Akceptujem tento systém

367 views

Published on

Published in: Health & Medicine, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
367
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
5
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Akceptujem tento systém

 1. 1. Je absurdné, keď si myslíme, že nie je možné zmeniť tento systém. V histórii ľudstva však každý systém prenechal miesto ďalšiemu . Sme to my, čo ho podporu jeme tak, že akceptujeme nepísanú zmluvu, s ktorej bodmi akosi mlčky súhlasíme a svojím konaním ich plníme . Tu je stručný obsah nepísanej zmluvy :
 2. 2. 1. klauzula : Súhlasím s tým, že najvyšším cieľom spoločnosti je komfort a najväčším úspechom nášho života je hromadenie hmotných statkov . Čím budem nešťastnejší, tým viac skonzumujem , a tak prispejem k dobrému fungovaniu systému.
 3. 3. 2. klauzula : Súhlasím s tým, aby bol výskum súvisiaci s mojím zdravím v rukách podnikov a firiem, ktorých jedinou motiváciou je zisk. Nemám nič proti tomu, že farmaceutické spoločnosti financujú zdravotnícke kongresy, a tak kontrolujú informácie, ktoré lekári dostávajú . Dôverujem farmaceutickému priemyslu a ľuďom ako Donald Rumsfeld, akcionárovi a exprezidentovi farmaceutickej spoločnosti, ktorá rozvinula Tamiflu (liek proti vtáčej a prasacej chrípke). Neverím, že by boli schopní vytvoriť vírus, akým je prasacia chrípka, aby sa obohatili.
 4. 4. 3. klauzula : Súhlasím s tým, že môj plat poputuje do bánk, aby tieto investovali do aktivít, ktoré vytvoria najviac peňazí, nezávisle na tom, či sú tieto aktivity morálne alebo majú vplyv na prostredie. Predpokladám, že najlukratívnejšie investície sú tie, ktoré zneužívajú obyvateľov rozvojových krajín a plne takúto činnosť podporujem.
 5. 5. 4. klauzula : Súhlasím s tým, aby úrady uchováva li všetky moje údaje, ktoré majú. Dôverujem im a nevadí mi nosiť so sebou občiansky preukaz s mikročipom, ani nechať si urobiť odtlačok oka pri vstupe do in ej krajiny , a ne obťažuje ma ani to, že musím na letiskách ukázať obsah svojho počítača.
 6. 6. 5. klauzula : Súhlasím s tým, aby exist ovali daňové raje, kde bohatí a delikventi nemusia platiť dane, ktoré ja platím.
 7. 7. 6. klauzula : Súhlasím s tým, aby medzinárodné banky požičiava li moje peniaze krajinám, ktoré sa chcú ozbrojiť, aby mohli vie s ť vojnu a môžu tak rozhodnúť, kde sa táto vojn a rozpúta . Som si vedomý, že najlepšie je financovať obe skupiny, aby konflikt trval čo najdlhšie, nielen preto, že tak sa získa viac peňazí, ale tiež preto, že neskôr, keď už strany nebudú schopné uhradiť svoje pohľadávky, budú sa mocť postaviť na nohy vďaka tomuto bohatstvu.
 8. 8. 7. klauzula : Súhlasím s tým, aby mi v reklam e narozprávali lži , vďaka ktorým budem túži ť po veciach, ktoré aj keď získam, mi pomôžu len veľmi málo.
 9. 9. 8. klauzula : Súhlasím s tým, aby sa všetky moje maily uchováva li po dobu 5 rokov, aj keď ich ja vymažem. A že spoločnosti ako Yahoo sprístupňujú účty čínskym úradom, čím povoľujú zatknúť disidentov. Akceptujem , že posledná objavená technológia umožňuje, aby mobily mohli znovu vysielať, čo sme cez ne hovorili aj po tom, čo si majiteľ telefón vypne.
 10. 10. 9. klauzula : Súhlasím s tým, aby bola moc v rukách najambicióznejších a najbezohľadnejších osôb.
 11. 11. 10. klauzula : Súhlasím s tým , aby sa masmédiá koncentrovali v rukách veľkých ekonomických mocností, keďže viem, že ich budú využívať dobre. Verím len tomu, čo počujem v médiách a to, čo sa hovorí mimo nich, sú len falošné správy a konšpiračné teórie . Súhlasím s týmito podmienkami, do ktorých ma dostali, aby som nemohol vidieť realitu. Viem, že to robia pre moje dobro.
 12. 12. Viem, že živiť strach, hnev a zúfalstvo je to najlepšie, čo môžu pre nás urobiť, pretože je nebezpečné veriť, že sa niečo môže zmeniť . 11. klauzula: Súhlasím s tým, aby správy zhrnuli to najhoršie, čo sa za deň na planéte udialo, aby som sa cítil bezmocný a myslel som si, že sa nič nedá robiť .
 13. 13. 12. klauzula : Súhlasím s verziami udalostí, ktoré mi médiá poskytujú a podporujem každú deľbu ľudských bytostí, ktorú mi vláda predostrie. Svoj hnev budem môcť takýmto spôsobom sústrediť na ňou navrhnutých nepriateľov a nebudem protestovať proti vojenským akciám, ktoré budú vyhovovať politicko-ekonomickým záujmom .
 14. 14. 13. klauzula : Súhlasím s tým, aby bol blížny odsúdený na smrť a aby nás podporovali skoncovať s ním vždy, keď naša vláda vyhlási tú jeho za svojho nepriateľa.
 15. 15. 14. klauzula : Súhlasím, aby sa tony jedla ničili len preto, aby neklesli ceny na svetovom trhu. Zdá sa mi to lepšie ako ponúknuť ich státisícom ľudí, ktorí každý rok umrú od hladu.
 16. 16. 15. klauzula : Zdá sa mi normálne, že existujú krajiny ako Haiti, kde obyvatelia, trpiac nedostatkom, jedia sušienky vyrobené z hliny. Keďže všetci sme egoisti, som presvedčený, že v hĺbke všetci s touto situáciou súhlasíme.
 17. 17. <ul><li>16. klauzula : </li></ul><ul><li>Súhlasím s tým, že: </li></ul><ul><li>Šťastie znamená komfort </li></ul><ul><li>Láska znamená sex </li></ul><ul><li>Sloboda znamená mať peniaze na to, aby som mohol uspokojiť všetky svoje túžby. </li></ul>
 18. 18. 17. klauzula : Súhlasím s tým, aby sa viedli vojny z ekonomických dôvodov, ako je napr. ropa, s cieľom podnietiť ekonomiku alebo za účelom vytiahnuť nevyužité zásoby zbraní. Treba urobiť, čo sa dá, aby systém fungoval , pretože je bezpochyby tým najlepším zo všetkých.
 19. 19. Súhlasím s tým, že budem slúžiť ako pokusný králik a jesť mäso zvierat, ktoré pribrali vďaka geneticky modifikovanému krmivu , aby sa zistilo, či sa po dlhšom čase neobjaví na našom druhu nejaká anomália . 18. klauzula : Súhlasím, že budem jesť hormónmi upravované hovädzie mäso s tým, že neexistuje právna povinnosť uviesť takúto úpravu na etikete.
 20. 20. 19. klauzula : Súhlasím s tým, aby rastliny, ktoré konzumujem, boli ošetrované pre moje telo toxickými pesticídmi a herbicídmi, pokiaľ nepoužijú týchto prostriedkov príliš. Súhlasím s tým, aby sa v mojej strave používali všetky typy chemických prísad, pretože som presvedčený, že ak ich tam pridávajú, určite vedia, že to nebude mať žiadne dlhodobé dôsledky.
 21. 21. 20. klauzula : Súhlasím s tým, aby sa geneticky modifikované potraviny šírili po celej planéte a aby nadnárodné poľnohospodárske spoločnosti hromadili obrovské dividendy a kontrolovali svetové poľnohospodárstvo. Som presvedčený, že je morálne špekulovať s cenami potravín, rovnako ako sa špekuluje s cenami nehnuteľností, pretože trhový systém zaručuje, že sa prostriedky výdatne a efektívne prerozdeľujú.
 22. 22. 21. klauzula : Súhlasím s tým, že budem platiť najnižšiu možnú cenu za mäso, ktoré kupujem, pretože sa mi zdá v poriadku, že s týmito zvieratami zaobchádzajú zle, aby dosiahli tak nízke ceny. Veď napokon, sme predsa nadradený živočíšny druh. To znamená, že keby sem prišiel vyšší druh z inej planéty, zdalo by sa mi logické, že by rovnako zaobchádzal on s nami.
 23. 23. 22. klauzula : Súhlasím s politikou «revol v ing doors» ( otáčavých dverí ). Viem, že vo vedení medzinárodných organizácií ako WHO , ILO , IMF a Svetová Banka sú ex-zamestnanci veľkých korporácií a vedia, že keď sa budú « správať slušne » , vrátia sa do týchto korporácií nasledujúci rok a získajú astronomické zisky.
 24. 24. 23. klauzula : Súhlasím s nadvládou ropy v ekonomike aj napriek tomu, že je to drahá a prostredie znečisťujúca energia a súhlasím s tým, aby sa zabránilo jej akejkoľvek náhrade, keďže zavedenie metód voľnej energie, ktoré už sú objavené a zatajované, by bolo pre systém katastrofou.
 25. 25. 24. klauzula : Akceptujem, že hodnota osoby závisí od jej schopnosti tvoriť peniaze a od toho, či sa objavuje alebo neobjavuje v televízii. Za svoje vzory si vezmem osoby z televíznej obrazovky a pokúsim sa byť ako oni .
 26. 26. 25. klauzula : Akceptujem, že futbalisti a herci dostávajú nesmierne množstvá peňazí, aby sa tak stali našimi vzormi, ktoré budeme napodobňovať. A zdá sa mi úplne logické, že sa platí veľmi málo profesorom, ktorí majú za úlohu formovať budúce generácie .
 27. 27. 26. klauzula : Súhlasím s tým, aby nadnárodné spoločnosti neaplikovali západné výdobytky techniky v krajinách tretieho sveta. Som za to, aby deti v týchto krajinách pracovali a produkty, ktoré kupujem, mali tak najnižšie možné ceny.
 28. 28. 27. klauzula : Súhlasím s tým, aby sa starší považovali za príťaž a nikdy nám neslúžili za vzor, pretože ako najrozvinutejšia civilizácia planéty (a vesmíru, keďže je nemožné, že by existovalo viac planét ako je naša), vieme, že skúsenosť nemá žiadnu hodnotu.
 29. 29. 28. klauzula : Súhlasím s tým, aby bola súťaživosť základom nášho systému, aj keď si uvedomujem, že väčšine to spôsobí iba pocit frustrácie a hnevu. Nahradiť súťaživosť spoluprácou by však bola chyba.
 30. 30. 29. klauzula : Súhlasím s tým, že to najcennejšie, čo mám - svoj čas, využijem v práci, ktorá sa mi nepáči, aby som si potom mohol kúpiť kopec vecí, ktoré mi pomôžu uniknúť z prázdneho života, ktorý žijem .
 31. 31. 30. klauzula : Akceptujem ničenie lesov a zánik živočíšnych a rastlinných druhov. Zdá sa mi logické znečisťovať a rozširovať do vzduchu chemické jedy , rovnako ako zahrabávať do zeme rádioaktívny odpad, ktorý tam v prípade veľkého zemetrasenia v bezpečí nebude .
 32. 32. 31. klauzula : Súhlasím s tým, že aj keď sú naše dejiny plné politických konšpirácií a ambicióznych politikov, teraz sa všetko zmenilo a naši vodcovia iba bojujú za naše dobro. Tajné politické organizácie a veľkí magnáti ako klub Bilderberg, Triterálna Komisia alebo Výbor 300 neexistujú a nikto sa nepokúša ustanoviť svetovú vládu prostredníctvom medzinárodných organizácií.
 33. 33. 32. klauzula : Súhlasím, že súčasný systém je tým najlepším možným. Pominulo obdobie veľkých ideálov. Vo svete majú vládnuť rozumní a realisticky zmýšľajúci ľudia, ktorí sa starajú o to, aby systém fungoval aj naďalej. Mám strach, že sa veci zmenia, pretože snílkovia prinášajú iba problémy a nestabilitu.
 34. 34. 33. klauzula : Akceptujem túto situáciu a pripúšťam, že ani ja, ani nikto iný nemôže urobiť nič, aby ju zmenil .
 35. 35. 34. klauzula : Súhlasím s tým, že sa nebudem pýtať, zavriem pred tým oči a nebudem oponovať, pretože som aj tak dosť zaťažený vlastnými problémami. Dokonca budem brániť túto zmluvu vlastným životom , pretože zo zmeny mám strach .
 36. 36. 35. klauzula : Akceptujem, že som jedna čiastočka v systéme, ktorému som sa prispôsobil a svoje deti budem učiť tiež sa mu prispôsobiť . Mojou prioritou je zotrvať v systéme a nikdy si neklásť otázku, či mi umožňuje byť šťastným alebo nie .
 37. 37. ASI SI MYSLÍŠ, ŽE SÚ TO PRÍLIŠ ZLOŽITÉ TÉMY A ŽE NEM Ô ŽEŠ UROBIŤ NIČ. ALE MY SKUTOČNE MÁME TÚ MOC NIEČO ZMENIŤ , PRETOŽE SME TO MY, KTORÍ DODRŽUJEME TENTO SYSTÉM. V TOMTO SVETE, KDE VLÁDNU PENIAZE, JE KAŽDÝ TVOJ VÝDAVOK HLASOVACÍM LÍSTKOM ZA UDRŽANIE SYSTÉMU ALEBO JEHO ZMENU. PRE KAŽDÝ Z UVEDENÝCH PROBLÉMOV SA UŽ ROZBEHLI NÁPRAVNÉ RIEŠENIA. BEZ TOHO, ABY SME MUSELI ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT, M Ô ŽEME PREORIENTOVAŤ NAŠE VÝDAVKY NA RIEŠENIA, KTORÉ NAPRÁVAJÚ TIETO PROBLÉMY.
 38. 38. SK Ô R ALEBO NESK Ô R BUDE ZMENA NEVYHNUTNÁ. M Ô ŽEME SI IBA VYBRAŤ, ČI JU PODSTÚPIME SK Ô R BEZ TRPENIA ALEBO NESK Ô R TRPIAC. VĎAKA, ŽE SI SI TENTO DOKUMENT PREČÍTAL A POSLAL HO ĎALEJ. TVOJE DRUHÉ JA

×