Ceit 418 / www.livestream.com

714 views

Published on

Erdem Şenkayalar - 20061894
Ceit 418 / www.livestream.com

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
714
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Ceit 418 / www.livestream.com

 1. 1. DERS : CEĠT 418ÖĞRETĠM GÖREVLĠSĠ : HÜSEYĠN BĠCEN KONU : WWW.LĠVESTREAM.COMHAZIRLAYAN : ERDEM ġENKAYALAR 20061894
 2. 2.  Solda gördüğümüz resim livestream.com‟un ana sayfa görüntüsüdür. Live stream.com sayesinde canlı kanal yayın‟ı yapabiliriz.
 3. 3.  Livestream.com sitesinde kendi kanalımızı oluĢturabilmek için önce bu site‟ye üye olmamız gerekmektedir. Üye olduktan sonra kendi kanalımızda yayına baĢlayabiliriz.
 4. 4.  Üye olabilmek için öncelikle “sign up” bağlatısına tıklayarak solda görmüĢ olduğumuz sayfaya geliriz. Bu sayfada önümüze 2 seçenek çıkıyor.
 5. 5.  Burda kendi kanalımızı oluĢturmak için soldaki “brodcast” butonuna basarak kendi kanalımızı oluĢturmak için üye olabiliriz.
 6. 6.  Önümüze gelen sayfada kullanılabilir olmak Ģartıyla bir kanal ismi seçeriz ve daha sonra ücretsiz üye olmak için soldaki “launch free channel” butonuna basarız.
 7. 7.  ġimdi kayıt sayfasına geldik burada boĢluklara bilgilerimizi girerek kayıt olmak için en alttaki “sign up” butonuna basarak kayıt iĢlemini sonlandırıyoruz.
 8. 8.  Üye olduktan sonra önümüze gelen sayfadan 3 farklı Ģekilde kayıt yapabiliriz. Benim web kameram olmadığı için “livestream prodcaster” seçeneğini seçiyorum.
 9. 9.  Bu sayfa‟dan livestream prodcaster programını bilgisayarımıza indirip kurduktan sonra kanalımızda yayına baĢlayabiliriz.
 10. 10.  Live prodcaster programını bilgisayarımıza indirip kurduktan sonra artık kanalımızda yayın yapmaya baĢlayabiliriz.
 11. 11.  ġu anda yayına baĢladım. Masaüstü görüntüm kanalımda yayınlanmaya baĢlamıĢtır. Hayırlı uğurlu olsun 
 12. 12.  www.livestream.com sitesine üye olarak bu sitede kendi kanalımızı kurabilir ve canlı yayın yapabiliriz. Livestream‟da istersek web kameramızı kullanarak veya masaüstü görüntümüz powerpoint slaytlarını kanalımızda canlı olarak yayınlayabiliriz. Livestream.com „un kullanım amacı herkesin kendine ait bir kanalı olabilir ve livestream üyeleri bu kanal‟dan canlı yayın yapabilir.

×