Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak zaprojektować komunikację z kandydatami w firmie. Case Study igus sp. z o.o.

370 views

Published on

Case Study igus przedstawia proces zmian, które dokonały się w obszarze rekrutacji w firmie. Przypadek igus pokazuje jak zaprojektować komunikację z kandydatami, jakie kanały wykorzystać do tej komunikacji i jakie działania podjąć, by poprawić jakość i efektywność procesów rekrutacyjnych w swojej firmie.

Published in: Recruiting & HR
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jak zaprojektować komunikację z kandydatami w firmie. Case Study igus sp. z o.o.

 1. 1. Jak zaprojektować komunikację z kandydatami w firmie. Case study igus Sp. z o.o.
 2. 2. HR Manager Dorota Michałowska Odpowiedzialna za tworzenie strategii personalnej oraz koordynację działań rekrutacyjnych, onboardingowych, szkoleniowych jak i wizerunkowych dla firmy igus. Swoją karierę zawodową miała możliwości rozwijać w dużych korporacjach między innymi w takich firmach jak: Accenture, Manpower oraz RUCH S.A. Młodszy Specjalista ds. HR Aleksandra Banaszek Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w firmie Ruch S.A. Obecnie w igus jest odpowiedzialna za wszystkie procesy rekrutacyjne, szkoleniowe oraz onboarding.
 3. 3. Główne czynniki zakłócające komunikację z kandydatami przed wdrożeniem zmian, to: • brak ustrukturyzowanego procesu rekrutacyjnego, • nieczytelne i mało atrakcyjne ogłoszenia o pracę, • komunikacja z kandydatami ograniczona do niezbędnego minimum, • brak działu HR - rekrutacje prowadzone głównie przez kierowników i managerów.
 4. 4. Zmiany w igus, które usprawniły obszar komunikacji z kandydatami: • stworzenie dwuosobowego działu HR, • zaprojektowanie usystematyzowanego procesu rekrutacyjnego, • zmiana szaty graficznej ogłoszenia o pracę, • wkroczenie z komunikatami do kandydatów w wielu kanałach, • wdrożenie nowoczesnych narzędzi do prowadzenia procesów rekrutacyjnych i komunikacji z kandydatami, • wprowadzenie systematycznych i szczegółowych badań Candidate Experience.
 5. 5. Etapy procesu rekrutacyjnego w igus Źródło: Zakładka Kariera igus Sp. z o.o. http://www.igus.pl/wpck/18883/Rekrutacja
 6. 6. Stare
 7. 7. Nowe ogłoszenie w igus Nowy układ ogłoszenia Części opisowa zawiera wyróżnione formalne aspekty ogłoszenia, takie jak: • zakres obowiązków, • oczekiwania wobec kandydata, • ofertę pracodawcy. Niestandardowe benefity przedstawione w formie ikon
 8. 8. Komunikacja odbywa się poprzez: • Stronę internetową – zakładka kariera • Profil pracodawcy na stronie pracuj.pl • Ogłoszenia o pracę w nowej szacie
 9. 9. Wyniki badania Candidate Experience w igus (przykładowe pytanie zamknięte) Co w naszym ogłoszeniu rekrutacyjnym zachęciło Cię do zaaplikowania? Działalność firmy Jasny opis obowiązków na danym stanowisku Benefity Pozytywne opinie o firmie
 10. 10. Wyniki badania Candidate Experience w igus (przykładowe pytanie otwarte) Czy jest coś, co wzbudziło w Tobie negatywne odczucia biorąc udział w procesie rekrutacji? Zbyt długi okres rekrutacji - nie wiem co osoby szukające pracy mają robić przez miesiąc czekając na decyzję od firmy . To powoduje, że firmy tracą dobrych kandydatów i według mnie można skrócić proces rekrutacji do kilku dni, a nie kilku tygodni. Pytania o stan rodzinny, plany rodzinne. Przeszklona sala konferencyjna powoduje dyskomfort (kręcący się ludzie wokół, obserwujący), trudno się skupić. Brak informacji o oferowanej pensji.
 11. 11. Wyniki badania Candidate Experience w igus (przykładowe pytanie otwarte) Czy coś szczególnie wyróżniało się pozytywnie podczas procesu rekrutacji w igus? Prowadzący rozmowę jasno przedstawili plan samego spotkania, jak i całego procesu rekrutacyjnego. Ponadto zadawane pytania były konkretne, a atmosfera, w jakiej odbyła się rozmowa nie była stresująca. Rozmowę kwalifikacyjną oceniam bardzo pozytywnie. Pani Aleksandra dzięki swojemu profesjonalizmowi sprawiła, że czułem się dobrze na rozmowie i nie odczuwałem stresu, który przed rozmową mi towarzyszył. Rzetelnie przeprowadzony proces rekrutacji, otrzymywałem na bieżąco informacje o przebiegu rekrutacji. Tak przyjazna rozmowa z pracownikami w Warszawie. Fajne otoczenie w pracy - widać ze zgrany zespół. Również smaczna kanapka na podróż powrotną:)
 12. 12. Komunikacja z kandydatami – gowork.pl
 13. 13. Komunikacja z kandydatami – współpraca z IAESTE

×