Remigijus Kuliešius „Google AdWords” sertifikuoto partnerio RAIBEC vadovas, „Google galimybės ir praktinės situacijos“.

952 views

Published on

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
952
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Remigijus Kuliešius „Google AdWords” sertifikuoto partnerio RAIBEC vadovas, „Google galimybės ir praktinės situacijos“.

 1. 1. Google paieškos tinklasEksporto plėtrai
 2. 2. Temos Apie RAIBEC, Pasiekimai Eksporto ribotumas AdWords ir tinklalapis eksportui Į ką atkreipti dėmesį skirtinguose verslo segmentuose Praktinis pavyzdys ir situacija Kaštai ir kaip juos įvertinti
 3. 3. Apie RAIBEC Nuo 2003 m. vienas iš UAB „LITS“ padalinių pradeda teikti skaitmeninės komunikacijos ir tinklalapių kūrimo paslaugas. 2005 m. naudojant Google Analytics analizuojamos ir sprendžiamos tinklalapių našumo problemos. 2007 m. tampame sertifikuoti Google AdWords administratoriai. Taip užtikriname ne tik tinklalapių našumą bet ir tikslinės auditorijos į tinklalapį srautą. 2010 m. Skaitmeninės komunikacijos padalinys pavadinamas RAIBEC | Be efficient online.  Tikslas: ne tik kurti skaitmeninės komunikacijos produktus, bet ir užtikrinti efektyvų ribotų išteklių panaudojimą.
 4. 4. Pasiekimai 2011 m. pagerinome UAB „Skytech.LT“ komunikaciją Google AdWords tinkle, dėl ko 30% padidėjo AdWords reklamos pardavimai. Per 5 mėnesius pardavimai viršijo daugiau kaip 7,630 mln. Lt. 2011 – 2012 m. Per 52 dienas UAB „Baltic Tours Vilnius“ portalo skrendu.lt AdWords reklama pardavė už 1,27 mln. Lt daugiau. 2012 m. Su UAB „BIOK Laboratorija“ per 3 mėn. susisiekė 40 interesantų, su 9 potencialiais klientais tęsiamas bendravimas, aiškinamasi klientų poreikiai užsakymų atlikimo galimybės.
 5. 5. GalimybėsEksporto rinkųatradimas
 6. 6. Eksporto plėtros ribotumasIeškant eksporto galimybių verslą riboja ištekliai ir kompetencijos: Laikas; Finansai; Kompetencijos ir informacijos trūkumas.Reikia išspręsti tokias užduotis: Kaip pasiekti tikslinę auditoriją? Kaip prisistatyti? Kuo sudominti, kaip įtikinti ir parduoti? Kiek tai kainuos, ar turime tam pakankamai finansų? Ar tai atsipirks ir kada atsipirks?
 7. 7. ?Svarbiausias klausimas yraKaip rasti tinkamusasmenis ir jiemsparduoti?
 8. 8. Verslas noriGauti potencialųkontaktą ir jamparduoti
 9. 9. Mes sakomeTai galite padaryti suGoogle AdWords irtinklalapio pagalba
 10. 10. Google AdWords Pasiekia tikslinį vartotoją. Pateikia Jūsų pasiūlymą.Jūsų tinklalapis Plačiai ir detaliai pristato pasiūlymą, jūsų įmonę,asortimentą, produkciją ar paslaugas, kitas sąlygas. Padeda gauti kontaktą.
 11. 11. Google AdWords Leidžia pasiekti tikslinę auditoriją Išsprendžia laiko ir atstumo problemas Pigiau negu tradicinės priemonės (telemarketingas, susirašinėjimas, parodos, verslo susitikimai) Patirtis rodo jog tai veiksmingiauNesakome jog reiktų atsisakyti kitų priemonių. Tai viena išpriemonių galinti Jums duoti verslo kontaktų.
 12. 12. Komiam verslui?Tai tinka
 13. 13. B2B ne El. versluiPardavimo užsienio rinkoms procesas yra labai panašus į B2C.Skirtumai labiau susiję su produkto užsakymo, gamybos irpateikimo specifika.Reiktų atkreipti dėmesį ir atitinkamai pasiruošti: B2B pirkėjas yra labiau profesionalus ir atsargus; B2B pardavimo procesas gali vykti daugiau nei 12 mėn; B2B pardavimui ieškomi sprendimus priimantys (pirkti ir ką pirkti) asmenys, bet ne galutiniai vartotojai; B2B gerai užsimezgę santykiai glaudesni ir ilgalaikiškesni; Matuoti reikia gautus kontaktus.
 14. 14. B2C ne El. versluiReiktų atkreipti dėmesį į vartotojo apsisprendimo pirktimotyvus ir pirkimo preferencijas: Vartotojas dažniau nori būti arčiau pardavėjo; Konkuruojama ne tik kaina; Vartotojui reikalingi aiškūs pirkimo motyvai ir privalumai; Matuoti reikia gautus kontaktus.
 15. 15. B2B ir B2C ne El. verslui svarbu Jūsų tinklalapis ir jo turinys. Kaip jūs atrodote ir prisistatote, kas tokie esate? Kaip komunikuojate savo privalumus? Vartotojas mažiau atsargus šiame momente nes pirkimas įvyksta tik po tam tikro laiko bendraujant ir kitomis priemonėmis.
 16. 16. El. prekybai ir El. paslaugomsReiktų žinoti jog: Vartotojas yra labai atsargus nes kalba eina apie užsakymą ir apmokėjimą; Vartotojui labiau rūpi palaikymo ir aptarnavimo klausimai; Ar turite klientų vartotojo rinkoje? Matuoti reikia pardavimus.
 17. 17. Praktinis pavyzdysUAB „BIOKLaboratorija“
 18. 18. TikslasPadidinti eksportą surandant verslo partneriusSkandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse.UžduotisPasiekti tikslinę auditoriją.Užmegzti ryšius su potencialiais klientais.Tikslinis klientasEksportas į užsienio rinkas vykdomas per B2B sektorių:didmenininkai, prekybos centrai, kosmetikos gamintojai, prekiniųženklų valdytojai.
 19. 19. Procesas ir atsakomybėsProcese bendradarbiauja dvi šalys siekiančios vieno tikslo, todėlturi būti užtikrinta kokybiška, sąžininga ir atvira abiejų partneriųkomunikacija. Susisiekti su klientu, Pasiekti sprendimus Gauti išsiaiškinti jo poreikius, Užtikrinti priimančius asmenis susidomėjusio detalizuoti ir pateikti užsakymo ir pateikti jiems kliento užklausą asmeninį bendradarbiavimo įvykdymą pasiūlymą pasiūlymą RAIBEC atsakomybė UAB „BIOK Laboratorija“ Nuolatos vykdoma veikla, reaguojama į atsakomybė jos ir partnerio poreikių pokyčius ir Pardavimas gali užtrukti daugiau kaip 12 gaunamą gryžtamąjį ryšį. mėn. todėl nuolatos svarbu informuoti Gaunamų užklausų kiekis ir reklamos partnerį apie gaunamų kontaktų kokybę. našumas koreguojamas stebint Google Analytics.
 20. 20. Tinklalapio turinio parengimas Sukuriamas bendradarbiavimo pasiūlymo puslapis į kurį nukreipiami reklama susidomėję vartotojai. Pasiūlymo pabaigoje pateikiamas kvietimas susisiekti. Vartotojas yra nukreipiamas į užklausimo formą, kurią užpildęs susisiekia su vadybininku .
 21. 21. Reklamos plano parengimasSukuriami skelbimai orientuoti į B2B vartotoją, nustatoma geografinėreklamos publikavimo sritis, atrenkami potencialūs raktažodžiai. Keletą sudėtinių reklamos plano dalių.Raktažodžiai kuriems buvo gauta užklausų:cosmetic manufacturers, beauty manufacturers, wholesale cosmetics uk,cosmetics manufacturers ir kiti.
 22. 22. Rezultatai Reklamos laikotarpis 78 dienos. Verslo sandėriai šiame versle derinami iki 12 mėnesių. Pasiektą rezultatą UAB „BIOK Laboratorija “ vertina labai gerai.Apsilankymų Užklausimų Potencialūs Vadybos Tikėtinasskaičius skaičius klientai su pardavimų % bendradarbia kuriais vimas derinamos sandorio sąlygos 1755 vnt. 40 vnt. 9 vnt. 10% 1 vnt.
 23. 23. Įžvalgos Populiariausi pagal peržiūras puslapiai buvo:  ABOUT US  Įvairūs produktai Didžioji dalis vartotojų susisiekimo formą užpildė tik peržiūrėję puslapius „ABOUT US“ ir produktus. Virš 90% užklausų buvo užpildyta per pirmą apsilankymą. Tinklalapio turinį reiktų papildyti informacija vartotojams ieškantiems „Private label, private label cosmetics“. Geresniam rezultatui pasiekti reiktų pakeisti tinklalapio URL adresus ir į atitinkamas kalbas išversti reikšminius pavadinimus. Gerinant tinklalapio kokybę galima būtų stebėti poveikį užklausų skaičiui ir reklamos AdWords tinkle našumui.
 24. 24. Kiek tai kainuoja?Kaštai ir alternatyvos
 25. 25. Priemonės efektyvumas  Kiekvienas verslas turi galimybę įsivertinti sąnaudas ir pasirinkti efektyviausias verslo partnerių paieškos priemones.  Kiekvienam verslui šie rodikliai yra skirtingi.  AdWords kampanijos našumas laike visuomet turi gerėti, taigi kaštai vienam klientui nuolatos mažėja.  Žemiau pateiktas pavyzdys leidžia įvertinti ir suvokti naujo kliento suradimo kaštų dalį pajamose.  Tokį įvertinimą galima atlikti renkantis efektyviausias priemones.Biudžetas Kliento laiko Kiti kliento Vieno kliento Vidutinė sąnaudos kaštai tikėtina kaina kliento sandorių vertė per metus 3500 Lt Iki 3 val. 0 Lt ~3500 Lt ?
 26. 26. Skaičiavimo pavyzdys Žemiau pateikiamas skirtingų klientų paieškos priemonių palyginimas trijų mėnesių laikotapyje. Reikia nepamiršti, kad ir tinklalapio kokybė įtakoja užklausų skaičių.Toks įvertinimas gali padėti nuspręsti kuriai priemonei suteikti prioritetą.Priemonė Tiesioginės Kliento Netiesiogi- Tikėtinas Vieno išlaidos laiko nės išlaidos klientų kliento sąnaudos skaičius tikėtina kaina Adwords 3500 Lt Iki 3 val. 0 Lt 1 ~3500 Lt Paroda 5000 Lt Iki 40 val. 1000 Lt 1 ~6000 LtTelemarke- 12000 Lt 3 mėn. 1000 Lt 3 ~4333 Lt tingas
 27. 27. Susisiekite Užpildykite kontaktų formą http://www.raibec.com/eksportui ir mes susisieksime su jumis dėl Jūsų verslo eksporto padidinimo galimybių. Remigijus Kuliešius | CEO RAIBEC | Be efficient online Savanorių pr. 1 – 31, Vilnius +370 679 71014 info@raibec.com www.raibec.com

×