-integracija-e-pasta-marketinga-strategija/ iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  11. 13. <ul><li>Parakstīšanās anketa Facebook sociālā tīkla uzņēmuma profilā </li></ul><ul><ul><ul><li>Anketas HTML ievietošana FB lapā ar Static HTML: iframe tabs aplikāciju </li></ul></ul></ul><ul><ul><ul><li>Vērtības pievienošana: konkurss vai bezmaksas lejupielādes materiāls </li></ul></ul></ul>iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  12. 14. iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  13. 15. 1. E-pastu saraksta veidošana: EM + SEO CRM (kontaktu datubāze) 1. Meklēšanas rezultāti 2. Mājas lapa ar izpeldošu parakstīšanās anketu 3. Jauna kontakta pievienošana datubāzē iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  14. 16. 1. E-pastu saraksta veidošana: EM + SEO CRM (kontaktu datubāze) <ul><li>Ieguvumi... </li></ul><ul><li>Kvalitatīva mērķauditorija </li></ul><ul><li>Augstāks parakstīšanās īpatsvars, ja tiek izmantotas izpeldošās anketas </li></ul><ul><li>Zemāks atrakstīšanās īpatsvars </li></ul><ul><li>Efektīvāki statistikas rādītāji </li></ul>iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  15. 17. 1. E-pastu saraksta veidošana: Case Study: EM + SEO Open Rate – no 20 līdz 40% Click-Through Rate – no 15 līdz 35% Atrakstīšanās – 1 % iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  16. 18. Kā nedrīkst veidot e-pastu sarakstu? Nepirkt sarakstu no trešās personas, vai izmantot lejupielādētu internetā Neizmantot viena affiliate projekta e-pastu sarakstu citiem projektiem Ja vien konkrētā niša nav identiska iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  17. 19. 2. E-pasta mārketinga kampaņas <ul><li>Kampaņas uzstādījumi </li></ul><ul><li>Saraksta vai segmenta izvēle </li></ul><ul><li>E-pasta šablona dizaina un satura izstrāde </li></ul><ul><li>Kampaņas izsūtīšana </li></ul><ul><li>Rezultātu iegūšana </li></ul>iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  18. 20. 2. E-pasta mārketinga kampaņas <ul><li>Sūtīšanas biežums un katrai kampaņai atšķirīgi piedāvājumi </li></ul><ul><li>Mērķēts ziņojums </li></ul><ul><li>Koncentrēšanās uz vienu vai viena veida piedāvājumu </li></ul><ul><li>Pievienota vērtība piedāvājumam ir papildus motivācija rīkoties </li></ul>&quot;Cheapsmells rudens izpārdošana - Atlaides līdz 70%&quot; Open Rate – 40.89%, CTR - 35.05% iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  19. 21. 2. E-pasta mārketinga kampaņas – saites e-pastā <ul><li>Labi uztveramas/izceltas CTA saites, kā arī vairāku saišu iekļaušana saturā </li></ul><ul><li>301 pāradresācija affiliate saitēm </li></ul><ul><li>Sociālā ieteikumu un profilu saites, kā arī parakstīšanās saite </li></ul>Open Rate – 28.09%, CTR - 23.88% iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  20. 22. 3. Rezultātu analīze <ul><li>Rezultātu izvērtēšana pēc katras kampaņas </li></ul><ul><li>Iespējamo problēmu identificēšana </li></ul><ul><li>Uzlabojumu veikšana turpmākajām kampaņām </li></ul>iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  21. 23. 3. Rezultātu analīze – atvērtie e-pasti <ul><ul><li>Maz attēlu e-pastā, līdz ar to netiek izsekota e-pasta atvēršana </li></ul></ul><ul><ul><li>Sūtītāja vārds ir neatpazīstams </li></ul></ul><ul><ul><li>E-pasta virsraksts ir neatbilstošs vai nesaistošs </li></ul></ul><ul><ul><li>Apskates loga (preview pane) saturs neļauj uztvert informāciju </li></ul></ul>Kas ietekmē e-pastu atvēršanu? iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  22. 24. 3. Rezultātu analīze – klikšķu skaits <ul><ul><li>Neatbilstošs saturs saņēmēja interesēm </li></ul></ul><ul><ul><li>Nesaistošs saturs, nav uztverams aicinājums rīkoties (call to action, CTA) </li></ul></ul><ul><ul><li>Maz vai slikti pamanāmas saites uz interneta vietni </li></ul></ul>Zems klikšķu skaits? iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  23. 25. 3. Rezultātu analīze – atrakstīšanās no jaunumiem <ul><ul><li>Neatbilstošs saturs saņēmēja interesēm </li></ul></ul><ul><ul><li>Parāk bieži tiek sūtīti e-pasti </li></ul></ul><ul><ul><li>Nav jaunu un saistošu piedāvājumu </li></ul></ul>Kādēļ saņēmēji atrakstās no jaunumiem? iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  24. 26. Case Study – www.i-veikali.lv Kampaņa: Madara Cosmetics dz.d. Tika izsūtītas: 3 līdzīga satura vēstules Saņēmēju skaits: 392 Atvēršanas īpatsvars: 28.09% Klikšķu īpatsvars: 23.88% Konversijas: 44 Peļņa: 158.69 LVL www.i-veikali.lv iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  25. 27. Uzzini vairāk par e-pasta mārketingu blog.mailigen.lv www.inbound.lv www.webmarketing.lv www.email-marketing-reports.com www.emailmarketersclub.com www.theemailguide.com www.emailexpert.org iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem
  26. 28. Paldies! Ernests Vaga Twitter.com/ErnestsVaga Linkedin.com/in/ErnestsVaga [email_address] Mailigen.lv iLive GoAffiliate 2012: E-pasta mārketings partnermārketinga projektiem

  ×