Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Kniha byla vydána pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a s podporou těchto subjektů:
.. Brno .. S...
Bude to 90 let, co v Brně spatřil světlo světa Michel Huttarsch,
muž, jenž strávil velkou část svého života ve spárech nep...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×
Upcoming SlideShare
Proč být dobrovolník
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Kniha Mezi Němci, Čechy a Židy

Download to read offline

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
  • Be the first to like this

Kniha Mezi Němci, Čechy a Židy

  1. 1. Kniha byla vydána pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a s podporou těchto subjektů: .. Brno .. Skřípov .. Prostějov .. Oslavany .. PERLE Brno Kniha vzpomínek Michela Huttarsche, brněnského rodáka židovsko-německého původu. Zakoupením podpoříte občanské sdružení PERLE. Objednávejte na: perle.praxe@gmail.com. 250 Kč
  2. 2. Bude to 90 let, co v Brně spatřil světlo světa Michel Huttarsch, muž, jenž strávil velkou část svého života ve spárech nepříznivých politických podmínek. Syn německého ředitele školy v Sudetech a židovské matky se v roce 1923 narodil do doby, která mu umožnila prožít šťastné dětství. Již zakrátko se však začala politická situace v celé Evropě přiostřovat a mladý Michel si začal uvědomovat, že bude muset čelit mnoha bezprávím. V den úspěšného složení maturitní zkoušky přišel do bytu svých tet, které mu akorát stačily dát sbohem a zamířily do sběrného tábora, odkud byly po několika dnech odvezeny do Terezína. „V mladické bezstarostnosti mi vůbec nepřišlo na mysl, že bych je nikdy neměl opět spatřit.“ Život Michelovi připravil ještě mnoho dalších zkoušek a dal mu pocítit důsledky lidské zloby a krutosti. Přesto nikdy nepropadl zoufalství a vždy hledal způsoby, jak nanejvýš nepříznivým podmínkám čelit. Jeho touha po svobodě a nenávist mnoha spoluobčanů jej nakonec přiměla k emigraci do Německa, kde se svou rodinou žije až dodnes. Na svůj domov však nikdy nezapomněl. Posláním občanského sdružení PERLE je rozvoj potenciálu studentů a zvyšování jejich angažovanosti pro společensky odpovědné aktivity. V centru našeho zájmu je příprava mladých profesionálů v oblasti efektivní komunikace a Public Relations. Vydání knihy Mezi Němci, Čechy a Židy na Moravě je prvním velkým projektem PERLE. Věříme, že Vás nadchne stejně jako nás. Marie Šnevajsová předsedkyně PERLE, o.s.

Views

Total views

343

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

122

Actions

Downloads

2

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×