P Cilusionet

292 views

Published on

Published in: Travel, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
292
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

P Cilusionet

 1. 1. Llogariti pikat e zeza
 2. 2. A jan kto vija horizontale paralele?
 3. 3. Sa kembe I ka elefanti?
 4. 4. Shikojeni me kujdes piken e zeze, a po zhduket hija gri rreth saj?
 5. 5. Fokusojeni shiqimin e juaj ne piken e zeze, levizeni koken para-prapa, a po levizin rrathet?
 6. 6. 1. Ky eshte PC iluzioni me I mire. Vazhdoni instruksionet e meposhtme: 2. Relaksohuni dhe koncetrohuni ne kater pikat e vogla ne mes te figures per 30-40 sekonda. 3. Pastaj shiqoni ne mur afer jush (ne cfardo siperfaqe te rafsht, te njejtes ngjyre 4. Do te vereni si zhvillohet nje rreth I ndritshem 5. Rrehni me qerpik disa here, dhe do te shifni nje figure qe paraqitet 6. Cka vereni? Ose me mire kend po e shifni?
 7. 7. Shiqoni kete figure, nuk eshte animacion,. Syte e juaja e bejne qe ketorrathe te rotullohen. Qe te testoni kete koncetrohuni ne njeren pike per disa sekonda dhe cdo gje do te ndalon se levizuri. Ose shiqoni ne qender te secilit reth qe po ashtu do te ndalon levizjen. Mirepo shiqoni ne piken tjeter fqinje, rrehti I meparshem do te filloj te leviz.
 8. 8. Ne cilen ane eshte I kthyer libri? Dergoje kete mesazh se paku 6 njerzve brenda 2 min, ne desktpin e juaj do te shfaqet nje iluzion optik I papare. Besojeni, ja vlen..
 9. 9. Kto vijat ngjyre vjollce a jane te drejta apo te lakuara?
 10. 10. Cili rreth ne mes eshte me I madh?
 11. 11. A po dalloni kete pjesen gri ne mes te katrorve te zi?prej nga ajo po vjen?
 12. 12. Ne foto ishte dashur te dalloni nje fytyr dhe nje fjal ne gjuhen angleze. Ndihme: kthejeni koken kah e djathta, fjala fillon me L
 13. 13. A eshte kjo e mundshme ?
 14. 14. Nese fokusoheni ne kryqin ne mes do te shifni se keto rrathe pink do te zhduken. Ajo cka do te vereni eshte nje pike e gjelbert (e cila ne te vertete eshte pink)

×