Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

сторінка медсестри

117 views

Published on

Практичні поради медичного працівника щодо здоровя дітей дошкільного віку

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

сторінка медсестри

 1. 1. Загартування влітку Загартування — один з важливих методів збереження здоров’я дітей. Його проводять з метою пристосування організму до різноманітних впливів зовнішнього середовища. Загартування передбачає використання водних процедур, сонячних та повітряних ванн у поєднанні із заняттями фізкультурою. Призначаючи ці процедури, необхідно враховувати вік дитини, стан її здоров’я, перенесені раніше захворювання. Загартування треба починати з раннього віку та продовжувати систематично, безперервно.
 2. 2. Вітаміни Вітамін Д виробляється шкірою самостійно при потраплянні на неї сонячних променів, що дозволяє впродовж літніх місяців не турбуватися про його обмежену кількість. Завдяки регулярним сонячним ваннам зміцнюється кісткова система, зуби і нігті. Аскорбінова кислота також надходить в організм в набагато більшій кількості, ніж взимку, що дозволяє влітку отримувати максимально вітамін С, вживаючи свіжі фрукти, овочі.
 3. 3. Укуси отруйних змій небезпечні для життя. Зазвичай змії кусають людину в ногу, коли вона на них наступає. Тому краще взути надійне взуття,надягнути широкі штани і заправити їх в черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тільки тканину .
 4. 4. 1. Негайно приступити до видалення отрути з рани. Відсмоктування отрути проводять за допомогою медичної банки, якщо такої немає – використовують звичайну склянку. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений фітіль, швидко обводять ним порожнину судини і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, шкіра втягується у порожнину банки. Отруту можна відсмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо). При цьому постійно спльовують відсмоктану рідину і промивають рот водою. 2. Рану слід обробити 5% спиртовим розчином йоду або одеколону, спиртом. 3.Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. 4. При сильному болі прийняти 1-2 таб. анальгіну. 5. Щоб прискорити виведення отрути, давати потерпілому більше чаю і лужної мінеральної води. Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна протизміїна сироватка, введена не пізніше , ніж через 30 хвилин після укусу.
 5. 5. Укуси комах (бджіл, ос, джмелів) можуть викликати алергічну реакцію організму. На місці укусу з'являється пекучий біль, почервоніння зони запалення, набряк, який зникає через декілька годин або днів. Іноді можливе загальне отруєння організму. ПЕРША ДОПОМОГА 1.необхідно видалити жало 2.промити рану етиловим чи нашатирним спиртом. 3.напоїти постраждалого міцним солодким чаєм. Біль вгамовує лід, який потрібно накласти на 20 хв. ПАМ'ЯТАЙТЕ , що різкі рухи тільки привертають цих комах і можуть викликати їх напад на вас, не слід користуватися влітку солодкими парфумами.
 6. 6. Кліщі живуть у траві, кущах, тріщинах ґрунту, звалищах сміття, сухих гілок, сухостої. ПІД ЧАС ВІДВДУВАННЯ МІСЦЬ, ДЕ МОЖУТЬ БУТИ КЛІЩІ, рекомендовано: 1. одягатися у світлий однотонний одяг 2. головний убір має покривати голову, а одяг – закривати якомога більше тіла 3. сорочка повинна бути заправлена у штани, а штани - у шкарпетки, рукава – стягнуті на зап'ясті еластичними манжетами. Укус кліща безболісний, тому що разом зі слиною він вводить в ранку анестезуючу речовину і тільки через декілька годин виникає почуття болю. Всім особам, що підпали під напад кліща, рекомендується негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста.
 7. 7. Спосіб 1. Потрібно зробити петлю з нитки,накинути її на кліща і, поступово розхитуючи кліща, видалити із шкіри обертаючи його по колу. Спосіб 2. Можна крапнути на кліща краплю гасу (керосин), рослинної олії або іншої маслянистої рідини. Кліщ, ніби задихається в цій рідині і «виходить» назовні. Кліща слід спалити. Якщо хоботок залишився в шкірі, його потрібно видалити як звичайну занозу голкою, обробленою спиртом. Хоботок має вигляд чорної точки. При виявленні на шкірі кліща, його слід негайно видалити !
 8. 8. ГРИБИ – це дарунок лісу, але водночас є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ОТРУЄНЬ:  вживання отруйних грибів неправильне приготування умовно їстівних грибів вживання старих або зіпсованих їстівних грибів вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації
 9. 9. Симптоми отруєння: нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. При перших симптомах отруєння необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу, так як в деяких випадках може знадобитися негайне медичне втручання. До приходу лікаря , негайно промийте шлунок , для чого необхідно випити 5-6 склянок кип'яченої води,або блідо-рожевий розчин марганцівки. Натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту. Прийміть активоване вугілля (1 таблетка на 10 кг ваги), коли промивні води стануть чистими. Після надання першої допомоги дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, для відновлення водно- сольового балансу. Прикладіть теплу грілку до ніг і на живіт для полегшення стану потерпілого. Усі залишки грибів бажано не знищувати, адже вони можуть бути використані для проведення досліджень. Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню!!!
 10. 10. Природа України багата на різноманітні рослини. Серед них зустрічаються дуже небезпечні для здоров’я. Щоб запобігти отруєнню, ніколи не їжте та навіть не куштуйте дикорослих ягід, плодів, кореневищ, якщо не впевнені, що вони їстівні. При перших проявах отруєння відразу ж зверніться за кваліфікованою медичною допомогою, а до огляду лікаря треба: • декілька разів промити шлунок розчином соди або світло- рожевим розчином марганцю. •після цього можна випити міцного чаю, кави або злегка підсоленої води (для відновлення водно-сольового балансу). В разі отруєння ні в якому разі не вживайте їжі, особливо алкоголь та молоко (вони лише посиліють дію отрути). Головне - ніякого самолікування! Тому що чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.
 11. 11. ДУРМАН БЛЕКОТА ЧОРНА ЦИКУТА ОТРУЙНА ВОВЧЕ ЛИКО ЖОСТІР (крушина) БОЛИГОЛОВ БОРЩОВИК ЖОВТЕЦЬ (лютик польовий) АРНІКА АКОНІТ (борець)
 12. 12. Харчові отруєння поділяються на дві групи: небактеріальні та бактеріальні. Небактеріальні отруєння – це хімічні отруєння, що виникають внаслідок проникнення в організм різних отруйних речовин. Це такі отруєння, як: споживання неїстівних грибів, ягід, плодів, потрапляння в їжу отрутохімікатів,які можуть утворитися внаслідок неправильного зберігання, а іноді й приготування їжі, а також нітратів. Бактеріальні отруєння виникають внаслідок споживання зіпсованих, неякісних продуктів, заражених гнилими бактеріями, стафілококами, які виділяють велику кількість отруйних речовин- токсинів.
 13. 13. Особливо сильну отруту виділяє мікроб ботулізму, який міститься в зіпсованих консервах, копченій рибі, морепродуктах. Кишкова паличка та стафілококова інфекція утворюється в разі неправильного зберігання рибних страв, тортів, тістечок, салатів із сметанними та майонезними заправками. ПЕРШІ ОЗНАКИ ХАРЧОВОГО ОТРУЄННЯ: •поява загальної слабкості •сухість у ротовій порожнині •нудота •блювання •біль у животі та пронос •іноді знепритомлення При ботулізмі інші симптоми: головний біль, розлад зору, втрата мови, а потім стан непритомності. Перші ознаки харчового отруєння зявляються через 5-6 год., а іноді й раніше. Симптоми ботулізму зявляється через добу і більше.

×